Rituály, psychologové, kamarádi, zábava a nic :´(

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu
Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 19.09.18 19:51
Rituály, psychologové, kamarádi, zábava a nic :´(

Ze zcela nutných důvodů musím anonymně. Prosím o respektování.
Příběh je opravdu reálný a skutečný, protože ono to tak asi nebude vypadat.
Bude to 15let co jsem začala chodit se sympatickým mužem, byl to můj druhý vztah, ale ten první stál za nic. Bylo mi kolem 20ti let. Náš vztah tehdy nebyl oficiálně odklepnutý, takže ani nevím, jestli to byl partnerský vztah, spíš byl milenecký. Po pár letech trvání jsme se nějak domluvili na oficiálním vztahu, ale záhy jsme se „rozešli“ a opět se to vrátilo do starých kolejí. Doba mezi společně stráveným časem se postupně prodlužovala, první roky šlo i o několik dní v kuse a s přestávkou pár hodin a během 10 let se to vyvinulo v pár hodin jednou za pár měsíců. Postupovalo to pozvolna a v důsledku toho, že on i já jsme mezi tím měly několik jiných oficiálních vztahů, během kterých to mezi námi buď trvalo včetně sexu, nebo šlo o jakési pauzy a opět jsem se po rozchodu s tím/tou druhou sešli. Posledních 5 let se osobně nestýkáme, jelikož on měl několik za sebou jdoucích chaotických vztahů a já naopak jeden vážnější, ale velmi složitý a jsem ráda, že jsem se z tohoto vztahu nějak dostala. Nedávno, když můj vztah i jeho vztahy nějak ustaly jsme si opět napsali, domluvili jsme se na schůzce, ale pak z ní sešlo. Podruhé a opět z ní sešlo. Potřetí jsme si napsali že se stále milujeme, ale je v tom mnoho otázek, strachu a překážek - souvisejících i s našimi předchozími vztahy a dalšími věcmi. Já se toho vztahu z jedné strany strašně bojím, z druhé strany po něm moc toužím a nemám namysli tělesnou touhu, byť samozřejmě i po této stránce je to intenzivní. Šíleně mě to ale trápí, celých těch 15let ho miluji a nikdy jsem nedokázala udržet jiný vztah už proto. Cítím k němu totéž, co před těmi 15ti lety po celou dobu i dnes. Jenže nevím co dělat. Jeho poslední slova co mi napsal byla, že by si přál, aby to mělo mezi námi budoucnost, záleží mu na mě a chtěl by mě vidět, jenomže poté se znovu několik týdnů neozval, což se stalo i v minulosti několikrát. Sám přiznal, že se vztahu také bojí. Oba jsme z neúplné rodiny a máme složité vztahy s rodiči, takže nemáme moc dobrý vzor. K psychologovi chodím třetím rokem, ale toto se nijak nemění. Je tu někdo, kdo zažil něco podobného? Jak to dopadlo? Utekla spousta let, pozvolna se blíží 40cítka a my jsem po 15ti letech tam, kde jsme začali. Vztah s kýmkoli jiným už si představit vůbec neumím, citově to je aspoň zatím úplně nereálné a nebaví mě zůstávat ve vztazích, kde toho druhého nedovedu milovat. Psychologů jsem vyzkoušela více. Už si nevím rady.

Stránka:  1 2 3 4 Další »
Reakce:
Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 19.09.18 20:00

Zvláštní, jako bys popisovala k čemu já se pomalu blížím. Před třemi lety láska jako trám, postupně menší neshody, zpočátku ihned omluveny a opuštěny. Postupně jak neshod přibívá, zvětšuje se i doba, kdy jsme ochotni to urovnat. Už došlo i na domluvě a odstěhovani se, za pár dní zase návrat a pár dní klid a koloběh pokračuje. Víme asi oba, že nás to ničí, že to nemá šťastný konec, přesto nejsme schopni od sebe trvale odejít, je v tom prostě asi láska. Absolutně nerozumím sama sobě, vždy jsem měla jasno a teď? Nechápu. Prosím anonymně, asi to tu řešíme oba.

Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 19.09.18 20:03
@Anonymní píše:
Zvláštní, jako bys popisovala k čemu já se pomalu blížím. Před třemi lety láska jako trám, postupně menší neshody, zpočátku ihned omluveny a opuštěny. Postupně jak neshod přibívá, zvětšuje se i doba, kdy jsme ochotni to urovnat. Už došlo i na domluvě a odstěhovani se, za pár dní zase návrat a pár dní klid a koloběh pokračuje. Víme asi oba, že nás to ničí, že to nemá šťastný konec, přesto nejsme schopni od sebe trvale odejít, je v tom prostě asi láska. Absolutně nerozumím sama sobě, vždy jsem měla jasno a teď? Nechápu. Prosím anonymně, asi to tu řešíme oba.

ano to je velmi výstižné, oba nás to ničí, ale nedokážeme a co HLAVNĚ tak nechceme z toho odejít protože je v tom láska. je to nepochopitelné a divné ale je to tak :nevim:

K82
Ukecaná baba ;) 1133 příspěvků 4 inzeráty 19.09.18 20:06

ahojda,chapu te,vztahy jsou slozita disciplina,ob­zvlast,kdyz nebyly a nejsou dobre ty ve vl. rodine.tvuj pribeh mi v necem pripomina mne a proto napisu,co pomohlo v mem pripade-je potreba si uprimne odpovedet-co doopravdy chces.ted nemyslim „jeho“,ale jaky typ vztahu by te uspokojoval.tak,jak jsi to popsala,on nevypada,jako nekdo stabilni,vyrov­nany,podpora.. pokud ti i tvuj zivot vyhovuje,jako nejista divocina,pak by to asi slo.ale pokud touzis po stabilnim,klid­nejsim a vyrovnanem souziti,tak-z venku videno-tenhle ti ho rozhodne neposkytne.ale opravdu chapu,ze je to tezke :hug: .ja se dnes snazim zit opravdu jen podle jednoducheho vzorce „dava mi to nebo mi to bere“ ,podle toho eliminuji cinnosti,lidi,se kterymi se stykam a zije se mi lepe,nez driv.nicmene lip se to rekne,nez dela. ;)

K82
Ukecaná baba ;) 1133 příspěvků 4 inzeráty 19.09.18 20:08
@Anonymní píše:
ano to je velmi výstižné, oba nás to ničí, ale nedokážeme a co HLAVNĚ tak nechceme z toho odejít protože je v tom láska. je to nepochopitelné a divné ale je to tak :nevim:

p.s. tam,kde si ublizujete uz moc lasky neni,i kdyz to tak vypada.vetsinou je to spis zavislost a neschopnost se hout z mista..

Jindriska88
Kecalka 232 příspěvků 19.09.18 20:09

Jen myšlenka, která mě napadla. Nepletete si lásku se závislostí?

Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 19.09.18 20:12

@Jindriska88 @K82 Zcela vážně, jak se to rozezná? Jsem přesvědčená, že je to láska. Ovšem můžu se mýlit.

K82
Ukecaná baba ;) 1133 příspěvků 4 inzeráty 19.09.18 20:18
@Anonymní píše:
@Jindriska88 @K82 Zcela vážně, jak se to rozezná? Jsem přesvědčená, že je to láska. Ovšem můžu se mýlit.

tak laska,v mych ocich,znamena,ze druheho bud berete takoveho,jaky je nebo s nim nejste a vzajemne si neublizujete.ja vim,ze jste v tom zabredla,ale verim,ze kdyby ten Vas pribeh vypravel Vam nekdo jiny,take byste videla,ze v poradku to neni.muz,ktery by Vas miloval by byl s Vami a neponizoval by Vas svou nerozhodnosti=zcela evidentni neuctou k Vam.ale jak uz jsem psala,k tomu musite dospet sama.. drzim pest.

Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 19.09.18 20:23

@K82 musím napsat, že toto je ovšem zcela vzájemné, já mu dělám to samé, najednou se leknu a vycouvu. Nemohu mu vůbec nic vyčíst, protože se chovám dost podobně. Přesto ho miluji, tvrdím že jsem si tím opravdu jistá.

Jindriska88
Kecalka 232 příspěvků 19.09.18 20:29
@Anonymní píše:
@Jindriska88 @K82 Zcela vážně, jak se to rozezná? Jsem přesvědčená, že je to láska. Ovšem můžu se mýlit.

Nejsem teda mistryně teorií, ale závislost primárně vyvolává negativní pocity a láska pozitivní. Takže, jestli se v tom vztahu nevztahu necítíte dobře, tak to k lásce má hodně daleko.

Zkuste se sama sebe zeptat, co byste poradila své nejlepší kamarádce, kdyby s tímto přišla. Všechna řešení máme v sobě, zatím jste na cestě k řešení a rozhodnutí. Emimino Vám to nerozlouskne, maximálně inspiruje.

Vztahy jsou někdy velká záhada, bych mohla vyprávět :lol:

Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 19.09.18 20:34

@Jindriska88 to je to, já jsme kolikrát naprosto šťastná a spokojená, mám svou volnost, svůj prostor, když se sejdeme, je to krásné a když spolu nejsme, pořád vím, že někde je a má mě rád a já jeho, mně by to takto stačilo a asi bych ani nepotřebovala nic víc, problém je to, že poslední dobou jsme se prostě neviděli vůbec a to už mě začíná trápit. Sama totiž mám pocit že si nejsem úplně jistá jak se to dělá „mít vztah“ normálně, vážný a být spolu denně, jestli bych to vůbec zvládla a jestli to vůbec chci. Jsem skoro přesvědčená že toto je právě oboustranný problém.

K82
Ukecaná baba ;) 1133 příspěvků 4 inzeráty 19.09.18 20:36

@Jindriska88
to je skvela definice,tu musim udrzet :palec: .

@Anonymní píše:
@K82 musím napsat, že toto je ovšem zcela vzájemné, já mu dělám to samé, najednou se leknu a vycouvu. Nemohu mu vůbec nic vyčíst, protože se chovám dost podobně. Přesto ho miluji, tvrdím že jsem si tím opravdu jistá.

chapu,ale to na veci nic nemeni.muzete si to vysvetlovat,jak chcete,ale pokud si ublizujete,at uz jeden nebo oba a necitite se dobre,pak to ma k lasce hodne daleko..

Russet
Extra třída :D 12176 příspěvků 19.09.18 20:37
@Anonymní píše:
@K82 musím napsat, že toto je ovšem zcela vzájemné, já mu dělám to samé, najednou se leknu a vycouvu. Nemohu mu vůbec nic vyčíst, protože se chovám dost podobně. Přesto ho miluji, tvrdím že jsem si tím opravdu jistá.

Jsem z neúplné rodiny. Vztahy s rodiči v době dospívání žádné nebo problematické. Ale ve vztazích jsem naprosto jistá. Nedovedla bych milovat a zároveň podvádět. Prostě bych to uzavřela a zpět bych se neohlížela. Život je krátký na takové pseudovztahy o ničem.

veria
Generální žvanilka 23793 příspěvků 1 inzerát 19.09.18 20:37

Myslím, ze kdybyste se opravdu tak vzájemně milovali, jak říkáte, tak jste už dávno oficiálně spolu. ;)

Jindriska88
Kecalka 232 příspěvků 19.09.18 20:39

Takže se Vám líbí takový ten první stupeň vztahu, zamilovanost, randicka, večeře a sem tam sex. Pak to většinou postupuje na lásku a vztah se sestehovanim.

A tam to vypadá, že se zadrhnete. O dlouhodobým vztahu váháte, když se dlouho neozve, tak zase Vám to schází. Tak co teda, ženská, chcete?(humor)

Stránka:  1 2 3 4 Další »
Váš příspěvek
Reklama

Poslední články

Diskuze s tatínkem Janem: O hraní i péči o nemocné dítě

Pojďte si popovídat do diskuze na eMiminu s tatínkem, který po narození... číst dále >

Vánoční úklid: Hlavně zůstat v klidu

Vánoce a úklid. Každý rok je to pořád dokola. Víte, že to musíte udělat, ale... číst dále >

Články z Expres.cz

Výhrůžný vzkaz radikálů: Na těchto místech o Vánocích zaútočíme znovu!

V posledních měsících a letech se začínalo zdát, že aktivita islámských... číst dále >

Zapomeňte na Evropu, doma buďte, vzkázal muslimům egyptský prezident

Egyptský prezident Abd al-Fattáh as-Sísí (64) zaskočil všechny muslimy, kteří... číst dále >

Články z Ona Dnes

Polohy pro zdravý spánek: nejlepší je na zádech, na klubíčko zapomeňte

Člověk stráví v posteli až dvě pětiny svého života. I proto je podle... číst dále >

Se třemi dětmi rezignujete na spoustu věcí, říká pediatrička Karolová

Jako dětská lékařka odešla Kateřina Karolová sbírat zkušenosti na kliniku do... číst dále >