Rivotril v těhotenství prosím o radu zkušených

• Fotoalbum (0)
  • Sledovat e-mailem
  • Přidat k oblíbeným
  • Zapnout podpisy
  • Hledání v tématu
Anonymní
11.11.21 13:07

Rivotril v těhotenství prosím o radu zkušených

Ahojky děvčata.

Beru již třetí měsíc citalec 20 na vážnou psychickou poruchu. Mám neustale opakující se myšlenky strqchu na úterý musím myslet a nejde si pomoct nejde opravdu nejde. Je to nonstop. Mám již dvouletou dceru.
A beru rivotril 2-3× denně v sile 0,5mg celkem tedy 1,5mg denně.

Vysadila jsem rivotril na tydennprtoze jsem měla pozitivní test. Ale zase jsem se propadla a je mi ještě hure než před léčbou. Klepu se s mám úzkosti a musím a musím na ti myslet a vyvyolavat di to minutu co minutu.

Prosím vás užíval někdo rivotril a měl zdrave mimi. Dr tvrdí ať to beru ze je horší ten streda než léky.

• Citovat
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
Ou
18723
11.11.21 13:12

No ten stav se mohl zhoršit tím, že si vysadila docela vysoké dávky návykového léku a tedy to jsou abstinennčí příznaky.

Jsi někde v psychoterapii? Určitě si někoho najdi, klidně bych na tvém místě a v tvém stavu volila i nástup do stacionáře, ať se pořádně srovnáš a bez benzáků.

A teda v prvním trimestru je rivotril opravdu hodně rizikový - nejspíše způsobuje závažné malformace plodu.

Zavolej svému ošetřujícímu psychiatrovi, ať ti upraví medikaci tak, aby ti vyhovovala. A hlavně přiber psychoterapii.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
239
11.11.21 13:18

1,5 mg rivotrilu je docela dost i mimo těhotenství. Vypadá to, že jste závislá. Hospitalizace na odvyknutí a pro bezpečí dítěte?

Nudz Praha má poradnu pro psychiatricky léčené pacientky plánující graviditu a kojení - MUDr. Jan Hanka. Poradna je pro celou republiku. Můžete si tam zajet.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
37371
11.11.21 18:39

Na vážnou psychickou poruchu je citalec slabota, s tím rivotrilem to není dobré ani mimo těhotenství, toto by měla být jen překlenující terapie do doby, než zaberou antidepresiva. Miminu se teď hned nic nestane, chvilku to ještě brát můžeš, ale měla by ses toho zbavit. ta dávka moc velká není.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymní
11.11.21 18:48
@Pudloslava píše:
Na vážnou psychickou poruchu je citalec slabota, s tím rivotrilem to není dobré ani mimo těhotenství, toto by měla být jen překlenující terapie do doby, než zaberou antidepresiva. Miminu se teď hned nic nestane, chvilku to ještě brát můžeš, ale měla by ses toho zbavit. ta dávka moc velká není.

Děkuji moc za uklidnění.
No chce mi léky měnit. Jen je blbě teď v tehu je měnit nevím no.

Dost blbě jsem reagovala na změnu na asentru a zoloft. To bylo peklo až citalec jaks taks se ulevilo.
Dost se další změny bojím. Díky za odpověď.

• Citovat
  • Nahlásit
37371
11.11.21 18:50
@Anonymní píše:
Děkuji moc za uklidnění.
No chce mi léky měnit. Jen je blbě teď v tehu je měnit nevím no.Dost blbě jsem reagovala na změnu na asentru a zoloft. To bylo peklo až citalec jaks taks se ulevilo.
Dost se další změny bojím. Díky za odpověď.

u takových potíží se často musí najít kompromis mezi bezpečností pro dítě a stavem matky. Když se budeš ve špatném stavu, dítěti to taky uškodí.

ale obecně je dobré těhotnět plánovaně, léčbu předem nastavit. příště :-)

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymní
11.11.21 18:53
@Pudloslava píše:
u takových potíží se často musí najít kompromis mezi bezpečností pro dítě a stavem matky. Když se budeš ve špatném stavu, dítěti to taky uškodí.ale obecně je dobré těhotnět plánovaně, léčbu předem nastavit. příště :-)

Jo bohužel nehoda. Praskly kondom. Ale měla jsem před MS tak jsme si říkali ze to nic nebude. A ejhle :D

Plánovali jsme za rok až se dam dokupy.
Proto z toho teď panikarim. No

• Citovat
  • Nahlásit
982
13.11.21 16:20

Nějakou lepší práci? Aspoň dočasně. To spoustě lidem na psychiku pomáhá.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Mohlo by vás zajímat

Mohlo by vás zajímat