Řízení auta a parkování

Anonymní
14.4.21 11:13

Řízení auta a parkování

Ahoj, potrebuju znát názor někoho nezávislého. Před 2 lety, když mi bylo 18 jsem si udělala řidičák, sama jsem říkala,, že řídit nikdy nebudu, ale na nátlak táty a přítele jsem ho udělala. Před rokem jsem dostala jako ( nechtěné) :,( překvapení k narozeninám auto, malé, v diselu. Velmi jsem si s autem sedla a měsíčně najedu tak 500 km. Jsou tu dvě ale: bojím se s autem jezdit do centra Prahy a bojím se parkovat do řady. Přítel je ale na mě vždy naštvaný, že raději jedu MHD, kde hrozí riziko covidu než abych si vzala auto. Například teď jsem měla jet na druhý konec Prahy na úřad, ale vynutila jsem si jizdu metrem, protože autem se tam špatně parkuje. I u nás na sídlišti se vyhybam parkování do řady, protože prostě nevidím jak moc můžu popojet apod. Prostě mi chybí odhad jak u parkování, tak u couvání. Muj pokus s parkováním do garáže zkoncil promacknutym blatnikem a uraženým rohem garáže. :,( :?
A jak to máte vy? Co dělat, když mě někdo tlačí do toho, co nechci, ale měla bych a musím 8o

• Citovat
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
21078
14.4.21 11:16

Já se ti ani nedivím, taky bych do centra Prahy nejela autem ani za nic :mrgreen: dojedu na kraj a pak MHD, zvlášť ve špičce to je snad metrem i rychlejší :nevim: na parkování si kdyžtak porid parkovací kameru a někde to nacvic mimo centrum města. Ale tlačit bych se do toho nenechala.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
176
14.4.21 11:16

Já bych poprosila přítele, aby jel někdy se mnou a prostě se mnou trénoval to parkování. Pokud víš, že je nervak a neumí v klidu vysvětlit nějaké fígly, tak zkus kontaktovat nějakou autoškolu. Můžeš si zaplatit pár jízd s instruktorem a zaměřit se jen na to parkování ;)

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
8026
14.4.21 11:17

Vykašlat se na něj. Po centru bych taky autem nejezdil. Je to MHD rychlejší s kolikrát i pohodlnější. Než někde kroužit desítky minut a hledat místo na placené parkování.

Ať si jezdí tak sám, když chce.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
20179
14.4.21 11:18

Koukni na videa na youtubu, je tam dost názorně ukázáno, jak na to. Jinak je to o tréningu, byla jsem na tom jako ty a když jsem musela jezdit dodávkou, nezbylo mi nezm se hecnout a překonat to.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
20179
14.4.21 11:20

@Cenarius nejde jen o centrum Prahy, ale zakladatelka nezvládá s autem základní dovednost. Je to jen o cviku.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
8390
14.4.21 11:24

Ja bych si byt tebou kromě kondicnich jízd našla i nějaký kurz asertivity a nenechala si od nich sr*t na hlavu. Taky jedu kolikrát radši do centra Brna MHD než autem a to nemám problémy ani s řízením ani parkováním. Kolikrát je to i rychlejší.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
3430
14.4.21 11:24

Jsou přímo jízdy pro ženy. Ten odhad si nacvičis tak, ze ti někdo obejde auto kde konci jednotlivé rohy a ty si to musíš zapamatovat. Případně auto se senzorama a kamerou.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
14636
14.4.21 11:27
@Letynka16 píše:
Já bych poprosila přítele, aby jel někdy se mnou a prostě se mnou trénoval to parkování. Pokud víš, že je nervak a neumí v klidu vysvětlit nějaké fígly, tak zkus kontaktovat nějakou autoškolu. Můžeš si zaplatit pár jízd s instruktorem a zaměřit se jen na to parkování ;)

Ja to taky neumim a jezdim uz 20 let. Zkratka do rady aut (parkovani za sebou u kraje silnice) nezacouvam. Hledam si jina parkovaci mista.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
31050
14.4.21 11:33

Myslím, že mít řidičák se neztratí. Ale parkování trénuj, to je poměrně důležitý. Ale někde na okraji města, mimo velký provoz v centru.
Myslím, že nemáš žádný nestandardní přístup k popsaným situacím. Taky tak nerada parkuju. Řídím 17 let, jezdím bez nehod, ale podélný parkování mě zabíjí :oops:
Nejezdím do centra větších měst, pokud to není vložená nutnost. Jsem rodilý Pražák.
Ovšem zapracovala bych na přístupu k příteli. To pokaždé rozhoduje on? :cert:
Nenech se nutit, do něčeho, co nechceš ;) Chce-li jet autem, ať řídí, jednoduchý :lol:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
4447
14.4.21 11:34

Počkej. Podélné parkování je skutečně pro ženy obtížnější, protože často nedokážou odhadnout velikost auta a parkovacího místa. Jinak jsou pro podélné parkování přesná pravidla, které když dodržíš, zaparkuješ i kdybys nechtěla. Druhá věc ale je netrefit se do garáže. To bys po autoškole fakt zvládnout měla. Když se ti řízení nelíbí, třeba na to ani nemáš vlohy, tak prostě neřiď. Jako dohadovat se s přítelem, kdy smím a nesmím jezdit MHD, to bych se dlouho smála :D

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
14
14.4.21 11:35

Mně dělá parkování taky dost problém :lol: vem si někoho s sebou, nejlíp někoho klidného a jeďte někam na prázdné parkoviště. Ten, co pojede s tebou tě bude navigovat a říkat, co máš dělat, když si nebudeš vědět rady.
Já trénovala parkování na louce u baráku. Dala jsem na zem PET lahve a snažila se mezi ně vjet tak, abych je nepřevrátila. Fungovalo to :D
A pokud nemáš ani jednu z těchto možností, kontaktuj autoškolu

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
10776
14.4.21 11:37
@cecetka píše:
Ja to taky neumim a jezdim uz 20 let. Zkratka do rady aut (parkovani za sebou u kraje silnice) nezacouvam. Hledam si jina parkovaci mista.

Taky jsem s podélným parkování vždycky dost bojovala, zejména pokud třeba už za mnou čekalo auto. Teď u nového auta mám samočinné parkování a je to fakt bomba. To se nacpe do mezery, o které bych já sama ani nepřemýšlela, že to budu zkoušet :mrgreen:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
49635
14.4.21 11:38

Je to o tréninku. Ale i tak nerada parkuju do řady a i když to celkem umím, a snažím se vybírat si větší místo.
Jezdit po Praze jsem se učila v noci, kdy nebyl provoz, abych se naučila, kdy se řadit do jakého pruhu. Pak jsem stejné trasy jezdila o víkendu a teprve pak v pracovní dny.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
10859
14.4.21 11:43
@Anonymní píše:
Ahoj, potrebuju znát názor někoho nezávislého. Před 2 lety, když mi bylo 18 jsem si udělala řidičák, sama jsem říkala,, že řídit nikdy nebudu, ale na nátlak táty a přítele jsem ho udělala. Před rokem jsem dostala jako ( nechtěné) :,( překvapení k narozeninám auto, malé, v diselu. Velmi jsem si s autem sedla a měsíčně najedu tak 500 km. Jsou tu dvě ale: bojím se s autem jezdit do centra Prahy a bojím se parkovat do řady. Přítel je ale na mě vždy naštvaný, že raději jedu MHD, kde hrozí riziko covidu než abych si vzala auto. Například teď jsem měla jet na druhý konec Prahy na úřad, ale vynutila jsem si jizdu metrem, protože autem se tam špatně parkuje. I u nás na sídlišti se vyhybam parkování do řady, protože prostě nevidím jak moc můžu popojet apod. Prostě mi chybí odhad jak u parkování, tak u couvání. Muj pokus s parkováním do garáže zkoncil promacknutym blatnikem a uraženým rohem garáže. :,( :?
A jak to máte vy? Co dělat, když mě někdo tlačí do toho, co nechci, ale měla bych a musím 8o

Začni tím, že se nenecháš tlačit do ničeho, co sama nechceš. Přítele to nějak omezuje když jedeš MHD, nebo o co mu jde?

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Mohlo by vás zajímat

Mohlo by vás zajímat