Rizika lehkého kouření na plodnost?

• Fotoalbum (0)
  • Sledovat e-mailem
  • Přidat k oblíbeným
  • Zapnout podpisy
  • Hledání v tématu
Anonymní
9.5.22 11:00

R

Je mi 28 let, ženě 29. Bohužel jsem měl horší životní období, mentální zdraví bylo narušené dost silně (lecil jsem se) a už je to pryč. Ale dostal jsem se do blbé práce, mezi horší lidi a začal jsem kouřit, bylo mi to jedno, když život pro mě neměl smysl. Celkově šla životospráva dolů. Předtím jsem byl do 25 nekuřák úplný, rekreační sportovec.
Teď se snažíme o dítě. Nahazuji dobrou životosprávu, ale kouřil jsem celkem silně. Nepiju vůbec alkohol. Jím zdravě. Jen s těmi cigaretami je pro mě problém přestat hned. Omezuji to na minimum s cílem přestat úplně. Nekouřil jsem nijak dlouho. Dva roky a jen poslední půl rok víc jak půl krabičky denně. Tak to funguje u všech látek. Když to nejde hned tzv. Cold turkey, tak lze během pár týdnů snížit užívání na minimum. Pak přestat s mnohem slabším abstinenčním p.

Máte někdo vhled do toho, jak moc i slabé kouření do pěti cigaret denně narušuje plodnost? Plíce trpí úplně stejně, to vím. Ale doufám, že ve zbytku si pomůžu.

Nemám žádný potvrzený problém a plodností, teprve začínáme snažit. Ale i vzhledem k mému tehdejšímu psychickému stavu, stresu a úzkostem po dva roky, to nebude úplně ok.

Doktorka mojí žena řekla že se máme snažit a když to delší dobu nepůjde, já podstoupím u jiného odborníka spermiogram a moje žena gynekologické vyšetření a hormonální profil.

Můžete se mi klidně smát, ale mám z toho celkem děs a chci na sobě makat. Náš vztah je letitý, od dětství. Intimita v něm je obrovská. Moje žena celý život je stydlivá, preferuje ženské doktory a nějakým způsobem jsem od ní tyto vzorce myšlení přebral. Daný odborník je muž a mám hrůzu z toho, že budu se muset vzrušit a ejakulovat do nádoby, těsně předtím, než moje žena podstoupí intimní vyšetření. Na co asi budu myslet? Půjde mi to vůbec? Ji to take dělá zle a nějakým způsobem mě nakazila určitou nechutí a žárlivostí k tomuhle.
Je zde někdo kdo tohle řešil? Mám to kouření jít raději radikálně vyřešit, preparáty z lékárny proti abstinenčním příznakům?

Ne. Nemyslím si že si to lékaři užívají a neberu to tak. Takže kdo se chce vysmívat, nemusí mi to psát. Je to jen problém párové intimity z naší strany. A ano. Neměl jsem začínat ani. Děkuji.

• Citovat
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
57158
9.5.22 11:15

Tohle nejde říct. S někým nezahýbe ani krabička denně a jiný bude mít velké problémy i po dvou cigaretách za den :nevim:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
546
9.5.22 11:18

Kup si Defumoxan a přestaň. Stejně nechces, aby dítě pak žilo ve smradu kuřáků. A když jde kuřák s kocarem, nedejbože matka, je to fakt hnus na pohled.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
1049
9.5.22 11:38

Myslím, že je to hodně individuální. Dědeček kouřil jednu krabičku denně (možná více) a má tři zdravé děti, bohužel ho dohnala rakovina (už 3×) a tak je teď hodně omezen. Přítel kouřil asi jako ty (některý den vůbec ne, někdy u piva zase o něco více) a už máme zaděláno.

Nejde tady jen o tu plodnost, ale i o to, že bys to měl opravdu omezit (přestat) i kvůli tomu prckovi. U těhotné ženy se nekouří a předpokládám, že u kočárku taky nebudeš kouřit. Takže nejlepší je přestat, už kvůli nim.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
43654
9.5.22 11:45
@Anonymní píše:
Je mi 28 let, ženě 29. Bohužel jsem měl horší životní období, mentální zdraví bylo narušené dost silně (lecil jsem se) a už je to pryč. Ale dostal jsem se do blbé práce, mezi horší lidi a začal jsem kouřit, bylo mi to jedno, když život pro mě neměl smysl. Celkově šla životospráva dolů. Předtím jsem byl do 25 nekuřák úplný, rekreační sportovec.
Teď se snažíme o dítě. Nahazuji dobrou životosprávu, ale kouřil jsem celkem silně. Nepiju vůbec alkohol. Jím zdravě. Jen s těmi cigaretami je pro mě problém přestat hned. Omezuji to na minimum s cílem přestat úplně. Nekouřil jsem nijak dlouho. Dva roky a jen poslední půl rok víc jak půl krabičky denně. Tak to funguje u všech látek. Když to nejde hned tzv. Cold turkey, tak lze během pár týdnů snížit užívání na minimum. Pak přestat s mnohem slabším abstinenčním p.

Máte někdo vhled do toho, jak moc i slabé kouření do pěti cigaret denně narušuje plodnost? Plíce trpí úplně stejně, to vím. Ale doufám, že ve zbytku si pomůžu.

Nemám žádný potvrzený problém a plodností, teprve začínáme snažit. Ale i vzhledem k mému tehdejšímu psychickému stavu, stresu a úzkostem po dva roky, to nebude úplně ok.

Doktorka mojí žena řekla že se máme snažit a když to delší dobu nepůjde, já podstoupím u jiného odborníka spermiogram a moje žena gynekologické vyšetření a hormonální profil.

Můžete se mi klidně smát, ale mám z toho celkem děs a chci na sobě makat. Náš vztah je letitý, od dětství. Intimita v něm je obrovská. Moje žena celý život je stydlivá, preferuje ženské doktory a nějakým způsobem jsem od ní tyto vzorce myšlení přebral. Daný odborník je muž a mám hrůzu z toho, že budu se muset vzrušit a ejakulovat do nádoby, těsně předtím, než moje žena podstoupí intimní vyšetření. Na co asi budu myslet? Půjde mi to vůbec? Ji to take dělá zle a nějakým způsobem mě nakazila určitou nechutí a žárlivostí k tomuhle.
Je zde někdo kdo tohle řešil? Mám to kouření jít raději radikálně vyřešit, preparáty z lékárny proti abstinenčním příznakům?

Ne. Nemyslím si že si to lékaři užívají a neberu to tak. Takže kdo se chce vysmívat, nemusí mi to psát. Je to jen problém párové intimity z naší strany. A ano. Neměl jsem začínat ani. Děkuji.
Žena kvůli dítěti bude možná podstupovat daleko horší věci než jedno vyhonění do kelímku. Nevím, jak jsi přišel na to, že díky stydlivosti ženy jsi stydlivý taky. Já mám momentálně gynekologa muže a na toho mého to nemá absolutní vliv. Ty nebudeš ejakulovat před doktorem. Ale v kabince :zed:
  • Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
43654
9.5.22 11:46

A kouření je hnus a zbytečný zlozvyk. Smrdí to. Lépe přestat i v případě, že se člověk už nehodlá množit.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
2795
9.5.22 12:10
@Anonymní píše:

Zaujal mě ten tvůj pohled na vyšetření speriogramu :mrgreen: :mrgreen: Je vidět, že jsi absolutně „nepolíbený“ touhle problematikou.
1. Tohle vyšetření se nevykonává u nějakého gynekologa v ordinaci, ale na specializovaném pracovišti, tzv. CAR (centrum asistované reprodukce)
2. Určitě si můžete termíny vyšetření (jak tvého, tak manželčino) objednat nezávisle na sobě - vůbec to nemusí být tak, že ty v jedné místnosti masturbuješ, zatímco žena ve vedlejší místnosti podstupuje své vyšetření.
3. „Odebrání“ vzorku spermií probíhá v místnosti, ve které jsou k dispozici erotické časopisy/DVD a muž je zde sám, ale může i být přítomna i manželka
Zbytečně se stresuješ z věcí, které probíhají úplně jinak, než ty si myslíš…

A pozor!!! Stres je také velký „zabiják“ plodnosti.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
7497
9.5.22 12:23
@Aletta80 píše:
Kup si Defumoxan a přestaň. Stejně nechces, aby dítě pak žilo ve smradu kuřáků. A když jde kuřák s kocarem, nedejbože matka, je to fakt hnus na pohled.

Viděla jsem včera. Par měsíční dítě v kočáru koukalo na matku co vykurovala a bylo mi z toho až uzko. Ještě ze už je u nás trend nekourit… pro zakladatele: kourila jsem od 16 asi 7-8 let. Skončila jsem ze dne na den. Chuť byla, abstinencni příznaky ne. Tohle ubirani postupně mi prijde úplně zbytecne a jen si něco namlouvas. Proste vyhod krabičku co mas teď doma a konec, další nekupuj. Žádný ze až ji dokouris tak přestaneš atp. Je to asi 10 let co nekourim a pochybuju, ze se k tomu někdy vrátím

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
43654
9.5.22 12:40
@Anonymní píše:
JPříspěvek upraven 09.05.22 v 12:24

Pozdě, citovali jsme tě. To je tu úplně nejdůležitější :mrgreen:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit

Váš příspěvek