Rizika při darování vajíček

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu
RyBANA
Neúnavná pisatelka 18250 příspěvků 18.03.09 09:43
Rizika při darování vajíček

Ahoj,

chtěla jsem se jen zeptat jaká jsou rizika při darování vajíček?
Určitě narkóza…ale co třeba moje plodnost? Nebo mohou nastat nějaké zdravotní komplikace?

Stránka:  1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 Další »
Reakce:
čičinka
Echt Kelišová 8297 příspěvků 18.03.09 11:48

Četla jsi tady ?
Uvažuju o tom, až odrodím a odkojím, takové malé poděkování tomu nahoře za ten poklad v bříšku…

te.ss
Ukecaná baba ;) 1446 příspěvků 18.03.09 13:37

Ahoj Rybano,darovala jsem vajíčka několikrát.Ritika jsou úplně minimální.Darovala jsem po dvou dětech,což je myslím podmínka,ale ne všude.Nejdříve jsem darovala ve 29 letech,pak ve 30 a naposledy před rokem,to mi bylo 33 let.Na plodnost to nemá vliv,nyní jsem ve 3.měsíci těhotenství.Zákrok se provádí pod mírnou narkozou,trvá několik minut,pak dospat a za 2 hodiny jdeš domů.Po zákroku jen cítíš trochu píchání v podbřišku,ale to se všechno pak odezní.Za 3 měsíce můžeš znovu.Pokud by tě zajímalo něco konkrétního,klidně napiš. :-)

Judita74
Ukecaná baba ;) 1673 příspěvků 18.03.09 15:59

Já darovala dvakrát vajíčka,protože jsem byla na inseminaci a utvořilose mi jich trochu moc.U mě se bohužel trochu zbouřily vaječníky(ovariální hyperstimulační syndrom),ale to je jenom vyjímka.Ve velké většině je to bez problémů.Jlidně do toho jdi,pomůžeš některé,co to potřebuje.A navíc si finančně polepšíš.

lulje
Kelišová 5528 příspěvků 18.03.09 20:56

Holky, vím, že je to sobecké takto přemýšlet… Klidně bych vajíčka darovala, kdyby se jednalo o něco jako je krev či kostní dřeň… Ale já bych se zkrátka nevyrovnala s myšlenkou, že někde po světě chodí MOJE dítě. Nenapadejte mě, prosím, jen o tom zkrátka uvažuju a jsem asi velký srab, ale já bych se s tím nedokázala vyrovnat :?
Takže u mě nejde o strach z nějaké bolesti nebo starostí s tím spojených - to je v pohodě, ale zkrátka ten zvláštní pocit bych asi neustála. Jak tak nad tím přemýšlím, tak mi stále víc běhá mráz po zádech. Asi jsem srab. Jsem divná?

RyBANA
Neúnavná pisatelka 18250 příspěvků 19.03.09 08:39

Tohle mi zrovna vůbec nevadí, neberu to jako že by to bylo moje dítě…já se spíše obávám o své zdraví, v tom jsem zase srab já :)

Si představ když má někdo amputovanou ruku a oni mu přišijou ruku z někoho jinýho, to mi teda přijde jako větší drsárna, než že někde po světě běhá geneticky moje dítě :)

lulje
Kelišová 5528 příspěvků 19.03.09 19:33

Rybano, ještěže jsme každý jiný :D
Mně by naopak ta cizí ruka asi vadila třeba míň než třeba srdce, ale to by bylo na jinou diskuzi.
To vajíčko bych teda neustála. Přijde mi to drsnější než třeba darovat ledvinu. Prostě by mi nedala spát ta představa, že jsem někomu dala svoje dítě. (Jasně, že ne dítě, ale „jen“ vajíčko. Ale já bych to zkrátka brala takto.) Už jsem o tom mockrát uvažovala a vždycky jsem se zasekla na tomhle tom.
Je asi dobře, že všichni neuvažují stejně jako já. To by se chudáci maminky čekatelky vajíček nikdy nedočkaly a to by mě mooooc mrzelo :(

Saini
Nováček 1 příspěvek 22.10.09 15:08

Dobrý den,
uvažuji o dárcovství vajíček, chci pomoct těm, co nemůžou a nějaké finance, které dávají kliniky, by zas pomohly mě s léčbou mého zvířecího miláčka. Jen se obávám toho, že jsem mladší (22let) a ještě jsem neměla děti, tak jestli mi to může nějak uškodit… víte něco podrobnějšího? Diky :)

Caty
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 22.10.09 21:51

Saini asi záleží na CAR, ale pokud je ti 22 a nemáš děti, tak se obávám, že tě asi na darování vajíček nevezmou, ale nevím jistě

Lacenka
Neúnavná pisatelka 18631 příspěvků 01.11.09 14:17

Lulje - uvažuješ úplně stejně jako můj manžel!!! Po klukách jsem chtěla darovat vajíčka a on mi řek, že by mu to bylo proti srsti že někde po světě běhají moje děti. No a teď už máme stejně genetickou zátěž, takže by je stejně nechtěli :cry:

Dudek
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 04.11.09 14:20

MOhu se zeptat nevíte někde v kterém CARu lze darovat vajíčka v případě, že máme resp. budeme mít pouze jednoho potomka? Víc mimísků si vzhledem k prostoru a věku partnera nemůžeme dovolit ale pomoci někomu k tomu, aby děti měl se mi zase docela zamlouvá.

jana32
Kelišová 5590 příspěvků 05.11.09 15:08

myslím,že ať zavoláš do jakéhokoliv CAR nebo tam zajdeš,v každém budou jen rádi.Zjisti si nejbližšší a zavolej tam.
A četla jsem na nějakých stránkách,že vajíčka lze darovat jen 4×.Co je na tom pravdy nevím,ale odpovídali na to v nějaké poradně

Dudek
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 05.11.09 16:49

Myslím že je to nesmysl. Když jsem byla na odběru k IVF byla tam s námi i jedna dárkyně a ta už byla po Xté. Protože v Teplicích jich je nedostatek, zvou ji vždycky, když uplyne 3 měsíční doba.

joanna
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 26.11.09 21:06

!co se týká bolestivosti a tak-stimulací se zvětšují vaječníky a jsou citlivé,tudíž bolí,po operaci to bolí daleko víc…a posl.věc..IKDYŽ TI ŘEKNOU ŽE NEJSOU ŽÁDNÉ KOMPLIKACE,JE SPOUSTA DĚVČAT, KT.PO ZÁKROKU MĚLA OHSS(ovariálně-hyperstimulační syndrom),ale o tom se přirozeně nezmiňuje nikdo…
OHSS znamená, že se ti vytvoří volná tekutina v dut.břišní,(mě odsávali 3,5 l)nafoukne se ti šíleně břicho a nebudeš moct ani spát,poležíš si 1 až 3 týdny v nemocnici, a pokud budeš mít štěstí, nepřetočí se ti vaječník a nezaškrtí se(jak jsou zvětšené,tak sebemenší nešetrný pohyb a máš do konce života vystaráno) :roll:

Dudek
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 26.11.09 21:36

To je riziko. U těla člověk nikdy neví jak ude reagovat. Já byla nastimulovaná na IVF + punkce vajíček a neudělalo to se mnou vůbec nic. Jen v den punkce když to přišlo k sobě to chtělo pomalý pohyb a ležet, ale druhý den už to bylo v pohodě. Lepší jak u zubaře musím říct. Ale znám právě i případy, kdy je průběh mnohem horší. Jenže to právě nelze vědět dopředu.

Stránka:  1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 Další »
Váš příspěvek
Reklama

Poslední články

Nová kuchyň potěší celou rodinu

Rčení „láska prochází žaludkem“ platí i pro spokojený rodinný život. K tomu,... číst dále >

Velká fotosoutěž: Fisher-Price je u konce. Kdo se může těšit na výhru?

Milé maminky, od 24. 9. 2018 do 9. 12. 2018 jste mohly přidávat fotografie... číst dále >

Články z Expres.cz

Alláhu Akbar? "Typický radikál" Chekatt měl dávno sedět, ne běhat na svobodě!

Vrah ze Štrasburku před útokem křičel Alláhu Akbar (Bůh je veliký). Po... číst dále >

Jak je možné, že střelec utekl? Byl dvacetkrát (!) trestán, hledá ho 300 mužů!

Chérif Chekatt (29) je jediným podezřelým ze střelby na vánočních trzích v... číst dále >

Články z Ona Dnes

Pracny, košíčky a další skvělé cukroví, které pečeme v redakci

Také letos vám přinášíme osvědčené recepty na vánoční cukroví, které se peče... číst dále >

Deset tipů, jak nastartovat životní změnu a být zdravější

Cítit se dobře fyzicky i psychicky si přejeme určitě všichni. Někdy k tomuto... číst dále >