Rizika vaginálního vyšetření v těhotenství

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu
florbela
Nováček 9 příspěvků 24.09.18 09:32
Rizika vaginálního vyšetření v těhotenství

Ahoj holky, potřebovala bych poradit, potažmo uklidnit. Jsem na začátku 7.měsíce a musela jsem v neděli na pohotovost, měla jsem celou sobotu ve dne i v noci velké bolesti břicha. Ujala se mě tam taková hodně mladá a nepříjemná porodní asistentka a vyšetřila mě dole rukou. To vyšetření bylo ale hodně nepříjemné až bolestivé, mám pocit, že mi šla snad až hluboko do děložního hrdla. Od své gynekoložky jsem teda zvyklá na daleko jemnější způsob. Řekla, že se neotevírám a můžu jet domů a odpočívat. Nedělal se ultrazvuk, nic. Myslíte, že mi tam nemohla něco udělat? Fakt to vyšetření bolelo, nemohla mi třeba nechtě natrhnout/pro­trhnout ten vak blan, ve kterém je dítě? Ale to by mi nejspíš asi odtekla voda, že… Další věc, co me trápí je, že mi to nepřišlo úplně sterilní, sice si nasadila rukavici, ale pak se ještě přehrabovala v nějakých lahvičkách a hledala tou rukou lubrikační gel… nemohla mi tam zanést nějakou infekci? A je před ní miminko případně dobře chráněno? Děkuji za názory, jsem z toho hodně rozhozená…

Reakce:
Uživatel je onlinerozand
Závislačka 3441 příspěvků 24.09.18 09:43

Tak upřímně nechápu, proč tohle každá řeší na diskuzi, místo aby se ptala a řešila to s dotyčným nebo dotyčnou.

K věci - omylem ti fakt nemohla protrhnout vak blan. Že ti ale neudělali utz by mě trápilo při bolestech břicha víc, otevírání není jediná věc, co se může dít. Asi tam vůbec nebyl lékař?

ludmilaadamkova
Ukecaná baba ;) 1476 příspěvků 24.09.18 09:53

Tak vysetreni naprd.. jako jestli mas podezreni na zanet, mela by se udelat test na krev, sedimentace, popripade kultivace, popripade ultrazvukem zkontrolovat. Mne treba kazde vysetreni u doktora je neprijemne a boli. Hodne zalezi na psychice.

astoret
Ukecaná baba ;) 1061 příspěvků 24.09.18 10:04

jo, to znám, já jsem před porodem docházela na prohlídky do nemocnice a tam se mně ujala doktorka, která byla tak neosobní a našetrná, že jsem ji i okřikla, že by mohla být jemnější a ona se na mě obořila, že takové má nejraději a že co jako chci, že mám před porodem a jak ten chci zvládnout, když je mi nepřijemné vyšetření..
u své doktorky jsme nikdy problém neměla, po téhle jsme lehce krvácela i druhý den..navíc to její chování..

za mě v těhotenství co nejméně prohlídek tam dole, naštěstí moje gynekoložka je rozumná ataky říká, že pokud není nutné, dole se nemá vyšetřovat..

jinak za mě si myslím, že tě nijak neohrozila, jen byla nešetrná, pokud máš pochybnosti, zajdi si za svou gynekoložkou, ke které máš důvěru a porad se s ní..

florbela
Nováček 9 příspěvků 24.09.18 16:25

Děkuji všem za reakce,už se cítím trochu líp. Hlavně mě vyděsilo,že byla tak mladá a tak to bolelo,působila nezkušeně,tak jsem se bála,jestli tam nemohla něco protrhnout. Ta hrozba infekce mě děsí,musím probrat se svou gynekoložkou. Nicméně,dítě je plodovým obalem před infekcemi chráněno,ne?

Uživatel je onlinerozand
Závislačka 3441 příspěvků 24.09.18 16:37

@florbela No chráněno… Do určité míry ano, ale samozřejmě i ty obaly mohou být infekcí porušeny, je to i jeden z důvodů předčasného odtoku PV. Nicméně si nemyslím, že by bylo pravděpodobné, že ti tam cokoli zavlekla ;).

florbela
Nováček 9 příspěvků 24.09.18 20:31

Ok rozand, děkuji za uklidnění, že se snad nic nestalo :-)

Váš příspěvek
Reklama

Poslední články

Diskuze s tatínkem Janem: O hraní i péči o nemocné dítě

Pojďte si popovídat do diskuze na eMiminu s tatínkem, který po narození... číst dále >

Vánoční úklid: Hlavně zůstat v klidu

Vánoce a úklid. Každý rok je to pořád dokola. Víte, že to musíte udělat, ale... číst dále >

Články z Expres.cz

Zářez dne: Dáda si na sebe vzala luxusní legíny a předvedla camel toe

I luxusní legíny značky Gucci mohou napáchat pěknou škodu. Zvlášť když si je... číst dále >

Daniel Nekonečný vedle pobledlé Vignerové už nevypadá jak z toho světa

Kromě finalistů Muže roku 2018 se na křest kalendáře vydal celý zástup hvězd,... číst dále >

Články z Ona Dnes

Pracny, košíčky a další skvělé cukroví, které pečeme v redakci

Také letos vám přinášíme osvědčené recepty na vánoční cukroví, které se peče... číst dále >

O 10 let mladší: Život se s nimi nemazlil, teď jsou z nich nové ženy

Magda a Hanka jsou kamarádky a spolubydlící, které se poznaly na ubytovně.... číst dále >