Riziko Downova syndromu při druhém screeningu

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu
denkat
Kecalka 499 příspěvků 02.05.19 17:43
Riziko Downova syndromu při druhém screeningu

Ahoj holky, poté, co mi byla odebrána krev na druhotrimestriální screening mi doktor z výsledků oznámil, že mám riziko DS 1:90. Přitom prvnotrimestriální screening, jak krev tak UTZ byly v naprostém pořádku. Bylo mi doporučeno podrobnější vyšetření a odběr plodové vody.
Má prosím některá z vás také takovou zkušenost a nakonec bylo vše v pořádku?

Reakce:
hanka.br.
Generální žvanilka 20113 příspěvků 02.05.19 17:49

Spousta maminek má i mnohem horší výsledek. Tenhle poměr ti říká, že z 90 tvých dětí by jedno mohlo mít DS, což není až tak hrozné. Já jsem měla 1:9. UZV máš v pořádku, rozhodni se sama. Hodně štěstí.

tininas
Ukecaná baba ;) 1874 příspěvků 02.05.19 17:53
@denkat píše:
Ahoj holky, poté, co mi byla odebrána krev na druhotrimestriální screening mi doktor z výsledků oznámil, že mám riziko DS 1:90. Přitom prvnotrimestriální screening, jak krev tak UTZ byly v naprostém pořádku. Bylo mi doporučeno podrobnější vyšetření a odběr plodové vody.
Má prosím některá z vás také takovou zkušenost a nakonec bylo vše v pořádku?

Ahoj.

A kolik máš roků?

denkat
Kecalka 499 příspěvků 02.05.19 18:03
@tininas píše:
Ahoj.A kolik máš roků?

Právě, že 25

denkat
Kecalka 499 příspěvků 02.05.19 18:04
@hanka.br. píše:
Spousta maminek má i mnohem horší výsledek. Tenhle poměr ti říká, že z 90 tvých dětí by jedno mohlo mít DS, což není až tak hrozné. Já jsem měla 1:9. UZV máš v pořádku, rozhodni se sama. Hodně štěstí.

Děkuji… A u tebe to tedy nakonec dopadlo dobře? :)

jannina1
Závislačka 4704 příspěvků 02.05.19 18:05

Proc ne krevni testy misto plodove vody?

hanka.br.
Generální žvanilka 20113 příspěvků 02.05.19 18:08
@denkat píše:
Děkuji… A u tebe to tedy nakonec dopadlo dobře? :)

Dcera se narodila s obličejovým rozštěpem, ale to na ten výsledek nemá vliv. Geneticky zdravá.

Uživatel je onlineKarleon
Kelišová 5631 příspěvků 02.05.19 18:20

Jsem překvapená, že se triple test stále používá. Už před 8 lety, kdy jsem čekala mladší dceru, mi doktorka doporučila ho nepodstupovat, když jsem měla screening v 1. trimestru negativní.

baracudas
Ukecaná baba ;) 1968 příspěvků 02.05.19 18:52

1. screening ok, u druhého riziko 1:14. Když jsem oponovala, že triple test přece není tak podrobný, bylo mi řečeno, že výsledky z 1. screeningu se porovnaly s druhým a to je tzv. Kombinovaný test, který je nejpřesnější…no hádejte se s doktorama :roll:. Nakonec jsem šla na plodovku, výsledky negativní, narodil se zdravý chlapeček :srdce:. Ať ti to dobře dopadne. Pořád myslím, že výsledek prvního srceeningu by měl mít přednost.

denkat
Kecalka 499 příspěvků 02.05.19 19:08
@baracudas píše:
1. screening ok, u druhého riziko 1:14. Když jsem oponovala, že triple test přece není tak podrobný, bylo mi řečeno, že výsledky z 1. screeningu se porovnaly s druhým a to je tzv. Kombinovaný test, který je nejpřesnější…no hádejte se s doktorama :roll:. Nakonec jsem šla na plodovku, výsledky negativní, narodil se zdravý chlapeček :srdce:. Ať ti to dobře dopadne. Pořád myslím, že výsledek prvního srceeningu by měl mít přednost.

Děkuji…doufám, že to nakonec bude v pořádku

Uživatel je onlineJanli
Echt Kelišová 8766 příspěvků 02.05.19 19:50

První screening jsem měla negativní, u kombinovaného riziko 1:265, Po plodovce se Down potvrdil. Spoléhat na ten první, tak mám postižený dítě. Ono sice riziko 1:987 vypadá dobře, ale když máš smůlu, tak jsi ta 987. Do nějakýho genetickýho testu bych rozhodně šla.

Dandinkaaa
Kecalka 227 příspěvků 02.05.19 20:12

Me mudr rekl, ze prvni screening je na 90%, triple test jen 70%. TAKZE pokud prvni vyjde dobre, tak na dalsi uz nechodit. Vetsinou pry vyjde blbe. Sla jsem jen na první, ten byl ok a syn je taky zdravy.

Váš příspěvek
Reklama