Riziko opakování vrozených vývojových vad v dalším těhotenství

Anonymní
19.3.21 08:25

Riziko opakovani vrozenych vyvojovych vad v dalsim tehotenstvi

Ahoj, chtela bych se zeptat, jestli ty z vas kdo mel tehotenstvi ukoncene z duvodu VVV mel dalsi tehotenstvi v poradku a donosily a porodily zdrave mimi? Ceka me screening za 2 tydny a klepu se strachy :,(.

Loni v cervnu jsem musela na UPT pro tezke malformace CNS, tehotenstvi bylo neplanovane, ale chtene. Vysledky vysetreni neprokazaly zadnou genetickou pricinu, mohla to byt nahoda. :,( Ja jsem 27, partner je 63. Ted jsme na to sli cestou IVF, oba zdravotne v poradku, jenom u partnera teratozoospermie ( 2% morfologicky spravnych). DNA fragmentace se nedelala. Byla pouzita metoda ivf+ icsi a microfluid sperm sorting. Prezila dva embrya z 8, obe zavedena, jedno se uchytlo a ted jsem v 10 tt. Jinak jedno dite uz mam 7lete, zdrave, z prvniho vztahu. V nasi rodine a to ji mame velkou je to jedinecny pripad :?. U partnera ex manzelka sice dvakrat potratila ale stejne mely dve zdrave deti.

• Citovat
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
9092
19.3.21 08:31

63 let 8o to vážně nebo to je překlep?

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymní
19.3.21 08:34
@JancaS84 píše:
63 let 8o to vážně nebo to je překlep?

Preklep je to 53 :mrgreen:

• Citovat
  • Nahlásit
24005
19.3.21 08:42

Těhotenství z 3. IVF ukončeno pro VV. Po té 3 kusy přirozeně a v pořádku. Kontroly byly vždy důkladné a byla ve mne velmi malá dušička, dokud se při 2 screeningu nic neprokázalo

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymní
19.3.21 08:47

Mi genetička říkala, ze riziko VVV i jiných problému stoupá dvojnásobně pokud se už jednou vyskytlo když se neprokáže geneticky. Pak roste více. S další mi dětmi zkušenost nemam neb stále váhám zda do toho jít :,(

Držím palce ať je vše ok :srdce:

• Citovat
  • Nahlásit
Anonymní
19.3.21 08:48
@Anonymní píše:
Mi genetička říkala, ze riziko VVV i jiných problému stoupá dvojnásobně pokud se už jednou vyskytlo když se neprokáže geneticky. Pak roste více. S další mi dětmi zkušenost nemam neb stále váhám zda do toho jít :,(Držím palce ať je vše ok :srdce:

Dekuju :srdce: Ja marne myslela ze kdyz to neni geneticky, ze to byla nahoda a opakovat se to nemusi ikdyz je tam vetsi riziko nez v teh. bez vad :?

• Citovat
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Mohlo by vás zajímat

Mohlo by vás zajímat