Riziko ultrazvuku v těhotenství

5.5.17 18:48

Riziko ultrazvuku v těhotenství

Ahoj ;)
Holky jsem poprvé těhotná a zajímá mě váš názor na ultrazvuk. Chodily jste na něj často a máte zdravé děti? ;) Nekde jsem slyšela, ze není zrovna prospěšný a pak mám brouka v hlavě :lol:.Můj gynekolog je pečlivý a ikdyz nemám žádný problém, dělá ho automaticky. Nejdřív co 14 dnů, teď tak po 3 týdnech. Včera jsme byla na kontrole v 17.týdnu, kde proběhl i ultrazvuk, bohužel dnes jsme musela na pohotovost, kde mi ho taky dělali. Říkala jsme, že jsme ho měla včera, ale chtěli zkontrolovat srdíčko než mě pustili ;).Máte s tím zkušenost??Kamarádka říká, ze o tom riziku nikdy neslyšela a pokud by byl špatný, nedělal by se(má 2 děti)..Taky myslím, ale ta pochybnost tam občas je…Děkuju za rady a pěkný den ;)

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Napsat příspěvek

Reakce:

1918
5.5.17 18:53

@Baruunečka myslim si, ze se nemusis bat..mne ho tes delali 4 krat za 4 tydny, posledni dva razy pres bricho, a jedine ceho sem se bala, jak mne zase bude bolet deloha, jak tlacil :zed: ale nemyslim si, ze by to nejak uskodilo :mavam:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
458
5.5.17 18:53

Ano, slyšela jsem o tom od velmi známe porodní asistentky, zkusím to dohledat.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
56925
5.5.17 18:56

@Baruunečka neřešila jsem, od zjištění vvv ve 34 tt jsem chodila i několikrát týdně :nevim: do té doby jsem byla 3× a přesto je moje dítě nemocné :nevim:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
5.5.17 19:05

Já jsme právě slyšela, ze musí trvat dlouho, aby zahrál mimco…Tak snad, byla to u obou rychlovka…

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
3926
5.5.17 19:54

Ja pouzivala angelsounds od 9tt nekolikrat denne a vse je ok. Myslim, ze jednou za 3 tydny je v pohode.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Poison Eve
5.5.17 19:58

A cim konkretne by mel skodit?

• Nahlásit
  • Citovat
2447
5.5.17 20:31

Kdysi jsem o tom riziku četla, ale už jsem to zapomněla. Při obou dětech mi dělala Dr. ultrazvuk u všech kontrol a jsou zdravé.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
3743
5.5.17 21:21

Jediné co jsem slyšela, tak jedna paní povídala, že jsou škodlivé.
V druhém těhotenství jsem chodila na UZV jednou za týden/dva, dítě už je velké a v pořádku.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
1918
5.5.17 21:26

Ja myslim, ze by musel trvat dlouho ten utz, aby to mohlo uskodit.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Poison Eve
5.5.17 22:12

Cim konkretne by mel skodit?

• Nahlásit
  • Citovat
1918
5.5.17 22:14

Nevim, ze by temi vlnami? :nevim:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Poison Eve
6.5.17 07:45

No, ultrazvukove vlny budou mit, vzhledem ke svemu principu, na plod asi takovy vliv, jako svicka hromnicka na ochraneni staveni pred bleskem.

• Nahlásit
  • Citovat
1918
6.5.17 09:19
  • Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
28876
6.5.17 11:30

Škodlivost nebyla potvrzena ani vyvrácena, jsou dohady, že zahřívá plodovou vodu.
Myslím, že UTZ při každé kontrole není špatná věc, moje teta měla zamlklé těhotenství ve druhém trimestru, v době, kdy ještě nebyl UTZ běžný. Bohužel to nerozpoznali včas a k vůli rozkladu mrtvého plodu prodělala těžkou sepsi. Těhotenství před tím i potom bylo v pořádku, takže žádný rizikový případ, prostě náhoda.
Můj dr. dělá UTZ dvakrát ze začátku, potom jsem byla v každém těhu na screeningu okolo 12. týdne, potom okolo 20. týdne UTZ na vrozené vady a ještě specializovaný na srdíčko. Od půlky těhotenství jsem už k vůli své srdeční vadě chodila do rizikové poradny, kde mi dělali UTZ téměř při každé kontrole a hlavně ke konci měření a váhový odhad plodu, takže minimálně jednou týdně určitě. Velký UTZ proběhl ještě kolem 30. týdne a ještě jeden specializovaný vzhledem k negativnímu rh faktoru(a prodělané hemolytické nemoci u jednoho z dětí).

Všechny děti jsou zdravé, pokud mají nějaké drobné zdravotní obtíže, rozhodně to nepřisuzuji UTZ, třeba astma a alergie nejmenší dcerky.

Nějaké studie UTZ přisuzují autismus a další poruchy chování, které se rozmohly až v posledních letech, není to prokázané, ani vyvrácené.
Shrnuto a podtrženo, větší strach mám z problémů, které by se bez použití utz neodhalily včas než z jeho negativních vlivů na plod.
Angelsounds bych ale já osobně doma nepoužívala, taky funguje na principu UTZ a nic se nemá přehánět. Myslím, že kontrola v ordinaci lékaře stačí.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Reklama