Riziková poradna, cukrovka, AP syndrom

59
3.5.21 15:23

Riziková poradna, cukrovka, AP syndrom

Ahoj holky, prosím chodil někdo kvůli cukrovce do rizikové poradny? Případně od kolikátého týdne a jak často? Dle mého gynekologa to není potřeba, dnes mě ale poslal na kontrolu do poradny (jsem 25tt) a tam mi primář řekl, že bych patřila do rizikové poradny a do konce těhotenství chodila co 14dní na měření plodu. Ultrazvuk trval fakt dlouho a vím, že to není nic zdravého. Dělal i dopplera celkem dlouho. Můj gn mi řekl, že je to na mě, že dle něj indikace není. Na druhou stranu na mě přimár působí zkušeneji. Mám ještě injekce na ředění krve (antifosfolipidový syndrom) nevím, zda tu někdo takový je. Jinak mi nic není, vše je v pořádku. Díky za zkušenosti :))

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
Anonymní
3.5.21 16:30

Ja mám taky antifosfolipidový syndrom a doporučuji chodit na ultrazvuky a hlavně dodržovat dietu. Na ultrazvuku jsou připadně vidět trombotická místa na placentě a celkově, kdyby ta placenta předčasně stárla, je potřeba to řešit. Sledování je u Vás opravdu na místě. Já se bála celé těhotenství, mám za sebou kvůli antifosfolipidovému syndromu 4 potraty a teď mám čtrnáctidení holčičku. Považuji to za zázrak a jsem šťastná, že se na APS přišlo a mohla jsem si píchat Clexane. Ještě s ním vydržím do konce šestinedělí a pak se snad s injekcemi s díky rozloučím. Jo a do rizikové poradny jsem chodila jen s APS. Mít navic cukrovku tak bych nad tím ani nepolemizovala. A taky jsem docházela na hematologii. Tam jsem šla každý měsíc na testy a podle toho mi upravovali dávkování Clexanu.

• Citovat
  • Nahlásit
59
3.5.21 16:46
@Anonymní píše:
Ja mám taky antifosfolipidový syndrom a doporučuji chodit na ultrazvuky a hlavně dodržovat dietu. Na ultrazvuku jsou připadně vidět trombotická místa na placentě a celkově, kdyby ta placenta předčasně stárla, je potřeba to řešit. Sledování je u Vás opravdu na místě. Já se bála celé těhotenství, mám za sebou kvůli antifosfolipidovému syndromu 4 potraty a teď mám čtrnáctidení holčičku. Považuji to za zázrak a jsem šťastná, že se na APS přišlo a mohla jsem si píchat Clexane. Ještě s ním vydržím do konce šestinedělí a pak se snad s injekcemi s díky rozloučím. Jo a do rizikové poradny jsem chodila jen s APS. Mít navic cukrovku tak bych nad tím ani nepolemizovala. A taky jsem docházela na hematologii. Tam jsem šla každý měsíc na testy a podle toho mi upravovali dávkování Clexanu.

Díky za info. A jak často jste chodila na ultz? A jak často vám dělali průtoky? Já mám léčbu 0,4 clexane, jinak nic a vše se zdá být ok, tak se mi moc na tak časté kontroly nechtělo no :) Můj gn to také nevidí jako nutné. Ale když to primář nabídl, tak nad tím uvažuji no. Cukrovku zvládám na dietě :) Díky moc a gratuluji :srdce:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Mohlo by vás zajímat

Mohlo by vás zajímat