Rizikové a jízda na kole?

Anonymní
5.8.13 12:38

Rizikové a jízda na kole ??

Ahoj holky, mám takovou blbou otázku :oops:
Nastoupila jsem na neschopenku - rizikové těhotenství - i když mi vlastně nic není. Měla jsem se vracet do práce a chyběly mi 4 týdny do další mateřské. Takže jsem na neschopence, vycházky dodržuju. Ale zajímalo by mě, jestli je „trestné“ když mě někdo v uvidí jet na kole. Často jsem dělávala, že jsem malou šoupla babičce, která bydlí vedle a jela třeba pro rohlíky, bydlíme mimo centrum a pěšky je to štreka, auto nemám k dispozici. No ale „sportovat“ bych na nemocenské asi neměla že? Kdyby mě někdo nahlásil, mohli by mě nějak „potrestat“? Děkuji za názory :kytka:

• Nahlásit
  • Citovat
Napsat příspěvek

Reakce:

406
5.8.13 12:41

Myslím, že ano. Známá měla zlomenou klíční kost a když už to měla ok, tak jezdila na kole na rehabilitace, viděla ji sestřička a doktor ji zrušil nemocenskou.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
7566
5.8.13 12:45

Tak někdo má jízdu na kole v rámci rehabilitace… :nevim:
Vždycky záleží, s „čím“ jsi nemocná…

Ty máš rizikovku v těhotentví…může ti vadit třeba šichty u pásu, několikahodinové stání, ale neznamená to, že ti vadí jízda na kole, která není namáhavá…

A kdo by tě mohl vidět? Je nějaká šance?
A vždycky je to slovo proti slovu… :nevim:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
aminkadf
5.8.13 12:50

Já se na rizikovým bála jet mhd a autem, natož na kole. Sice jsem marodila přes zimu, takže na kolo jsem ani nepomyslela.Ale pokud máš předepsany rizikový, tak bych to moc nepokoušela…

Ale je to na tobě

• Nahlásit
  • Citovat
Anonymní
5.8.13 12:54

Díky holky za názory, asi to nebudu pokoušet. Je to sice slovo proti slovu, ale první týdny mě nemocenskou platí zaměstnavatel a nerada bych se rozhádala s ním - přeci jen bych se tam za tři roky ráda vrátila…
A když manžel zapomene něco nutnýho koupit tak si nasadím kuklu a holt pojedu :mrgreen:

• Nahlásit
  • Citovat
24459
5.8.13 12:54

Teoreticky je to porušení léčebného režimu (nějakou diagnózu mít musíš) a může se to trestat (odnětí části dávky…).
Prakticky by tě musel někdo naprášit zaměstnavateli (neschopenku platí prvních 21 dní on) nebo OSSZ, případně pokud by ti přesně po skončení vycházek došla kontrola a viděla tě přijíždět na kole… :nevim:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
24459
5.8.13 12:55

Nebo samozřemě pokud pro ty rohlíky jezdíš kolem místa zaměstnání, že :lol: to by asi taky nebylo zrovna vhodné.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
380
5.8.13 12:56

Ahoj taky jsem měla neschopenku, a na kole jsem jezdila až do porodu a nikdo to neřešil. Ke konci těhotenství se mi lépe jelo na kole, než abych šla pěšky. Je to na tobě, podle toho jak se cítíš.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
13318
5.8.13 12:59

Já bych to tolik neřešila, taky jsem na neschopence a párkrát jsem na kole jela. Myslím, že to nikdo řešit nebude. Nějaký pohyb taky mít musíš těhule sportovat můžou :nevim:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
18157
5.8.13 13:06

No pokud nebudes v cyklodresu s cislem na riditkach, tak snad neni problem, ne? Kolo je dopravni prostredek (zvlast na vesnicich), stejne jako motorka ci auto. Takze autem ano, na kole ne? U aut je to tak, ze nesmis byt limitovana tak, ze by jsi mohla ohrozit ostatni (sadra na ruce, tlumici leky apod).

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
8853
5.8.13 13:08

Asi bych se spíš bála toho udání. Znám i paní, kterou udali z jakési zášti. A když manžel zapomene, tak pojede znova, ne? Proč bys jezdila ty, když on zapomněl?

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
16848
5.8.13 13:41
@Lenka512 píše:
Tak někdo má jízdu na kole v rámci rehabilitace… :nevim:
Vždycky záleží, s „čím“ jsi nemocná…

Ty máš rizikovku v těhotentví...může ti vadit třeba šichty u pásu, několikahodinové stání, ale neznamená to, že ti vadí jízda na kole, která není namáhavá…

A kdo by tě mohl vidět? Je nějaká šance?
A vždycky je to slovo proti slovu… :nevim:

Tohle ale není na diagnózu :roll:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
7566
5.8.13 13:52
@araw píše:
Tohle ale není na diagnózu :roll:

To jo, ale někdo kvůli tomu dostává riziko… :nevim:

• Nahlásit
  • Citovat