Rizikové těhotenství kvůli dětskému kolektivu (a zvracení)

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu
Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 04.02.19 19:41
Rizikové kvůli dětskému kolektivu (a zvracení)

Ahoj děvčata,
jsem těhotná, předchozí děti jsou po ivf, tentokrát příroda.
Pracuji v dětském kolektivu, neustálé rýmy, kašle, teď mají dvě třídy neštovice.
Jsem zatím opravdu na začátku těhotenství a opravdu se bojím, zda nějaký takový bacil nemůže ublížit embryu.
Je práce v dětském kolektivu riziková, jak se na to dívají vaši gyndr?
A co zvracení, jsem z toho vyčerpaná, začalo to před týdnem a je to zatím 6× denně, předchozí těhoteství jsem prozvracela do 8měsíce
Děkuji za komentáře

Reakce:
Lucka1111
Ukecaná baba ;) 1427 příspěvků 04.02.19 19:49

Podle mě se o rizikovou práci nejedná. A nic jako neschopenka na rizikovou práci neexistuje, takže pokud Ti jí kvůli práci gynekolog dá tak ve skutečnosti Tě musí vést jako nějakou rizikovou diagnozu. Pokud jsi neštovice měla tak Tě nijak neohrožují.
Co se týče toho zvracení, tak tam jestli je Ti fakt zle, tak to už diagnoza je (hyperemesis gravidarum), takže tam by to na neschopenku určitě bylo.

M-A
Kecalka 196 příspěvků 04.02.19 19:49

Tak nestovice podle me rizikem jsou… ja jsem ucitelka v MŠ, nyní začínám 16.tyden a jsem od zacatku mesice doma, protoze se ve skolce vyskytla ruka-pusa-noha… riziko je nejvetsi pry v prvnim trimestru, ale nestalo mi to za to a dohodla jsem se s vedenim… zalezi asi i co presne v kolektivu deti delas za praci…

Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 04.02.19 19:59
@M-A píše:
Tak nestovice podle me rizikem jsou… ja jsem ucitelka v MŠ, nyní začínám 16.tyden a jsem od zacatku mesice doma, protoze se ve skolce vyskytla ruka-pusa-noha… riziko je nejvetsi pry v prvnim trimestru, ale nestalo mi to za to a dohodla jsem se s vedenim… zalezi asi i co presne v kolektivu deti delas za praci…

Učím, jsem s nimi v úzkém kontaktu, plivou bacilaky dost z blízka :D

kamcaKr
Zasloužilá kecalka 662 příspěvků 04.02.19 20:22

Zeptala bych se na to gynekologa 8) ja je otravovala porad, pracovala jsem jako asistent ped. a v druzine a probehlo ve skole,ze jsou tam asi spalnicky..to jsem byla fakt podelana a Dr.rikal,ze pokud se potvrdi,hned me soupne na neschopenku. Jinak k nestovicim- muzes mit pasovy opar,i kdyz jsi nestovice prodelala jako mala. Ja ho mela,nastesti ne v tehotenstvi a bylo to od chlapecka ze tridy,co mel segru s nestovicema…

M-A
Kecalka 196 příspěvků 05.02.19 05:37

@kamcaKr ja jsem se radsi zeptala detske doktorky, gynekolozka mi potvrdila, ze detske nemoce jsou trochu mimo ni…

Váš příspěvek
Reklama

Poslední články

Tělocvik děti nebaví a pohybová gramotnost klesá. V čem je problém?

Studie Mezinárodní zdravotnické organizace potvrdila, že za posledních 13 let... číst dále >

Články z Expres.cz

Proč jste chodil za Vondráčkovou? Hádek po otázce redaktora Expresu předvedl totální zkrat

Bezhlavým útěkem zakončil rozhovor Matěj Hádek pro Expres.cz. Nelíbila se mu... číst dále >

Koukalová myslí na návrat po vzoru Jágra. Nesaháš mu po kotníky, soptí fanoušci!

Do května se rozhodnu! To, o čem se už dlouho ve světě sportu mluví, se možná... číst dále >

Články z Ona Dnes

Sedm tipů, jak vyřešit manželské neshody

Pokud spolu lidé umějí komunikovat, nemusí rozpory končit házením talířů nebo... číst dále >

Kvůli šikaně jsem začala boxovat, říká šampionka Martina Ptáčková

Než se světová šampionka v kickoboxu, Martina Ptáčková (21), naučila rány... číst dále >