Rizikové těhotenství a malé dítě doma

Anonymní
20.11.19 19:50

Rizikove tehotenstvi a male dite doma

Ahoj, maminky, je tu některá, která měla rizikové těhotenství, krvácela a už měla doma dítě (v nějakém malém věku, vyžadujícím péči)? Skončila jsem kvůli krvácení hospitalizovaná a nyní stabilizovaná, ale s nařízeným naprostým ležením, řeším, jak zvládnout péči o malé dítě doma a zároveň dodržet klidový režim. Dítě doma je ještě ve věku, kdy vůbec nechápe, že ho nemůžu zvedat, hrát si s ním, chodit na hřiště, dělat to, co jsem donedávna dělala. Většinu dne se o něj tedy stará kdekdo, babičky, partner, kamarádky, a na mě zbyde jen občas ho pomazlit. Je mi z toho smutno. Je opravdu malé a každý týden jeho vývoje je jak rok v životě dospělého, a mě klidový režim v podobě ležení v posteli čeká ještě na řadu měsíců. Nechci ohrozit prcka v břiše, ale šidím hrozně prcka doma. Je tu některá, která krvácela a měla nařízeno jen ležet a měla doma malé dítě? Jak jste našly balanc mezi tím udržet v břiše dítě naživu, nerisknout ohrožení jeho života kvůli nošení prcka doma, ale zároveň nešidit prcka doma? Děkuju.

• Citovat
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
Anonymní
20.11.19 20:02

Ahoj, já měla nařízený klidový režim dva měsíce, taky jsem byla rozpolcená a mrzutá, hrozně mi chybělo přesně to kolem a mohla jsem to sledovat jen z gauče…naštěstí mi krvácení ( hematom ) zmizelo a pak jsem si to zase užívala. Jindy by člověk pohlídání bral všemi deseti, v té chvíli jsem,, záviděla " všem, kteří se o mé první štístko starali. Doufám, že Ti to dobře dopadne a přeji, aby bylo i miminko v bříšku brzo silné :hug:

• Citovat
  • Nahlásit
10113
20.11.19 20:38

Ahoj.. Já měla klidový režim poslední dva měsíce, ne tedy až tak přísný, ale měla jsem zakázáno jakoukoliv delší chůzi. Syna jsem netahala, byl mu v té době rok a půl, bylo to v létě, nemohla jsem s ním ani na koupák. Důležité je si to nastavit v sobě. Pokud máš kolem sebe rodinu, která tě nahradí a syn o běžné aktivity nepřijde, tak si z toho nedělej hlavu. Až porodíš, bude se o tvůj čas muset dělit také a napořád. Když je doma, pusťte si pohádky, čti mu, mazlete se. Neříkej, že nechápe, oni někdy chápou víc, než si myslíme. Vysvětluj mu a opakuj, že ho máš ráda a uvidíš, jak to spolu zvládnete :srdce: :hug:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymní
20.11.19 20:39

Prave z techto duvodu nechapu, tak kratky vekovy rozestup mezi detmi. Ani jednomu se nelze venovat na 100%, kdyz jsou ve veku, kdy to opravdu potrebuji.

• Citovat
  • Nahlásit
Anonymní
20.11.19 21:03

To se venovat nemuzes nikdy jako jedinackovi…Zacatky jsou tezke, ale to muze byt pak i se starsim, ktery byl dlouho sam a vic zarli..treba nebo taky ne…mne se ted nejvic libi, ze jsou skoro jak dvojcata a maji podobne aktivity, pohadky, hracky…vidim u schych deti 2 a 4 roky.
A zase u kamaradek deti vidim jak ty starsi mladsi moc neberou a na hristi jdou radsi za svyma vrstevnikama a mensi porad zadoni za starsimi…
Vse ma sve plusy i minusy :palec:

• Citovat
  • Nahlásit
Anonymní
20.11.19 21:47

Děkuju, holky, budu zkoušet bejt silná, dítěti vše vysvětlovat. A k dotazu proč tak malý věkový rozestup. Já mám více dětí, některé starší, některé mladší, a prostě takto se zadařilo. Na skoro všechny jsme si museli dlouho počkat a tento prcek se zadařil nečekaně jako překvapení, takže jsme to brali jako dar, bez ohledu na to, že je to tak brzo. Já budu muset ležet 90 % času, ještě cca 3 měsíce, takže to bude dlouhé.

• Citovat
  • Nahlásit
85
21.11.19 18:31
@Anonymní píše:
Ahoj, maminky, je tu některá, která měla rizikové těhotenství, krvácela a už měla doma dítě (v nějakém malém věku, vyžadujícím péči)? Skončila jsem kvůli krvácení hospitalizovaná a nyní stabilizovaná, ale s nařízeným naprostým ležením, řeším, jak zvládnout péči o malé dítě doma a zároveň dodržet klidový režim. Dítě doma je ještě ve věku, kdy vůbec nechápe, že ho nemůžu zvedat, hrát si s ním, chodit na hřiště, dělat to, co jsem donedávna dělala. Většinu dne se o něj tedy stará kdekdo, babičky, partner, kamarádky, a na mě zbyde jen občas ho pomazlit. Je mi z toho smutno. Je opravdu malé a každý týden jeho vývoje je jak rok v životě dospělého, a mě klidový režim v podobě ležení v posteli čeká ještě na řadu měsíců. Nechci ohrozit prcka v břiše, ale šidím hrozně prcka doma. Je tu některá, která krvácela a měla nařízeno jen ležet a měla doma malé dítě? Jak jste našly balanc mezi tím udržet v břiše dítě naživu, nerisknout ohrožení jeho života kvůli nošení prcka doma, ale zároveň nešidit prcka doma? Děkuju.

Ahoj. Mame to podobne. Klukovi je rok a pul. Od 20.tt mi zacal povolovat spodek a mela jsem velmi casto stahy. Doktorka me na klidovem rezimu a medikamenty udrzela doma do 30.tt. Ted jsem se po 3 tydnech vratila z nemocnice (jsem 33+1) - otevreno na 3 cm. Hlidani pytlikujeme, jak se da (babicka, manzel, neter). Musela jsem ozelet uceni na nocnik, telka jede bohuzel 24h denne, mazlime se jen kdyz sam prijde a sedne si ke mne. Ma nastesti uzasnou povahu - je dost samostatny, vyhraje si sam, ma rad lidi, takze ani prespavani u babicky uz mu nedela problem, nosit se sice chce, ale to mu bohuzel nedopreju… Sice si to pak asi hodim, protoze zapomene vsechno, co jsem ho naucila, ale to se neda svitit. Tech par tydnu uz to snad doklepeme, nez porodit moc brzo a pak se mu nemoct venovat mnohem dyl (pobyt s miminem ve spitale, cviceni a dalsi „nadstandardni“ pece o nedonosence…). Hlavu vzhuru, nestresuj se, to je nejdulezitejsi! Zvladnete to! :kytka:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymní
21.11.19 19:56

@Monana90 - děkuju, tos mě uklidnila. Máš pravdu, že než chodit klokánkovat a trávit hodiny přikládáním atd. v nemocnici s nedonošencem, cvičit Vojtovku a doufat, že nebude mít následky, tak určitě je lepší oželet péči o toho menšího. Ono to asi víc zanechává následky na mně, než na něm, on vypadá celkem v pohodě, ale já jsem z toho nějaká špatná.

• Citovat
  • Nahlásit
85
21.11.19 20:06
@Anonymní píše:
@Monana90 - děkuju, tos mě uklidnila. Máš pravdu, že než chodit klokánkovat a trávit hodiny přikládáním atd. v nemocnici s nedonošencem, cvičit Vojtovku a doufat, že nebude mít následky, tak určitě je lepší oželet péči o toho menšího. Ono to asi víc zanechává následky na mně, než na něm, on vypadá celkem v pohodě, ale já jsem z toho nějaká špatná.

Tak to je super, ze to snasi dobre. Pomazlit se muze prijit i kdyz budes lezet. :palec: Taky mam trosku vycitky, ale clovek to musi brat tak, jak to je. Musis udelat kompromis mezi obema detmi, nez si pak vycitat, ze jedno dite melo prostor se poradne dopect a u dalsiho riskujes kvuli noseni starsiho. Jestli ma peci a lasku i od ostatnich z rodiny, tak to ustojite ;) Deti jsou podle me hodne prizpusobivy :dance:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
578
21.11.19 20:35

Malé děti často chápou víc, než si myslíme. Když byl sestřeničin syn malý, tak ho často hlídali praprarodiče. Když ho měl na starost kdokoliv jiný, byl velmi živý, všechny proháněl. S praprarodičemi se uklidnil. Vycítil, že mu nestačí.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
4527
2.12.19 21:08

Já jsem měla klidovy režim asi měsíc, doma jsem měla 2 malé děti. Hlídat mi nikdo moc nemohl, občas někdo přišel na chvíli odpoledne. Já jsem ale nechtěla šidit děti ještě před narozením sourozence, tak jsme jen udělali menší omezení. Doma jsme se věnovali převážně klidným činnostem (lego, knížky, malování, i ta televize) a ven jsme chodili tak, že jsem jen došla na hřiště a tam sebou placla na lavičku a oni si hráli sami. Mladšího jsem přestala nosit a mazlit jsme se začali v sedě. Určitě bych ale nelezela měsíc na gauči, to bychom se zbláznili všichni.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
85
3.12.19 12:25

@chaela Neni klidovy rezim jako klidovy rezim :) Nekomu staci zvolnit a nekdo musi lezet nohama vzhuru :)

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
4527
3.12.19 12:34

@Monana90 mně jeden doktor řekl zůstat ležet a dojít max na záchod. Druhý doktor řekl, že takováto opatření nemají smysl. Ano, je potřeba se chovat zodpovědně a nedávat 20 kg dítě nebo bedny, ale 24h lezení těhotenství nezachrání. Pokud je tam problém, tak bude i tak. No tak jsem dělala něco mezi těmito názory. A vyšlo to, dítě se narodilo zdravé, 14 dní před TP.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
85
3.12.19 18:53

@chaela To souhlasim. Jeden mi rekl, ze jen nemam tahat nic tezkyho a s ledovym klidem mi rekl, ze stejne nejspis potratim (ve 24.tt!!!!). Vydupala jsem si ve 26.tt zadanku k hospitalizaci, kde jsem poznala svoji novou gyndarku a ta rekla okamzite zalehnout, nohy nahoru… takze se mi zkracovani cipku rychlosti svetla opravdu velmi zpomalilo a rodila jsem 4 dny po terminu. :mrgreen: Ted zase lezim uz skoro 2 mesice, protoze mi ten klidovy rezim nestacil :( Ale pristi tyden uz budu 36.tt, tak zase hodlam zacit pomalu fungovat (teda jestli se nerozpadnu driv, protoze se za rok mezi druhym otehotnenim to telo nedalo uplne do kupy). No, dalsi dite uz mi doma zakazali :roll: :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Mohlo by vás zajímat

Mohlo by vás zajímat