Rizikové těhotenství a nemocenská

1482
2.8.13 11:26

Rizikové těhotenství a nemocenská

Ahoj holky,
měla bych nastoupit 19.8.2013 na rizikové těhotenství- neschopenku, od pondělí jdu na 14 dní dovolené co mi zbyla a musím si ji vybrat :) a ať hledám jak chci nemohu najít žádnou kalkulačku, nebo informace o tom jak se to počítá a je to placené, v této firmě jsem zaměstnaná 5 měsíců a předtím jsem tam byla přes dva roky. děkuji za informace a hezké těhulení :lol:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Napsat příspěvek

Reakce:

2.8.13 11:29

Rizikovy = nemocenska, prvnich asi 5 dni dostanes velky prd, do 22 dni - tusim - Te plati zamestnavatel, potom OSSZ - ta ti vypocitava denni vymerovaci zaklad z platu… Takze jestli mas treba 20tis., pocitej s cca 12tis/mes. :nevim:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
1482
2.8.13 11:33

Jo to jsem věděla že těch prvních pár dní dostanu houbelec :) myslíš 20 tisíc čistýho? já 5 měsíců měla 23tisíc hrubého a 7 měsíců předtím tak průměrně 11.500,– čistýho.. :nevim: já fakt netušim..

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
2.8.13 11:38

@Luccy-89 myslim, ze to pocitaji z hrubyho. Napr. hruba mzda 25000, ty prvni dny, nevim jestli 3 nebo 5 = 0 Kc, potom do 21.dne z tech 25tis. hrubyho by to melo byt 621 na den a od 22. dne 444 na den X pocet kalendarnich dni. A pocita se to z posledniho zamestnani, ty predchozi se pocitaji, myslim, do matersky, ale ne do nemocensky.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Elessar
2.8.13 11:41

První tři dny nic, pak 21 dní platí zaměstnavatel a pak už OSSZ :) a je to 65% platu, mám pocit…já měla 14hrubýho a dostávala jsem cca 7500..

• Nahlásit
  • Citovat
4502
2.8.13 11:43

Holky a přišla vám domu někdy kontrola když jste byly na riziku?

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Elessar
2.8.13 11:46

@MarkyM za celejch 9 měsíců nic..

• Nahlásit
  • Citovat
1482
2.8.13 11:51

A jak je to s vycházkama? kamarádka mě straší že to je prý nějak omezené a už není neomezeně jak bývávalo.. :roll: a kdybych třeba chtěla jet na 14 dí k mamce do západních čech tak můžu když to nahlásím? :nevim:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
71409
2.8.13 11:58

@Luccy-89 Vycházky jsou maximálně 6 hodin denně (nebo taky méně, dle uvážení doktora) a změnu místa marodění ti schválit může, ale taky nemusí, opět záleží na něm. Protože pokud si na nemocenské, tak to znamená, že máš nějaké zdravotní problémy a tedy bys měla dodržovat méčebný režim.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
4502
2.8.13 12:01

Kdo vlastně posílá kontroly? Zaměstnavatel nebo sociálka?

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
4502
2.8.13 12:02

@Luccy-89

Prý ty vycházky nesmí být v kuse, takže např. 2 hodiny dopo a 4 hodiny odpo :(

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
2.8.13 12:04

@Luccy-89 vychazky jsou uz omezene… S prvni dcerou pred cca 5 lety jsem mela neomezene… :nevim: Ted mam omezene. Kontrola mi zatim za tu dobu, co jsem doma, coz je cca od dubna, neprisla. Ale Dr. rikala, ze uz zazila kontrolu u tehule na rizikovym :nevim: A co se tyka mista nemocensky - mam normalka doma, ale kdyz jedu na tyden k rodicum (Praha - vychod vs. Plzen), tak to reknu Dr. a ona si to poznamena, nekam zaznamena :nevim: Nikdy s tim nemela problem - pokud asi nechces jet na dovolenou, to nevim, jestli jde nejak „poresit“, ale tak zase pokud je tehule na rizikovym, tak z nejakeho duvodu, pro ktery by mela bejt v klidu doma a ne v praaci - treba v kanclu? :think:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
2.8.13 12:04

@MarkyM ze zacatku oboji, od 22.dne soc., pac ta Te potom plati…

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
9315
2.8.13 12:09

Když nastupuješ na nemocenskou, tak za první 3 dny nedostaneš nic, dalších 21 dní ti platí zaměstnavatel a potom OSSZ. Nemocenské dávky se počítají 60% z hrubé mzdy.

Vycházky už nejsou neomezeně, ale jsou maximálně 6 hodin denně a záleží na doktorovi jak ti je napíše. Většina se tě zeptá jak je chceš. Jestli rozdělit na dopoledne a odpoledne a nebo si necháš celých 6 hodin na odpoledne.
Pokud chceš jet k mamce na 2 týdny, tak se stačí s doktorem domluvit a on ti napíše na ty 2 týdny jinou adresu na které budeš k zastižení, ale i na tu adresu u mamky se ti normálně budou vztahovat vycházky.

No a co se týče kontrol na nemocenské…prvních 21 dní to má pod palcem zaměstnavatel, který může přijít zkontrolovat a potom už to záleží na OSSZ.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Anonymní
2.8.13 12:15
@MarkyM píše:
Holky a přišla vám domu někdy kontrola když jste byly na riziku?

ano přišla přesně po měsíci nemocenské

• Nahlásit
  • Citovat

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Reklama