Rizikové těhotenství a pracovní poměr na dobu určitou

• Fotoalbum (0)
  • Sledovat e-mailem
  • Přidat k oblíbeným
  • Zapnout podpisy
  • Hledání v tématu
25.4.22 19:38

Rizikové těhotenství a pracovní poměr na dobu určitou

Zdravím všechny, zároveň prosím o vyjádření k příspěvku a hlavně poskytnutí rady..
Pracuji ve školce a jsem v 5-6tt. Pracovní poměr mám na dobu určitou, do 30.6.2022. Věc se má tak.. se zaměstnavatelem máme neshody, takže tímto je to pro mě psychicky dost náročné a hlavně od dětí pořád něco chytám, a jsem dost často nemocná.. z tohoto důvodu, pokudy by to bylo možné tak bych šla na rizikáč. Jenže práci mám ráda a chtěla bych pracovat co nejdéle a hlavně abych měla odpracováno 270dnů kvůli PPM. Jde mi ale o to, co teď..? V práci zaměstnavatel neví že jsem těhotná, nevím ani jestli mi smlouvu chce prodloužit. Kdybych šla na RT, tak bych to ráda v práci sdělila o trochu dříve aby měli čas najít za mě náhradu.. Četla jsem o ochranné lhůtě 180 dnů, která navazuje na neschopenku s RT.. To bych ale musela jit na neshcopneku před ukončením smlouvy (do toho 30.6.) ne?. Chtěla sem byýt na vše připravená.. abych potom 1.července nebyla bez práce a tim pádem hned na ÚP.
Děkuji za přečtení. Snad někdo budete mít podobný problém a tím tak i zkušenost.
Moc díky za všechny rady. :) :)

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
4910
25.4.22 19:49

Pro PN musí lékař vždy uvést nějaký důvod, co když tento důvod nalezen nebude? 🤷🏻‍♀️

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
16143
25.4.22 19:50

Ochrana lhůta 180 dní běží od konce pracovního poměru. Je jedno, jestli máš neschopenku nebo ne.
Jestli pracujes od září a máš smlouvu do konce června tak odpracovano mít budeš i když budeš na neschopence. Do ochrane lhůty se taky vlezeš takže No stres.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
837
25.4.22 19:53

Prvni tehotenstvi rizikove, smlouva na urcito, byla jsem na neschopence, vesla jsem se do ochr. lhuty a nastoupila pak rovnou na materskou…

Druhe tehotenstvi, smlouva na dobu urcitou, nastoupila jsem na 2 mesice na UP, mela podporu a pak nastup na materskou…

U prvni varianty te omezuji vychazky… Pri druhe akorat chodis na UP, kde ti stejne praci nenabidnou, kdyz jsi tehotna :kytka:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
25.4.22 19:58

@shadowbabe to je mi jasné, ale jelikož jsem často nemocná, právě kvůli tomu, že od dětí ledacos chytnu, tak jsem to brala jako důvod proč jít na RT.. Netvrdím, že by mi to dr uznala jako důvod :) Jen sem chtěla počítat i s tutou variantou :)

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
25.4.22 20:00

@JancaS84 pracuji od půlky června 2021 a smlouvu mam do konce června 2022, takže z neshcopenky bych přešla na PPM?

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
25.4.22 20:05

@Neuz díky za odpověď.. A kdy jsi nastoupila na neschopenku před ukončením smlouvy?
Takže v případě že nebudu mít RT a v červenci mi nenabídne prodloužení smlouvy (vzhledem k „válčení“ na pracovišti by mi to ani nevadilo), tak se přihlásím na ÚP..? :)

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
16143
25.4.22 20:09
@noname12345 píše:
@JancaS84 pracuji od půlky června 2021 a smlouvu mam do konce června 2022, takže z neshcopenky bych přešla na PPM?

Tak to odpracovany mít budeš. Pak by si šla z neschopenky na PPM. Na tu je nejlepší nastoupit 14 dní před koncem smlouvy. Můžeš i do 7 dní po, ale prvních 14 dní by si už neměla placených. Ale za mě je lepší jít na ten pracak, sice min peněz ale nejsi omezena vychazkami.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
837
25.4.22 20:14
@noname12345 píše:
@Neuz díky za odpověď.. A kdy jsi nastoupila na neschopenku před ukončením smlouvy?
Takže v případě že nebudu mít RT a v červenci mi nenabídne prodloužení smlouvy (vzhledem k „válčení“ na pracovišti by mi to ani nevadilo), tak se přihlásím na ÚP..? :)

Presne tak… Jinak pokud bys chtela na neschopenku, tak musis nastoupit pred koncem smlouvy…
Jinak pak nastoupit na UP…

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
4910
25.4.22 20:24
@noname12345 píše:
@shadowbabe to je mi jasné, ale jelikož jsem často nemocná, právě kvůli tomu, že od dětí ledacos chytnu, tak jsem to brala jako důvod proč jít na RT.. Netvrdím, že by mi to dr uznala jako důvod :) Jen sem chtěla počítat i s tutou variantou :)

Tam by to mělo vycházet na PPM podle počtů :kytka: Akorát tedy, kdyby byla ta PN, tak jsou vycházky.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
588
26.4.22 13:08

Když už teď jsi v 5-6 tt tak by ti to mělo vyjít od ukončení pracovní smlouvy měla jsem to samé pak jsem šla normálně na úřad práce, kde jsem měla podporu v nezaměstnanosti což celkem šlo… vlastně jsem se tím připravila na to jaké to bude být na RP :D 😀 ochrannou lhůtu 180 dnů jsem stihla o prsa ale stihla pak jsem pobirala PPM a pak jsem přešla na rodičák… těhotenství jsem rizikové neměla gynekolozka mi to nenapsala řekla, že nemá důvod, že jsem naprosto zdravá… nic méně pokud vám smlouvu neprodlouží což je pochopitelné, když jim to teď oznamite, tak je to asi ideální varianta… pokud vám smlouvu prodlouží tak jim to oznamite až po prázdninách budete chodit do práce normálně a budou mít dostatek času si za vás najít náhradu do porodu, který dle mých výpočtů je někdy koncem listopadu a půjdete rovnou na PPM:)

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Mohlo by vás zajímat

Mohlo by vás zajímat