Rizikové těhotenství - ano nebo ne?

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu

Nikiiis
Stálice 74 příspěvků 14.02.18 15:51
Rizikové těhotenství ano nebo ne

Zdravim :) Řeším teď jestli jit n rizikove nebo ne…
Jsem v 16. tydnu a pracuji v hospode (samozrejme nekuracka), ale o vikendech tu jsem klidne 19 hodin v kuse…
Minule jsem mela i křeče do podbrisku, volala jsem na gyndu, a pry si pristi tyden promluvimr o rizikovem…

Zajima me, jestli budu mit vubec na něco nárok…

Pracovala jsem na dohody a teprve od září 2017 mam smlouvu, nevite jak to s tim je?

Díky za rady :))

Přečtěte si článek: Rizikové těhotenství

Reklama

Reakce:

Petruna21
Echt Kelišová 9787 příspěvků 14.02.18 15:54

Určitě nárok na něco mít budeš :) jelikož půjdeš na neschopenku.

janablizkova
Kecalka 328 příspěvků 14.02.18 16:01

No já bych neriskovala 19 hodin na nohou je záběr nehledě k tomu že je to v hospodě. Také jsem jeden čas pracovala v hospodě 16 hodin tak vím o čem mluvíš. Pozor na křeče v podbřišku já je měla také a nakonec mě dělali cerkláž. Myslím si že určitě na něco nárok máš, ale to si napřed vše zjisti.

Janli
Kelišová 5003 příspěvků 14.02.18 16:09

Pokud půjdeš na neschopenku, budeš mít nárok na mateřskou. Hlavně neblbni, já jsem si takovouhle aktivitou vykoledovala předčasný porod.

andelka83
Neúnavná pisatelka 18975 příspěvků 14.02.18 16:15

Já jsem pracovala na směny,8h na nohou, stále se něco zvedá, nosí, snažila jsem se dávat pozor, ale dělat se musí..nakonec jsem šla v 16 tt na nemocenskou. A stejně mi to nepomohlo, těhotenství dopadlo špatně. Příště tak blbá nebudu. Nemá to cenu.

Karleon
Kelišová 5242 příspěvků 14.02.18 16:43

A to je povolené? Aby těhotná pracovala 19 hodin v kuse?

Nikiiis
Stálice 74 příspěvků 14.02.18 16:47

Podle otevírací doby hy to bylo 15, akorat nikdy tak neodchazime… proste hospoda

Lalitaluky
Kecalka 299 příspěvků 1 inzerát 14.02.18 16:50

@Nikiiis urcite neschopenka. 19hod je moc aj na normal, neto na tehotnu. Ak chces zdrave miminko a seba bez problemov, neriskovala by som… drzim palce :kytka:

Lendeš
Kelišová 5002 příspěvků 14.02.18 16:57

@Nikiiis Máš právo požádat zaměstnavatele o úpravu pracovní doby.

§ 241
(2) Požádá-li zaměstnankyně nebo zaměstnanec pečující o dítě mladší než 15 let, těhotná zaměstnankyně nebo zaměstnanec, který prokáže, že převážně sám dlouhodobě pečuje o osobu, která se podle zvláštního právního předpisu považuje za osobu závislou na pomoci jiné fyzické osoby ve stupni II (středně těžká závislost), ve stupni III (těžká závislost) nebo stupni IV (úplná závislost)77a), o kratší pracovní dobu nebo jinou vhodnou úpravu stanovené týdenní pracovní doby, je zaměstnavatel povinen vyhovět žádosti, nebrání-li tomu vážné provozní důvody.

EDIT:
A kromě toho taky platí:

§ 239
(1) Koná-li těhotná zaměstnankyně práci, která je těhotným zaměstnankyním zakázána nebo která podle lékařského posudku ohrožuje její těhotenství, je zaměstnavatel povinen převést ji dočasně na práci, která je pro ni vhodná a při níž může dosahovat stejného výdělku jako na dosavadní práci. Požádá-li těhotná zaměstnankyně pracující v noci o zařazení na denní práci, je zaměstnavatel povinen její žádosti vyhovět.

§ 241
(3) Zakazuje se zaměstnávat těhotné zaměstnankyně prací přesčas.Zaměs­tnankyním a zaměstnancům, kteří pečují o dítě mladší než 1 rok, nesmí zaměstnavatel nařídit práci přesčas.

formankova83
Kecalka 168 příspěvků 14.02.18 17:09

@Nikiiis ahoj ja mela smlouvu od 1.2.2017 a od 19.9.2017 jsem na rizikovem gyndar ti vystavi neschopenku a pak 6-8 tydnu pred porodem pujdes na materskou, delala jsem v hospode 3 roky, pak jsem sla do kuchyne a v 11+3 jsem prisla o mimco, bylo to v cervenci, rikali mi ze kdyz jim dojedu sezonu nebudou my delat problemy :(,ze jsem se tenkrat na ne vis co…,jdi na neschopenku

Kajka9
Závislačka 3442 příspěvků 2 inzeráty 14.02.18 20:12

Pokud máš smlouvu na dobu neurcitou je to ok pokud ti ale zkonci a nestihnes ochranou lhutu tak nedostanes materskou

Reklama

Váš příspěvek

Reklama

Poslední články

Aktovky do školy pro prvňáčky i ostřílené školáky

Prázdniny se pomalu chýlí ke konci a s blížícím se počátkem září nastává i... číst dále >

Naučte se cizí jazyk během mateřské. Snadno a bez učebnice

Domluvit se anglicky nebo francouzsky, než půjde vaše dítě do školy? Za dva... číst dále >

Články z Expres.cz

Příprava na roli, nebo zdravotní komplikace? Matěj Hádek se změnil k nepoznání!

Jeho jméno se v posledních dnech skloňuje ve spojitosti s Lucií Vondráčkovou,... číst dále >

Wow! Takhle sexy Petru Kvitovou asi neznáte: Trumfla i slavné topmodelky!

Úspěšná tenistka Petra Kvitová (28) je ve skvělé formě. Aktuálně to dokazuje... číst dále >

Články z Ona Dnes

Co má hot dog společného se psy a kde se vlastně vzal?

Dlouhá uzenina v housce se všemožnou oblohou je kandidátem na nejdokonalejší... číst dále >

Svět mě dřív štval, dospěla jsem teprve nedávno, říká Simona Babčáková

Proměna herečky Simony Babčákové na blondýnu se promítla i do chování lidí... číst dále >

Reklama