Rizikové těhotenství na základě anamnézy?

Anonymní
28.11.20 09:49

Rizikové těhotenství na základě anamnézy?

Zdravím,

Chtěla bych se zeptat na vaše zkušenosti. Napsala někomu gynekoložka rizikové těhotenství na základě anamnézy?

V roce 2010 mi byla diagnostikována rakovina štítné žlázy, mám za sebou operaci a radioterapie. Od roku 2015 jsem evidována jako vyléčená a pouze jednou za rok chodívám na kontrolu. Do konce života budu brát léky ale jinak vedu normální život bez jakýchkoliv omezení. V roce 2016 jsem otěhotněla, těhotenství bezproblémové, chodila jsem až do porodu do práce a porodila jsem zdravou holčičku. Nyní jsem znovu těhotná a k mému překvapení mi doktorka hned napsala rizikové těhotenství, právě kvůli tomu, že mám tu rakovinu v anamnéze. Na můj argument, že první těhotenství přece rizikové nebylo, na mě jen zírala a prý mi ho tehdy asi zapomněla napsat.

Moc se mi to nelíbí, až na ranní nevolnosti se cítím dobře a chtěla bych ještě pracovat. Už jen to, že mám to rizikové těhotenství napsané, ve mně budí pocit, že se mnou nebo dítětem musí být něco špatně. Z okolí slyším akorát tak to, že mám být ráda, že nemusím makat :roll: Vím, že to není žádná katastrofa, ale moc to mému psychickému rozpoložení nepomohlo.

Má někdo podobnou zkušenost? Předem děkuji za jakékoliv reakce.

• Citovat
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
2918
28.11.20 10:03

Doteď jsem žila v tom, že neschopenku můžeš odmítnout 8o

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
118
28.11.20 10:05

A napsala ti neschopenku? já měla „rizikové těhotenství“ napsáno pouze kvůli mé rizikové práci, abych měla diagnozu pro neschopenku.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
5605
28.11.20 10:11

Tak pokud vim neschopenka povinná není..

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
22363
28.11.20 10:19

Neschopenku na neifekcni nemoc si vzit nemusis. Nech si ji ukoncit a muzes chodit klidne do prace, nikoho dalsiho svym royhodnutim neohrozujes.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
52022
28.11.20 10:21

Můžeš mít rizikové těhotenství, ale nemít neschopenku. Já to tak měla kvůli cukrovce (netěhotenské) - normálně jsem celou dobu chodila do práce, ale od začátku jsem byla vedena jako riziková a od půlky těhotenství docházela na kontroly do porodnice do rizikové poradny. Kdybych chtěla, neschopenku mi kdykoliv napíšou, ale když bylo těhotenství bezproblémové (taky mé druhé), nebylo to třeba.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
8292
28.11.20 10:30

Na mou nemoc to nenapsala (úplně nebyl důvod) ale klidně jí řekni, že neschopenku nechceš, že se cítíš dobře a onkolog (předpokládám, že k němu chodíš i když jen na kontrolu) nevidí důvod proč zůstat na nemocenské..tu můžeš odmítnout, nikdo Tě nemá právo do ní nutit a jak již bylo řečeno, maximálně kdybys měla nějakou infekční nemoc, tak tehdá bys musela zůstat doma..ale tak to už člověk nějak ví, že když má třeba žloutenku tak má zůstat doma..

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymní
28.11.20 10:37

Děkuji za reakce. Neschopenku naštěstí zatím nemám, prý mi ji napíše na další kontrole, prý s touhle diagnózou musí :nevim: hlavně, že u prvního těhotenství na to „zapomněla“. Nevím, mám z toho pocit, že se mě snaží dotlačit někam, kam nechci, bohužel to není poprvé. Před prvním porodem mě poslala na do nemocnice na „kontrolu“ na monitor, ale do papírů aniž by se zmínila, napsala doporučení k hospitalizaci a vyvolání porodu. :poblion:

• Citovat
  • Nahlásit
74354
28.11.20 12:59
@mroe píše:
Neschopenku na neifekcni nemoc si vzit nemusis. Nech si ji ukoncit a muzes chodit klidne do prace, nikoho dalsiho svym royhodnutim neohrozujes.

Tak to ani na infekcni…

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
52022
28.11.20 13:51

Neschopenku fakt nemusí. Co kdybys chtěla být doma, ale zařídila si to jinak, já nevím, dovolená, home office? A i kdybys nechtěla… proti tvé vůli ti PN fakt nutit nemůže. A pokud máš bezproblémové těhotenství a práci, která to umožňuje, tak čistě na základě něčeho, co se stalo před x lety a gynekologie se to nedotýká, tak bych toto konzultovala s onkologem a endokrinologem.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Mohlo by vás zajímat

Mohlo by vás zajímat