Rizikové těhotenství po IVF

96
27.2.16 17:28

Rizikové těhotenství po ivf

Ahoj

Mám dotaz pokud je potvrzeno po 14 dnech z krve ze jste tehotne, dostáváte automaticky neschopenku, pracuji v kanceláři a byt doma nevím zda vydržím, ted mam neschopenku na 14 dni po embryotransferu.

Děkuji

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Napsat příspěvek

Reakce:

41410
27.2.16 17:36
@Lidušk píše:
Ahoj

Mám dotaz pokud je potvrzeno po 14 dnech z krve ze jste tehotne, dostáváte automaticky neschopenku, pracuji v kanceláři a byt doma nevím zda vydržím, ted mam neschopenku na 14 dni po embryotransferu.

Děkuji

těhotenství po IVF neznamená, že budeš na rizikovém. Není to indikace pro neschopenku. Jen kdyby jsi měla problémy, tak je rozumné jít na neschopenko. Držím palce ať se zadaří :kytka:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
18160
27.2.16 17:37

@Lidušk Absolutne ne, ale neni ani duvod byt doma 14 dni po transferu.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
2369
27.2.16 17:41

A proč? Druhý den po transferu jsem byla normálně v práci, čekala jsem dvojčata a pracovala až do regulérního odchodu na mateřskou…

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
41410
27.2.16 17:47
@luca001 píše:
A proč? Druhý den po transferu jsem byla normálně v práci, čekala jsem dvojčata a pracovala až do regulérního odchodu na mateřskou…

unás doporučují 3 dny po transféru klid - a já třeba ležela až do testů - měla jsem dovolenou :nevim: každá tohle cítí a řeší jinak

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
2464
27.2.16 17:48

@Lidušk to záleží na tom jak se cítíš. Já jsem třeba na neschopence od začátku, ale u mne to bylo kombinované s trombozou a bylo mi tak zle, že jsem byla ráda, když jsem se doplazila do koupelny. Po třech měsících jsem se chystala do práce a pro změnu jsem začala krvácet, takže do práce již nepůjdu. Pokud nemáš žádné potíže, tak bych normálně pracovala, být tak dlouho doma, obzvlášť pokud budeš mít jenom vycházky není žádný med.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
19096
27.2.16 17:49

@Lidušk určitě ne, ale většinou ti jí nabídnou, i když není přímo žádný zdravotní důvod…

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
1401
27.2.16 18:15

Já jsem po transferu byla doma 1 den a teď celou dobu chodím do práce. Nebylo mi sice moc dobře a neschopenku mi nabízeli, ale chtěla jsem být mezi lidmi.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
50157
27.2.16 18:36

Ne, automaticke to urcite neni, i kdyz vetsina doktoru, pokud bys po ni extra touzila, ti ji napise. Pokud je ale tehotenstvi v pohode a prace v kancelari, nevidim jediny duvod, proc si dobrovolne - omezovat dalsich 7 mesicu vychazkama na sest hodin denne, dobrovolne prichazet o penize a zbytecne se doma zkoumat, co me kde pichne. Ja sla do prace hned z transferu a chodila do ni do nejakeho sesteho mesice, pak uz jsem si vzhledem k mnoha jinym okolnostem doktorce o neschopenku rekla.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
JayLee
27.2.16 19:17
@Lidušk píše:
Ahoj

Děkuji

nebyla jsem doma po transferu normalne jsem chodila do práce cely tehu ;)

• Citovat
  • Upravit
69308
27.2.16 19:17

Náš car jí nabízí automaticky, tedy dává neschopenku už po OPU a pak pokračuje, pokud otěhotníš, tak ji prodlužují a pak to přebírá gynekolog. Takže kdo chce, může být na neschopence, kdo nechce, řekne že neche a ukončí ji. Pokud nejsou problémy, není nutnost být doma. Ještě když já podstupovala IVF, tak neschopenka z caru byla výhra, car psal neomezené vycházky, to už dneska neplatí.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Reklama