Rizikové těhotenství při namáhavé práci

• Fotoalbum (0)
  • Sledovat e-mailem
  • Přidat k oblíbeným
  • Zapnout podpisy
  • Hledání v tématu
5
7.10.21 07:20

Rizikové těhotenství při namáhavé práci

Ahoj, chci se zeptat kdy jít na rizikové těhotenství v případě, že v práci za týden zvedám i přes 500kg. Dělám ve výrobě, vyrábím 5kg a 10kg balení a za den udělám okolo 200kg. Jsem na to sama a zvedám to při vážení, pak při balení a nakonec uskladnění, takže se to pronese. Nakonec výrobnu čistím i dezinfekci, která má v sobě dost chemie, nechci něco podcenit. Zatím ještě nemám těhotenství potvrzene těhu testem, ale chci být raději informována dopředu. Předem díky za odpověď ;)

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
372
7.10.21 07:46

Rict v praci a oni by Vas meli preradit na praci vhodnou pro tehotny. Jinak rizikac, byva ze zdrav. duvodu. Ale jak vime, vetisnou to gynekolog napise, ale jsou dr, kteri ne. Jako moji kamaradce. Nemela rizikove tehu, tak proste chodila az do materky do prace.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
2380
7.10.21 08:15

Tak zvedat 5-10kg to nic neni. Az budes tehotna s druhym, prvni dite treba bude mit 15kg a taky ho budes nosit a zvedat treba 50× denne a v souctu toho bude 500kg. Ale pokud si myslis, ze prace neni vhodna, zamestnavatel te musi preradit, na rizikove jit nemusis.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
12063
7.10.21 08:41

Az budes mit potvrzene těhotenství od doktora tak muzes pozadat o prerazeni na praci vhodnou pro těhotné. Mám 10kg syna a tahám ho od začátku těhotenství xkrat denně.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
20914
7.10.21 08:49

No v první řadě se podívej do zákoníku práce, jestli je tvá práce zařazená do prací nevhodné v těhotenství. Pokud ano, pak můžeš požádat o přeřazení na jinou. Zaměstnavatel by to buď měl vyhodit a nebo nechat doma s náhradou mzdy.

Praxe je taková, že když to nejde, tak se těhotné nebo i zaměstnavatelé domáhají neschopenky. Což lékař nemusí napsat.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
5
7.10.21 09:05

Jsme malinka firma o 4 lidech a samozřejmě o přeřazení na jinou práci jsme se zaměstnavatelem řešili, ale to není možné. Pokud zvedaní váhy není problém tak tím líp pro mě. Díky.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
20914
7.10.21 09:22
@NatMirí píše:
Jsme malinka firma o 4 lidech a samozřejmě o přeřazení na jinou práci jsme se zaměstnavatelem řešili, ale to není možné. Pokud zvedaní váhy není problém tak tím líp pro mě. Díky.

No, jestli tady každá tahame malé dítě není podstatné. Spíš to, jestli to podle zákona můžeš dělat. A pak taky doporučení lékaře. Pokud ti v nějaké fázi řekne, že tohle dělat nemůžeš, tak jak to budete řešit potom. Budou to platit náhradu mzdy? Pochybuju, že tohle budeš a zvládneš dělat až do PPM

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
5
7.10.21 09:35

Podle zákoniku nesmím manipulovat (zvedat a přenášet) těžší než 5kg což je v mém případě minimální váha se kterou manipuluji. Ale je tam i, že nesmí přesáhnout víc než 2000kg za 8 hodinovou směnu, což nepřesáhnu. Maximálně mi to udělá 1000kg za 8 hodinovou směnu, ale většinou je to míň. Je mi jasný, že to nepůjde zvládat celé těhotenství, proto jsem chtěla vědět kdy nejdříve s tím jít k lékaři aby to nebylo zbytečné. Ale po pozitivnim testu si zavolam sve lekarce a budu to s ni řešit raději hned, aby mi dala ona odbornou odpověd. Díky za odpovědi ;)

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
2380
7.10.21 13:53
@NatMirí píše:
Jsme malinka firma o 4 lidech a samozřejmě o přeřazení na jinou práci jsme se zaměstnavatelem řešili, ale to není možné. Pokud zvedaní váhy není problém tak tím líp pro mě. Díky.

Pokud prerazeni neni mozne, musi te nechat doma za plnou mzdu. A je uplne jedno, jestli v te firme pracuje 100 lidi, 4 nebo 1. Proste si to musi zaridit.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
5
7.10.21 14:19

@hani28
Tak to je dobre vědět. Budu to s ním muset probrat a snad se z toho nebude chtít vykroutit. Každopádně děkuji za informaci.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
20914
7.10.21 22:20
@NatMirí píše:
@hani28
Tak to je dobre vědět. Budu to s ním muset probrat a snad se z toho nebude chtít vykroutit. Každopádně děkuji za informaci.

Držím palce. Oni se z toho většinou vykrouti tím, že tě pošlou na pn. A ty máš míň peněz a vycházky

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Mohlo by vás zajímat

Mohlo by vás zajímat