Rizikové těhotenství - strach z covidu a nevolnost

Anonymní
8.11.20 10:22

Rizikové těhotenství - strach z covidu a nevolnost

Dobrý den, moc prosím o rady.

Předem tohoto chci říct, že nejsem žádná nefakčenko, pracuji již 10 let u jednoho zaměstnavatele, nemarodím, o miminko se snažíme už tři roky, tento měsíc se zadařilo. Můj gynekolog mě objednal až téměř za měsíc od pozitivního testu, do práce stále chodím. Pracuji v administrativě ve velké společnosti, ale nemáme dovolený home office, v práci je nás 8 lidí na adm. plus musíme vyřizovat věci mimo kancelář-městký úřad, banka, pošta nebo nás šéf, který je ovšem na home officu, posílá zařizovat svoje osobní věci-nákup telefonu, notebooku, vyzvednout na zásilkovně, reklamace toho a toho…Práci jsem měla ráda byla různorodá, ani mi nevadilo vyřizovat šéfovi a jeho manželce jejich osobní věci, dostala jsem se alespoň mim kancelář, ale teď mám strach, opravdu. Denně chodím na poštu, ve středu kvůli dotacím na úřad atd. atd. Jsem z Prahy.

Navíc mám opravdu silné těhotenské nevolnosti, ráno musím mnohdy z tramvaje vystoupit a „rozdýchat“ již jsem několikrát v práci zvracela. Myslíte, že je toto důvod jít na rizikové? Není příjemné jít zvracet na wc, kam chodí ostatní kolegyně a „poslouchají“ to.

Případně co ještě doktorovi říct, aby mě nechal doma? Doktorovi je přes 65,je to taková stará škola, nevím co od něj můžu čekat, ale pro mě je to opravdu důležité.

Budu ráda za rady.

• Citovat
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
17512
8.11.20 10:34

Už jen kvůli těm nevolnostem bych se na to vybodla. Vezmi si neschopenku a buď doma v klidu. Vždyť na ní nemusíš být celou dobu, až se situace uklidní a tobě nebude zle, tak se můžeš vrátit do práce. Lékaři zavolej, že máš silný nevolnosti a popros ho o neschopenku. Může ti ji vystavit i obvoďák.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
60912
8.11.20 10:39
@Anonymní píše:
Dobrý den, moc prosím o rady.

Předem tohoto chci říct, že nejsem žádná nefakčenko, pracuji již 10 let u jednoho zaměstnavatele, nemarodím, o miminko se snažíme už tři roky, tento měsíc se zadařilo. Můj gynekolog mě objednal až téměř za měsíc od pozitivního testu, do práce stále chodím. Pracuji v administrativě ve velké společnosti, ale nemáme dovolený home office, v práci je nás 8 lidí na adm. plus musíme vyřizovat věci mimo kancelář-městký úřad, banka, pošta nebo nás šéf, který je ovšem na home officu, posílá zařizovat svoje osobní věci-nákup telefonu, notebooku, vyzvednout na zásilkovně, reklamace toho a toho…Práci jsem měla ráda byla různorodá, ani mi nevadilo vyřizovat šéfovi a jeho manželce jejich osobní věci, dostala jsem se alespoň mim kancelář, ale teď mám strach, opravdu. Denně chodím na poštu, ve středu kvůli dotacím na úřad atd. atd. Jsem z Prahy.

Navíc mám opravdu silné těhotenské nevolnosti, ráno musím mnohdy z tramvaje vystoupit a „rozdýchat“ již jsem několikrát v práci zvracela. Myslíte, že je toto důvod jít na rizikové? Není příjemné jít zvracet na wc, kam chodí ostatní kolegyně a „poslouchají“ to.

Případně co ještě doktorovi říct, aby mě nechal doma? Doktorovi je přes 65,je to taková stará škola, nevím co od něj můžu čekat, ale pro mě je to opravdu důležité.

Budu ráda za rady.

Není to nic, co bys měla řešit a hrotit.. Spousta z nás otěhotněla a rodila v době krize atd. Osobně jsem i koronu měla, cca ve 3 měsíci :think: větší šance je, že se nakazíš doma :think: nevolnosti má 50 % žen.. Moje dr mě nenechala doma ani když jsem zvracela 20× denně i z vody.. A to od 6 do 22 tt, pak se to vrátilo :think: můžeš dr říct, ale na kancl práci fakt pn nepotřebuješ :think:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
538
8.11.20 10:43

Pokud je to blbě a oni tě ještě honí po osobních pochůzkách, tam bych se jim na to vykašlala. Doktor podle mě pochopí aktuální situaci, navíc když ne to po trech letech.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
8531
8.11.20 10:45

Mela jsem nevolnosti, ze jsem nevydrzela vestoje, jak se mi motala hlava.
Zavolej dr., ze je ti blbe, ze nedavas praci, mel by te nechat doma. Az to prejde, muzes se zase vratit.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
8707
8.11.20 10:53

@martina.se Přístup tvojí doktory není normální, pokud sis teda sama nehrála na hrdinu, že neschopenku nechceš. Zvracet 20× denně opravdu není běžná těhotenská nevolnost.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
284
8.11.20 11:00

Během 1 těhu jsem studovala, také jsem měla nevolnosti a přežila jsem, během druhého jsem makala ve fabrice a taky jsem musela makat, nechápu některé co to těch pár týdnů nemůžou přežít, teď čekám další a musím fungovat, co chceš dělat při dalším? To hodláš být doma celou dobu? Lezlo by ti to na mozek, měla jsem to tak. Od 3m jsem byla na nemocenské protože mi neprodloužili smlouvu kvůli těhotenství. Buď ráda že máš možnost pracovat.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
60912
8.11.20 11:10
@Lendeš píše:
@martina.se Přístup tvojí doktory není normální, pokud sis teda sama nehrála na hrdinu, že neschopenku nechceš. Zvracet 20× denně opravdu není běžná těhotenská nevolnost.

O neschopenku jsme zadala ji i svoji dr..nikdo mi ji nedal.. Že jsou nevolnosti ok.. A to ano když jsem skončila na kapacce.. Dali mi ji 26 tt v Brně v porodnici :think: takze asi tak.. Věř, že to bylo strašně dlouhý a náročný :think:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymní
8.11.20 11:13

Jsem v 16tt a od 8tt jsem doteď prakticky jen ležela. Zvracení, nevolnosti, slabost, pocity na omdlení. Bilest kloubů, svalů. Nemohla jsem skoro nic jíst. Bylo ro peklo. Teď se mi začíná dělat lépe. Moje rada zní vykašlat se na to, co si kdo myslí. Je to tvoje tělo. Já jsem taky v riziku, mám poruchu srážlivosti krve ve smyslu protrombotického stavu a covid proste nesmím chytit. Pořiď si respirator na cesty do obchodu a dej si neschopenku. Třeba ti bude brzy líp a vrátíš se do práce. Vsude, kde jsou lidi choď s respirátorem a šetři se. Nezapomeň ale ani na pohyb, pokud ho budeš schopná, ať nedopadneš jako já..

• Citovat
  • Nahlásit
79
8.11.20 11:21

Ahojky, když půjdeš na neschopenku kvůli nevolnostem, není to rizikové těhotenství, takovou neschopenku ti může vystavit i praktický doktor, já v prvním trimestru taky byla 14 dnů kvůli nevolnostem doma.
A k těm pochůzkám… Nech se objednat k závodnímu lékaři, ten určí co můžeš v práci vykonávat, určitě by šlo, abys byla jenom v kanclu.
Tak ať všechno dopadne dobře :kytka:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
8707
8.11.20 11:22
@martina.se píše:
O neschopenku jsme zadala ji i svoji dr..nikdo mi ji nedal.. Že jsou nevolnosti ok.. A to ano když jsem skončila na kapacce.. Dali mi ji 26 tt v Brně v porodnici :think: takze asi tak.. Věř, že to bylo strašně dlouhý a náročný :think:

To věřím, proto takový přístup lékaře nechápu. To je zas druhý extrém vedle toho, co nabízí neschopenku pomalu každé těhotné.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
222
8.11.20 11:23

Holky já teď řeším dost podobnou situaci…

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
222
8.11.20 11:28

Zítra jdu k doktorce na kontrolu, měla jsem prozatím dva pozitivní testy, takže nic není jisté…

Ale o rizikové chci požádat, ať si kdo chce říká co chce, je mi 32, práci mám sice v administrativě, ale každý to zná, že vyřizuje spoustu věcí mimo práci a teď v téhle době…

Pokud někdo chce riskovat, je to jeho věc, ale riziko nákazy jen v mhd je obrovské…

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
60912
8.11.20 11:35
@Lendeš píše:
To věřím, proto takový přístup lékaře nechápu. To je zas druhý extrém vedle toho, co nabízí neschopenku pomalu každé těhotné.

Jo.. To mě fascinuje. Že jsou tu baby, co jí dostaly za nic :think:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymní
8.11.20 11:43

Vykasli se na vsechny okolo a v tvem stavu a vzhledem k okolnostem (covidu x pochuzky mezi olno lidi…) pozadej na gynde o neschopenku. Pripadne obvodaka…at si kazdej rika a mysli co chce, ja bych to v tehotenstvi taky mit nechtela (covid).

Ted jsem v 10tt, mam tam dokonce dve miminka (kapku sok) (anonym ci smazat), jsem teda na RD s dcerou, ale nechodim mezi lidi vubec, nakupuje jen manzel. My jdeme s dcerou max nekam ven nebo spis vypadneme za mesto do prirody. Drz se :kytka:

• Citovat
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Reklama