Rizikové těhotenství v začátku těhu

Anonymní
29.9.20 19:51

Rizikové těhotenství v začátku těhu.

Dobrý den mám dotaz :mavam:..
Jsem 7+5tt dělám třísměnný provoz ve fabrice kde stojím 8 hodin na místě, a celkově je to někdy práce na psychiku.
Doktor mi sice napsal že nemohu dělat noční ze zákona když jsem těhotná, ale nějak se necítím ani na ten dvousměnný provoz, vzhledem k tomu, že mi není nejlépe..
Myslíte, že by mně doktor napsal neschopenku už takhle brzo od toho 8. Týdne?
Není to vůbec protože bych byla pohodlná a nechtěla makat.
Jen se na to teď necítím :(
Děkuji za odpovědi :oops:

• Citovat
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
1003
29.9.20 19:56

Normálně se ho zeptej, když nebude chtít dát, zajdi za obvoďakem.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
11
29.9.20 19:57
@Lucie1906 píše:
Normálně se ho zeptej, když nebude chtít dát, zajdi za obvoďakem.

Obvoďák mi muže vystavit neschopenku jako rizikové těhotenství stejně jak gynekolog? 8o

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
5142
29.9.20 20:05
@Tamara200 píše:
Obvoďák mi muže vystavit neschopenku jako rizikové těhotenství stejně jak gynekolog? 8o

Ne, ale může Ti vystavit neschopenku na něco jiného.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
1451
29.9.20 20:24

A zase.. proč na PN? Proč se nenechaš přeřadit na lehčí pozici? Na to máš nárok! A když ne si doma za rozhodně větší plat + nemáš omezené vycházky. To tě bude bavit celé tehu? 8tt a není ti nejlépe? Počkej později.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymní
29.9.20 20:27
@EvieK píše:
A zase.. proč na PN? Proč se nenechaš přeřadit na lehčí pozici? Na to máš nárok! A když ne si doma za rozhodně větší plat + nemáš omezené vycházky. To tě bude bavit celé tehu? 8tt a není ti nejlépe? Počkej později.

Jelikož se děla trismenny provoz a všechny pozice jsou obsaženy lidmi, kteří tam mají práci stálou, tak to nejde. Šéf mě sám žene na neschopenku, nemá pro mě práci, vše má proste obsazeno lidmi kteří tam mají své místo.

• Citovat
  • Nahlásit
430
29.9.20 20:49

Máš nějaké nevolnosti? Probrala bych to s gynekologem. Jinak PN takto brzy se může vystavit, jsou maminky, které mají silné nevolnosti a zvrací.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
249
29.9.20 21:22

Mě dala neschopenku na rizikové obvodní, moje gyn. tam zrovna po svátcích nebyla, tak s tím, že si ji pak převedu k ní mi ji vydala. Jinak v poho mi neschopenku dali. Ale já Teda blila tak, že jít na 8 hodin do práce bylo nemyslitelné. Bych tam ani nedošla… Zůstala bych nad prvním kanálem. :roll:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
16894
29.9.20 22:10
@Anonymní píše:
Jelikož se děla trismenny provoz a všechny pozice jsou obsaženy lidmi, kteří tam mají práci stálou, tak to nejde. Šéf mě sám žene na neschopenku, nemá pro mě práci, vše má proste obsazeno lidmi kteří tam mají své místo.

To ale není tvůj problém, to je problém zaměstnavatele. Nemá pro tebe místo? Tak ať tě nechá doma za plný plat. Nejdřív trochu zabojuj, omlať jim o hlavu zákoník práce a pak teprve řeš neschopenku… ;)

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
1451
29.9.20 22:27
@Anonymní píše:
Jelikož se děla trismenny provoz a všechny pozice jsou obsaženy lidmi, kteří tam mají práci stálou, tak to nejde. Šéf mě sám žene na neschopenku, nemá pro mě práci, vše má proste obsazeno lidmi kteří tam mají své místo.
Šéf se má řídit zákoníkem práce a ne tě hnát na nemocenskou.
  • Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymní
29.9.20 23:10
@KeckaJ píše:
Mě dala neschopenku na rizikové obvodní, moje gyn. tam zrovna po svátcích nebyla, tak s tím, že si ji pak převedu k ní mi ji vydala. Jinak v poho mi neschopenku dali. Ale já Teda blila tak, že jít na 8 hodin do práce bylo nemyslitelné. Bych tam ani nedošla… Zůstala bych nad prvním kanálem. :roll:

Nevolnosti prave ze mám…, není to teda tak drastické, nezvracím, ale motá se mi hlava a zvedá se mi žaludek, také si neumím představit ze bych tam stala 8 hodin, byla bych k ničemu. Přednější mi je zdraví miminka než peníze…

• Citovat
  • Nahlásit
60346
30.9.20 00:28
@Anonymní píše:
Dobrý den mám dotaz :mavam:..
Jsem 7+5tt dělám třísměnný provoz ve fabrice kde stojím 8 hodin na místě, a celkově je to někdy práce na psychiku.
Doktor mi sice napsal že nemohu dělat noční ze zákona když jsem těhotná, ale nějak se necítím ani na ten dvousměnný provoz, vzhledem k tomu, že mi není nejlépe..
Myslíte, že by mně doktor napsal neschopenku už takhle brzo od toho 8. Týdne?
Není to vůbec protože bych byla pohodlná a nechtěla makat.
Jen se na to teď necítím :(
Děkuji za odpovědi :oops:

Nech se přeradit na jinou práci. Pokud ji nemají, můžeš být doma na 100 % a nemusíš na pn.. Nechápu, proč to nevyužijes :think: na pn budeš muset být zavřená doma a to nic moc :think:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
249
30.9.20 03:51
@Anonymní píše:
Nevolnosti prave ze mám…, není to teda tak drastické, nezvracím, ale motá se mi hlava a zvedá se mi žaludek, také si neumím představit ze bych tam stala 8 hodin, byla bych k ničemu. Přednější mi je zdraví miminka než peníze…

Domluvila bych se s MUDr., to máš nejjednodušší. Docela chápu, že zaměstnavatel si v klidu vymysli, že práce je vhodná i pro těhotnou. Jako že nic nezvedáš, máš pauzy a můžeš si sednout. Nebo máš pomoc…

Vycházky jsou otrava, ale rozumím ti, že dohadovat se se zaměstnavatelem, znamená ničeho se nedovolat.

Ačkoli nárok na to je… :roll:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Reklama