Reklama

Rizikove těhotenství, zaměstnavatel

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu

Amaranth
Nováček 3 příspěvky 29.12.16 09:29
Rizikove těhotenství, zaměstnavatel

Ahoj,
včera jsem si dělala tehotensky test s pozitivním výsledkem. Jde mi o tohle. Mám dost náročnou práci (nepravidelné směny, někdy i víc jak na 24 hodin dokonce mi panuji směny, že musim třeba vstávat ve 3 ráno, pracuju mezi lidmi, noční práce, občas zvedani těžkých břemen). Je to hodne stresující práce, kterou v budoucnu nechci ani dělat. Bojím se, že mi neumožní změnu druhu práce, nebo mi nevezmou rizikové těhotenství. Chtěla bych, aby proběhlo v klidu, jednou jsem byla na přerušení.
Děkuji za odpovědi

Reklama

Reakce:

Tichošlápek
Echt Kelišová 9647 příspěvků 29.12.16 09:32

Viz diskuze níže. Pokud pro tebe zaměstnavatel nema praci vhodnou pro těhotné, tak zůstaň doma za plný plat. Neschopenka je určena pro jiné případy. Ale směny ani práce mezi lidmi těhotenství nijak neohrozí

Amaranth
Nováček 3 příspěvky 29.12.16 10:56

Zatím každou těhotnou ženu téměř okamžitě převedli na jinou práci, nebo nechali doma na rizikovém. Bojim se že me to neumožní, protože je hodně nemocných a nemá kdo dělat.

karkarka
Ukecaná baba ;) 2362 příspěvků 29.12.16 11:01

Vcera sis delala test a chces jit hned na neschopenku? res to se zamestnavatelem at te prevede na jinou praci.

Bábrdl
Generální žvanilka 20951 příspěvků 29.12.16 11:29
@Amaranth píše:
Zatím každou těhotnou ženu téměř okamžitě převedli na jinou práci, nebo nechali doma na rizikovém. Bojim se že me to neumožní, protože je hodně nemocných a nemá kdo dělat.

Pokud ti lékař vystaví neschopenku, prostě to zaměstnavatel musí akceptovat.

Amaranth
Nováček 3 příspěvky 29.12.16 11:30

Ja uz na neschopence jsem od neděle. No nevim, pri me debilni praci by asi zadna nechtela byt tehotna, doufam, ze me daji neco jineho. A hlavne se zblázni, az to oznamim.

morinka7
Kelišová 6660 příspěvků 29.12.16 11:54

@Amaranth
Já prakticky to samé řešila nedávno. Vybrala jsem si dovolené a vždy chvíli dělala. Oznámila jsem to v práci až když bylo srdíčko. Vyběhala jsem si potvrzení na přeřazení na jinou pozici.
Ze zákona ti musí nabídnout práci na jiné vhodné pozici nebo náhradu mzdy.
Mimo jiné jsem se dozvěděla, že nesmíš mít jak 8 hodin denně a noční směny.

j.a.n.i1
Hvězda diskuse 62548 příspěvků 3 inzeráty 29.12.16 13:56

@morinka7 Drobne opravim, nocni smeny mit muzes, pokud chces, pouze ti je nesmi zamestnavatel naridit.

morinka7
Kelišová 6660 příspěvků 29.12.16 14:09

@j.a.n.i1
Mě to tak řekl šéf :D Moc jsem se po tom nepídila :)

Reklama

Váš příspěvek

Reklama

Poslední články

Kdy začít děti učit zacházet s penězi? Začněte pomocí her v předškolním věku

Jedním z nejčastějších sociálních problému, se kterými se dnes potkávají... číst dále >

Váháte, zda a kdy nechat děti očkovat? Udělejte si vlastní názor

Neublížím svému miminku očkováním brzy po narození? Otázku, kdy začít s... číst dále >

Články z Expres.cz

Jako malý kluk! Brečícího Ronalda utěšoval Nedvěd, kterého málem vyšoupl z Juventusu

Dostal červenou, kterou dostat neměl. Takový už fotbal, ve většině světa... číst dále >

Náhrada za manželku, kterou zbil? Zelenka se schází s mladičkou fotbalistkou!

Působí jako pohodový sympaťák, ve skutečnosti je však bývalý fotbalista... číst dále >

Články z Ona Dnes

Když dlouho necestuji, hýbu aspoň nábytkem, říká žena velvyslance Kmoníčka

Produkovala show na Broadwayi, v Česku řídila partu chlapů v dopravní firmě,... číst dále >

Devadesátkový trend znovu na scéně. Čtyři tipy, jak nosit džíny do pasu

Džíny patří k základním kouskům šatníku. Stačí jen najít střih, který si bude... číst dále >

Reklama