Rizikove těhotenství, zaměstnavatel

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu

Amaranth
Nováček 3 příspěvky 29.12.16 09:29
Rizikove těhotenství, zaměstnavatel

Ahoj,
včera jsem si dělala tehotensky test s pozitivním výsledkem. Jde mi o tohle. Mám dost náročnou práci (nepravidelné směny, někdy i víc jak na 24 hodin dokonce mi panuji směny, že musim třeba vstávat ve 3 ráno, pracuju mezi lidmi, noční práce, občas zvedani těžkých břemen). Je to hodne stresující práce, kterou v budoucnu nechci ani dělat. Bojím se, že mi neumožní změnu druhu práce, nebo mi nevezmou rizikové těhotenství. Chtěla bych, aby proběhlo v klidu, jednou jsem byla na přerušení.
Děkuji za odpovědi

Reakce:

Tichošlápek
Extra třída :D 10438 příspěvků 29.12.16 09:32

Viz diskuze níže. Pokud pro tebe zaměstnavatel nema praci vhodnou pro těhotné, tak zůstaň doma za plný plat. Neschopenka je určena pro jiné případy. Ale směny ani práce mezi lidmi těhotenství nijak neohrozí

Amaranth
Nováček 3 příspěvky 29.12.16 10:56

Zatím každou těhotnou ženu téměř okamžitě převedli na jinou práci, nebo nechali doma na rizikovém. Bojim se že me to neumožní, protože je hodně nemocných a nemá kdo dělat.

karkarka
Závislačka 2657 příspěvků 29.12.16 11:01

Vcera sis delala test a chces jit hned na neschopenku? res to se zamestnavatelem at te prevede na jinou praci.

Bábrdl
Generální žvanilka 21360 příspěvků 29.12.16 11:29
@Amaranth píše:
Zatím každou těhotnou ženu téměř okamžitě převedli na jinou práci, nebo nechali doma na rizikovém. Bojim se že me to neumožní, protože je hodně nemocných a nemá kdo dělat.

Pokud ti lékař vystaví neschopenku, prostě to zaměstnavatel musí akceptovat.

Amaranth
Nováček 3 příspěvky 29.12.16 11:30

Ja uz na neschopence jsem od neděle. No nevim, pri me debilni praci by asi zadna nechtela byt tehotna, doufam, ze me daji neco jineho. A hlavne se zblázni, az to oznamim.

morinka7
Kelišová 6824 příspěvků 29.12.16 11:54

@Amaranth
Já prakticky to samé řešila nedávno. Vybrala jsem si dovolené a vždy chvíli dělala. Oznámila jsem to v práci až když bylo srdíčko. Vyběhala jsem si potvrzení na přeřazení na jinou pozici.
Ze zákona ti musí nabídnout práci na jiné vhodné pozici nebo náhradu mzdy.
Mimo jiné jsem se dozvěděla, že nesmíš mít jak 8 hodin denně a noční směny.

j.a.n.i1
Hvězda diskuse 63292 příspěvků 3 inzeráty 29.12.16 13:56

@morinka7 Drobne opravim, nocni smeny mit muzes, pokud chces, pouze ti je nesmi zamestnavatel naridit.

morinka7
Kelišová 6824 příspěvků 29.12.16 14:09

@j.a.n.i1
Mě to tak řekl šéf :D Moc jsem se po tom nepídila :)

Váš příspěvek
Reklama

Poslední články

Nádherná proměna: Kuchyně se díky odborníkům stala skutečným srdcem domova

Paní Jana si ve svém životě prožila mnoho těžkých chvil. Příběh dvakrát... číst dále >

Podzimní čtení: Tyhle knihy vás v klidu nenechají

Podzim je ideální na to uvařit si čaj (nebo nalít dvojku červeného), zavrtat... číst dále >

Články z Expres.cz

Socha Špinarové možná zmizí! Nová radnice chce jednat, syn bude shánět sponzory

Kontroverzní socha zpěvačky Věry Špinarové je opět na scéně. Ačkoliv kritika... číst dále >

Komentář: Předčasné volby vymažou ČSSD a Kalouska, Babiš může opět vyhrát

Práce dvou investigativních reportérů týkající se vyšetřování kauzy tzv.... číst dále >

Články z Ona Dnes

O holky se postarám, slíbil Mirek snoubence, která zemřela v den svatby

Simona zemřela pár hodin před vlastní svatbou a zoufalému snoubenci zůstaly... číst dále >

Do chladného počasí stačí troje boty. Na kozačky do půli lýtek zapomeňte

Letní střevíčky a žabky jsme už definitivně uložili na dno botníku. Nastává... číst dále >