Rizikové tehu- výše mateřské a rodičovské?

• Fotoalbum (0)
  • Sledovat e-mailem
  • Přidat k oblíbeným
  • Zapnout podpisy
  • Hledání v tématu
198
16.5.22 17:46

Rizikové tehu- výše mateřské a rodičovské?

Ahojte holky. Mám dotaz ohledně nástupu na rizikové.
Změní se výše materske když nastoupim na nemocenskou? A pokud na ni nastoupim počítá se hruby příjem za 12 mesicu od nástupu na materskou nebo 12 mesicu před nástupem na nemocenskou?
1. Srpna budu mít odpracovany rok. Tak kdyby se to počítalo 12 m od nástupu na nemocenskou tak by mi to trochu nevyslo nu.
Tím pádem by byl problém i s pojištěním, které musím splňovat k uznání nároku na materskou? Nebo to by se počítalo i po dobu nemocenské?

1. Pro upřesnění me otázky tedy zní, jak se počítá mateřská pokud pujdu na rizikové?
2. Jak se počítá rodicak pokud pujdu na rizikové?
3. Meni se výše materske a rodičovského příspěvku pokud pujdu na rizikové?
4. Nemocenské pojištění k uznání materske se počítá i po dobu nemoci?

Snad pochopíte co jsem chtěla říct a moc děkuji🌸 🤭

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
55766
16.5.22 17:50
@mali99 píše:
Ahojte holky. Mám dotaz ohledně nástupu na rizikové.
Změní se výše materske když nastoupim na nemocenskou? A pokud na ni nastoupim počítá se hruby příjem za 12 mesicu od nástupu na materskou nebo 12 mesicu před nástupem na nemocenskou?
1. Srpna budu mít odpracovany rok. Tak kdyby se to počítalo 12 m od nástupu na nemocenskou tak by mi to trochu nevyslo nu.
Tím pádem by byl problém i s pojištěním, které musím splňovat k uznání nároku na materskou? Nebo to by se počítalo i po dobu nemocenské?

1. Pro upřesnění me otázky tedy zní, jak se počítá mateřská pokud pujdu na rizikové?
2. Jak se počítá rodicak pokud pujdu na rizikové?
3. Meni se výše materske a rodičovského příspěvku pokud pujdu na rizikové?
4. Nemocenské pojištění k uznání materske se počítá i po dobu nemoci?

Snad pochopíte co jsem chtěla říct a moc děkuji🌸 🤭

1. Ppm se pocita prumerem ze mzdy za poslednich 12 mesicu pred nastupem nappm, pn patri mezi doby vyloucene, nema na vysi vliv.
2. S rodicovskym prispevkem pn nesouvivi
3. ano

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
198
16.5.22 18:04

@matkabagristy ale přece když mám nemocenskou tak se Hrubá mzda ze které by se mateřská a rodicak počítaly s nemocenskou snižuje ne?? Nebo se pletu?
Omlouvám se pokud je to jasné a já to tam nevidím, jen proste když mám nemocenskou vidim automaticky nižší plat a tudíž mi naskočí to ze se mateřská i rodicak bude počítat z toho nižšího+ ten zbytek normálních mesicu kdy jsem nebyla na nemocenské

Tudíž i kdybych měla nemocenskou tak se to počítá 12 mesicu před nástupem na materskou. To chapu, ale pokud budu mít nižší plat, podle jaké hrubé mzdy se budou ridit??

Odpověď ano byla nejspise myšlena na nemocenské pojištění ze?:)

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
16468
16.5.22 18:09

@mali99 pokud jde o rodičák, máš k dispozici 300 tis. Kč a záleží na tobě, jak si jeho čerpání rozložit a jakou si zvolíš měsíční částku. Jsou tam nějaké limity, ale o celkovou sumu nepřijdeš.
Pokud jde o mateřskou, tak výplata nemocenské se do toho průměru pro výpočet vyměřovacího základu nepočítá.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
198
16.5.22 18:14

@nozu moc děkuji😊 jen mi proste vrtalo hlavou, když budu mít dejme tomu z 9 mesicu tehu, 6 mesicu nemocenskou a nebudu tim pádem v práci, z čeho se ten denní vyměřovací zaklad bude počítat. Tady v těch dávkách zrovna nepracují a víc podrobné je neznám, bohužel, tak se omlouvám pokud budou nějaké me otázky pro vás hloupé 😄 😊

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
55766
16.5.22 18:30
@mali99 píše:
@matkabagristy ale přece když mám nemocenskou tak se Hrubá mzda ze které by se mateřská a rodicak počítaly s nemocenskou snižuje ne?? Nebo se pletu?
Omlouvám se pokud je to jasné a já to tam nevidím, jen proste když mám nemocenskou vidim automaticky nižší plat a tudíž mi naskočí to ze se mateřská i rodicak bude počítat z toho nižšího+ ten zbytek normálních mesicu kdy jsem nebyla na nemocenské

Tudíž i kdybych měla nemocenskou tak se to počítá 12 mesicu před nástupem na materskou. To chapu, ale pokud budu mít nižší plat, podle jaké hrubé mzdy se budou ridit??

Odpověď ano byla nejspise myšlena na nemocenské pojištění ze?:)

plati bod 1

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
16071
16.5.22 19:41

Nemocenska průměr na mateřskou neovlivňuje, ale počítá se jako odpracovana doba pro vznik nároku.
Rodicak je 300 tis.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
28318
16.5.22 19:51

@mali99 nemocenská se do PPM počítat nebude.
Taky jsem byla na nemocenské. Celkem 4 měsíce za posledních 12 měsíců před nárokem na PPM. Počítalo se to jen z normálně odpracované doby. Jo a rizikové se nijak neliší od normální nemocenské z jiného důvodu.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
198
16.5.22 19:54

@andelka83 super moc děkuji všem za odpovědi.
Když jsi byla 4 měsíce z 12 mesicu na nemocenské tak se ti počítal průměr pouze z těch 8 mesicu, co jsi chodila do práce? Chapu to správně?😊

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
28318
16.5.22 20:17

@mali99 jj. Jen z příjmu z práce. Nakonec mě výše PPM docela mile překvapila.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
198
16.5.22 20:21

@andelka83 prave ze pracuji v sociálních službách, s mladými dospělými- fetaky, výchovné ústavy, poruchy chování, mentální a duševní poruchy..tak je to občas dost náročné..a ještě teď když jsem na to nějaká víc precitlivela, tak mám strach z každé chyby, jsem nervozni a cítím ze mi to nedělá dobře :/ když jsem teď měla na týden a něco nemocenskou, vůbec jsem se nestresovala a bricho mě bolelo minimálně, jak zaludek tak spodek. Jenže už máme dlouho zaplacanou letenku za rodinou do Ameriky v září a bojím se ze bych za nimi nemohla :(

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
16468
16.5.22 20:26

@mali99 pokud budeš na neschopence, tak nikam nepoletíš. S tím počítej. Nemůžeš se spíš nechat přeřadit na práci vhodnou pro těhotné? pokud by zaměstnavatel neměl tuto možnost, musí tě nechat doma za 100% plat a nejsi ničím omezená. Pro neschopenku stejně musí mít lékař zdravotní důvod.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
198
16.5.22 20:31

@nozu možnost přeřazení tady není :/ zdravotní důvod by byl spíše asi psychicky stav, kvůli stresu atp. Asi záleží na lékaři. Napadlo mě zkusit pak nemocenskou ukončit a pak ji obnovit, ale nevím, zda dělat takové vymysly, aby na mě doktor spis nebyl nastvany.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
28318
16.5.22 20:37

@mali99 není moc obvyklé, aby se nemocenská ukončovala dřív než nástupem na md. Na nemocenské dovolená natož dlouhý let letadlem nehrozí.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
16468
16.5.22 20:41

@mali99 no pokud tě nemá kam přeřadit, musí tě nechat doma za plný plat a bez jakýchkoliv omezení. Přerušení neschopenky je nesmysl. To žádný doktor neudělá, když si už bude vymyslet diagnózu pro neschopnost. A na psychický stav to nejspíš nenapíše. A taky kdyby se ti v zahraničí staly jakékoliv komplikace v souvislosti s těhotenstvím, budou velké problémy s proplacením od pojišťovny. S tím taky počítej. Hlavně let do Ameriky je dlouhý. V kolikátém budeš měsíci? Letecké společnosti mají omezení, do kdy vezmou těhotnou na palubu.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Mohlo by vás zajímat

Mohlo by vás zajímat