Rizikové těhotenství - nízká placenta?

6.2.20 10:06

Rizik.těhotenství-placenta nízko, poz.protilátky a streptokok-cs?

Hezké dopoledne,
prosím o radu/názor. Jsem podruhé těhotná, nyní 36tt. Celé těhotenství komplikované : neustálé nevolnosti, zánět močových cest, atd. Ale hlavní komplikace:

• placenta na zadní stěně v dolním segmentu - nyní cca 1,9mm od vnitřní branky,
  • pozitivní protilátky -anti -Kell, anti-c, -pozitivní celé těhotenství, nyní zvýšení titru, byla jsem svým Dr. odeslána na spec. pracoviště k Apolináři, prof. Calda, objednaná jsem na zítra-spec. ultrazvuk-průtoky krve v mozkových cévách-dle zprávy mého Dr.-hrozící hemolytické onemocnění plodu, dle telefonické konzultace u Apolináře při objednání jsou hodnoty nízké, nemám se bát..(stejně se bojím..),
  • dle stěru pozitivní streptokok,
  • předchozí porod komplikovaný, zakončen kleštěmi, dcera je naštěstí v pořádku, já ruptura 3.st..s následky (trvale poškozený sval).

Rodit bych měla v Podolí, v jejich poradně jsem ještě nebyla. Nyní bych měla získat výsledky spec. vyšetření od Apolináře a poté mně odešlou do poradny v Podolí.
Celé těhotenství můj Dr. plašil ohledně placenty, která byla méně než 1cm u porodních cest-klidový režim, mám počítat s císařem, apod. Nyní se placenta vytáhla na hranici cca 2cm, kdy lze risknout přirozený porod. Je mi jasné, že zítra se dozvím více ohledně protilátek, ale jsem již jak na trní. Toto těhotenství je pro mne jeden velký stres a teď už vím, že miminko je velké -cca 2,4kg.
Stále přemýšlím o tom, zda vzhledem k výše uvedeným komplikacím, pokud v Podolí se budou ptát na můj názor, mám se přiklánět k císařskému řezu nebo zkusit přirozený porod? Jsem již tak vystresovaná, že by mne cs zřejmě uklidnil, ale zase ty mé komplikace možná nejsou nepřekonatelné a přirozený porod by mohl proběhnout, ale rozhodně nechci nic riskovat.
Omlouvám se, jestli píšu zmateně, vím, že zásadní rozhodnutí bude dle výsledků vyšetření, ale jde mi o názory žen s podobnými komplikacemi.
Děkuji!

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
628
6.2.20 10:31

Já jsem velký zastánce přirozených porodů, ale v tomhle případě bych zvolila sekci. Je tam jaksi příliš mnoho “ale”. Neriskovala bych.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
22265
6.2.20 10:35

@Kulíšek13711 ahoj..píšeš v pohodě. Chapu to. První klučík vcestná..CS v 36 tt. Druhý placenta vzadu..super. Těšila jsem se na porod. Bohužel akutní CS, prudké krvácení a odlučující placenta. K dotazu…dnes doktoři rádi řežou :mrgreen: bohužel. Osobně si myslím, ze CS navrhnou sami. Ale rozhodnutí to zkusit normálně bude na tobě. Ač nejsem zastáncem CS..v tvém případě bych to asi odkývla. I tak je velká pravděpodobnost, že by sis užila bolesti a stejně by byl CS.

Takže..za mě tentokrat se přikláním k CS. Nevím..zda jsem ti pomohla :lol:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
6.2.20 10:51

Děkuji za Vaše názory.
Já se také přikláním k cs. Nechci riskovat. Spíš stále přemýšlím o tom, pokud v poradně Podolí budou pro přirozený porod, zda kývnout a věřit jejich zkušenostem, či „bojovat“ za cs…Chtěla jsem si tak nějak utřídit myšlenky, zda jsem plašan, či i ostatní vnímají mé komplikace v souhrnu za rizikové…děkuji

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymní
6.2.20 11:02

Ja jsem to mela podobne, nakonec se rozhodlo pro prirozeny porod. Ocekavane komplikace se neobjevily, ale skoncilo to sekci, protoze se behem porodi prislo na to, ze je miminko moc velke.

• Citovat
  • Nahlásit
5
6.2.20 11:36

Ahoj, myslim si, ze pokud budou vysledky od Apolinare, co se tyka protilatek a prutoku v poradku, tak to na prubeh porodu nebude mit vliv. Vetsi riziko si myslim je ta nizko posazena placenta, ale pokud bude prilis nizko na to, abys rodila prirozenou cestou, nikdo z lekaru si podle me netroufne te nechat takto rodit. Pokud by ale bylo ulozeni placenty „v norme“, je podle me velka skoda rodit cisarem, sama jsem to zazila, neni to sice nic tak strasneho, ale kdybych si mohla vybrat, urcite bych na nej dobrovolne znova nesla. Preju at vse dobre dopadne a at jste oba v poradku.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Mohlo by vás zajímat

Mohlo by vás zajímat