Roan Emma do malého výtahu?

129
9.4.20 18:56

Roan Emma do malého výtahu?

Zdravím, vybírám kočárek, který se nám vejde do panelákového výtahu 110×65cm. Moje představa byla jasná - čtyřkolka, houpací, velká korba (prcek se narodí koncem léta), levnější z druhé ruky (chci i dost nosit v šátku). Nejvíc se mi líbí Roan Marita a Emma, nikde se ale nemůžu dopátrat přesných rozměrů podvozku. Jde mi o délku od kola ke kolu a zatím narážím jen na celkovou délku kočárku, ta se ale přeci logicky musí měnit v závislosti na velikosti kol a příp. sklopení rukojeti. Nemáte někdo prosím možnost kočár přeměřit?

Nebo řešil jste prosím někdo podobný problém menšího výtahu? Museli jste se vzdát představy o klasickém houpacím kočárku? A případně jaký kočárek jste nakonec vybrali? :think:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Napsat příspěvek

Reakce:

1898
9.4.20 20:02

@Silurian Poridila jsem si Inglesina Sofia. Byla jsem omezena sirkou a tento kocar se nam na sirku vejde do vytahovych dveri. Kdyz chces bazarovy, neni mozne napsat prodavajicimu, at zaparkuje kocar u zdi a zmeri jeho delku?

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
129
9.4.20 20:35

@luci.no Taky mě to napadlo, ale zatím nemám vybraný jeden konkrétní kočár a zas nechci otravovat někoho, od koho si nakonec nic nekoupím, radši to zkouším tady. :)
Inglesina mi taky přijde jako fajn alternativa (ty houpací verze, koukala jsem asi kromě Sofie ještě na Magnum), myslíš, že má kolem toho metru na dýlku? Když je užší, teoreticky bych se mohla pokusit vmáčknout vedle kočáru a ne před něj… Pokud do porodu nenaberu dvacet kilo teda. :mrgreen:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
1898
9.4.20 21:14

@Silurian bohuzel delku nevim. Kocar mam vyprany a rozlozeny a ceka na cerven na pasazera :mrgreen: Ja totiz stejne kocar budu muset do vytahu skladat :zed: Jinak Magnum se mi nelibi a nasla jsem krasnou bazarovou Sofii, tak jsem nevahala :) Sofie ma na sirku 55cm (snad si to dobre pamatuji) a nejsirsi jsou kola, korba je uzsi. Mam dojem, ze Roan ma 60cm. Take jsem na nej koukala.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
129
10.4.20 10:51

@luci.no To je fajn, to bych se možná mohla vmáčknout vedle korby. Mně moje mamina vyprávěla, že když jsme jeli na návštěvu k babi, tak vždycky ve výtahu kočár trochu přisložila, aby měl prakticky jen dýlku ležení a vmáčkla se tam taky - a to za mě ještě byli ty fakt prostorný dvojkombinace, uspávala jsem v něm ze srandy sestřenku snad i v jejích čtyřech letech. Tak snad se i nám podaří najít alternativu, jak se do výtahu vejít. :D Každopádně děkuju za tip na tu Sofii. ;)

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
10.4.20 14:01

Já měla Roan maritu a do výtahu jsem se vešla. Nevím tedy už přesný rozměr výtahu (už bydlíme jinde, tak nemohu přeměřit). Maximálně si myslím, že se musí kočárek nějak naštelovat a spolu s jedním člověkem se určitě vejde. Jediné co by mohl být problém je, když jsou ve výtahu ještě jedny staré bezpečnostní dveře, které se celé zavírají jakoby přes kabinku (vím, že to měl jeden starý činžák, ale už se to snad nedělá). Tam pak měl problém člověk se vejít ve třech lidech.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
129
5.5.20 13:41

Díky za zkušenosti, nakonec jsme museli od houpacího kočáru upustit, nejen že bysme se do výtahu nevešli (máme ještě psa a neplánujem jen jedno dítě), ale hlavně bysme měli opravdu velký problém se vytočit na patře a dostat se do bytu.
Takže ojetou Maritu pořídili rodiče, aby mohli vozit vnoučata na chatě bez ohledu na terén a my se spokojili s dobře odpruženým bazarovým Baby Design Husky. :palec:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Reklama