Robot Bosch MUM5X jak používat příslušenství?

17571
11.3.21 18:27

Robot Bosch MUM5X jak používat příslušenství?

Koupila jsem si robot Bosch MUM5 sadu s příslušenstvím - mixér, krouhač, masomlýnek. Zběžně jsme prolétla návod a moc se tam nerozepisují, co jak používat. Přemýšlím třeba nad tím, jak nastrouhat rohlíky na strouhanku nebo oříšky. Jde to v krouhači na jemném struhadle? Určitě si chci přikoupit mlýnek na mák a strouhací kotouč na hranolky. Líbí se mi i sada Tasty moment - malý sekáček, asi by na tom šlo i smoothie. Jen to má dost špatné hodnocení, že se s tím blbě manipuluje.
Ocením všechny rady od majitelek. :palec:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
240
11.3.21 19:27

Ahojky tak já ho mám, jen starší, pač už ho mám asi 14 let a nedám na něj dopustit. Strouhanku měli na jemném struhadle. Oříšky jsem nedělala, na. Ty mám ruční malý. Ale asi proto že jsem nepotřebovala nikdy větší množství. Na smoothie mám přímo mixer. Který se nasadí nahoru. A jde to krásně a s manipulaci jsem nikdy problém neměla. Jediný trochu horší manipulace je při přidělování mlýnku na maso.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
240
11.3.21 19:47

Teď jsem koukala na net a je to ten samý jen má novější design robota. Tak se za ten čas nic moc nezměnilo ;) a v té nádobě dělám to smoothie a jde to parádně ;)

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
36651
11.3.21 20:38

Pouzivam masomlynek, slehani a hneteni. Ostatni lezi ve skrini pro narocnost rozebirani a cisteni. To radej vse na kladickem struhadle. Uvidis, treba te to bude bavit :-)

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
17571
11.3.21 21:17
@Pudloslava píše:
Pouzivam masomlynek, slehani a hneteni. Ostatni lezi ve skrini pro narocnost rozebirani a cisteni. To radej vse na kladickem struhadle. Uvidis, treba te to bude bavit :-)

Všechno jde do myčky a složité na skládání mi to nepříjde - na krouhání otevřu víko a vložím kotouč, zavřu víko, nasadím a krouhám. Rozebírání opačně ;) Mně se teda zase nechce strouhat strouhanku ručně, to mě neba. Doteď jsem to v předchozím robotu (dá se říct) mixovala, to tady nejde. Jsem zvědavá na ty ořechy :think:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
240
12.3.21 05:56

@Pudloslava mě to také nepřijde složité. Vždy po umytí a uschnnuti to opět složím a mohu zase použít. Ale chápu že pokud robot je uklizeno někde ve skříňce tak než se to vše vytáhne tak na struhadle je půl práce hotovo ;)
Pokud strouham třeba strouhanku tak ani nedávám do myčky a jen oplachnu, není to nic matného nebo tak. Strouham na tom i brambory na bramboráky, mrkev na salát. Pokud dělám zeleninovou polévku nebo krouham kořenovou zeleninu na svíčkovou tak na tom hrubší struhadle a je to hned. Co se týká šlehání tak občas také použiji ale pro mě je jednodušší ruční šlehač.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
36651
12.3.21 18:48

Kazda jsme jina :-) segra treba nevi, k cemu je gumova stěrka, ja jich pouzivam 5

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
17571
17.3.21 13:44

Vyzkoušla jsem strouhanku a pecka. Za 5 minut jsem měla nastouhanou skoro plnou mísu. Taky jsem jen opláchla pod vodou. Dneska jsem nastrouhala brambory na halušky, taky rychlovka. A když už byla mísa zašpiněná, tak jsem tam dala hák a i si to v robotu uhnětla. To asi nebyla úspora času, ale dítě mi hlásilo, že dneska ty halušky (jakože těsto) byly lepší. Jsou o trochu hebčí, či jak to popsat, asi jak jsou vyšlehanější. Já to jinak rychle zamíchám a necrcám se s tím. Čekala jsem, až se začne vařit voda, tak jsem to tam nechala točit.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
240
17.3.21 16:39

@kadlina tak super :palec: jak říkám, já na to nedám dopustit. Je to opravdu velký pomocník :wink: tak ať slouží

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Mohlo by vás zajímat

Mohlo by vás zajímat