Robotický vysavač 2019 - zkušenosti, rady

1145
6.9.19 09:54

Robotický vysavač 2019 - zkušenosti, rady

Poraďte, podělte se o tipy a zkušenosti :think: Ráda bych si pořídila robotický vysavač. Našla jsem si nějaké https://www.mall.cz/porovnani?… to jsou favotiti. Pokud se nezobrazuje ta jsou to: Roomba 676, Xiaomi Roborock, Xiaomi Mi Robot, Concept VR 2000, Xiaomi Roborock Sweep a Ecovacs Deebot Ozmo. Poslední 3 zmiňované umí i vytrit. Nemáme doma prahy ani koberce, pouze lepený vinyl a dlažbu. Uvítám hlavně zkušenosti s výše zmiňovaným :dance: Díky

• Citovat
  • Zmínit
  • Upravit
Napsat příspěvek

Reakce:

4521
445
6.9.19 10:29

Ja mam Roombu 681 a naprosta spokojenost. Mam doma pravy plysovy koberec, prahy, kocku a super vysaje vse bez problemu.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
1145
6.9.19 10:35

@Swift za prvé na mě na Mall nevyskocil a za druhé - teď jsem na něj koukala, chci se vejít cca do 14000 max. a myslím, že stejně výkonné jsou i ty, co jsem dala.

@Elzaaa díky. Mě by nevadilo, kdyby v případě potřeby i vytrel to nejhorší (sem tam nějaká kapka na podlaze) - mám 2 puberťáky, 2 kočky, takže každou chvilku nějaké drobky, a 3 dítko na cestě :D

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
1890
6.9.19 10:47

@Jafija No, nevím, jestli můj komentář bude pro tebe relevantní, ale pro nás byl jedním z hlavních kritérií i tvar vysavače - kulaté nevyjednou rohy. Vzhledem k tomu, že máme v bytě 2 křížence ovčáků, potřebovali jsme robota hlavně na chlupy, které se v těch rozích prostě kumulují. Takže to byla jasná volba - LG. Typ nedokážu z hlavy říct, je to řada z roku 2014, tehdy nejnovější (nějakých 14 tisíc), dnes už se možná ani nevyrábí. :nevim: Každopádně je to držák, jezdí nám každý den už skoro 5 let, zatím nebylo třeba nic měnit. Pouze čistím, občas vymyju, hotovo. Ťuk-ťuk. :-) Je k němu i mop (takový hadřík), to jsme se nesnažili nikdy ani přimontovat, připadá mi to hodně fórové, nějak si nedokážu představit, že to dokáže oblíznout celý byt. Ale vytřít nemám problém, problém bylo každodenní vysávání. :oops: :lol:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
4521
6.9.19 10:52

@Jafija další věc je servis, ty roboty mají svoje mouchy a záruka kvalitní záruční opravy sice něco stojí, ale ušetří nervy. Pro dobrodruhy je pak individuální nákup ze zahraničí.
Podívej se ještě pro kontrolu ceny na myrobotcenter z Rakouska takže doména:.at
Do rozpočtu se sice nevejde, ale Makita robotický vysavač za 1100 Eur jede.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
1145
6.9.19 11:33

@Leli83 super postřeh. Je fakt, že z koček tolik chlupů není. Ale taky je pravda, že řeším takový ten každodenní bordylek na těch nejvíce exponovaných místech. U toho vytirani mi taky nejde o celou plochu bydlení, ale opět tak kritická místa. Každopádně, kouknu i LG.

@Swift díky za postřehy :)

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
6.9.19 12:49

@Jafija Nemám žádný z uvedených, mám nějaký Philips. Moje zkušenost je že na tvrdé podlahy je to vážně fajn, vysaje prach. Problém - část prachu se usadí po nábytku. Ale to v menší míře platí i pro normální vysávání. Takže ideál je kombinace nechat vysavač vysát a pak utřít prach.
Na to samotné vysávání pak jsou pro uživatele rozdíly v jednotlivých typech asi malé, důležitá je výdrž a schopnost inteligentně místnost projíždět (ne podle náhodného algoritmu).

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
14827
6.9.19 14:21

Já přemýšlím zas nad vytíracím robotem :think:. Kombinace obojího nemá moc dobrý recenze, takže to nechci. A pak přemýšlím teda zas jestli zvolit vysávání / vytírání.
Když si shrnu to, že si vysaju i lišty a všechny záhyby a vytírání mě vyloženě nebaví, tak to vyhraje asi vytírací. :mrgreen:
Kamarádka mi doporučila tenhle https://www.beapple.pro/…ani-strojum/
Máte někdo zkušenost?

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
8541
6.9.19 15:34

My máme už 2-3 roky tuhle obludku: https://www.robzone.cz/…uoro-xclean/?… a spokojenost s vysáváním i vytíráním. Samozřejmě vytírání není stopro (jednou za čas to chce důkladně ručně), ale na běžné setření stačí ;)

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
1145
6.9.19 15:42

@Aliik hmmm, tak ten taky nevypadá špatně. :think:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
68
9.9.19 10:16

U nas jezdí Karel ( irobot Roomba 966)… vyšší řadu jsme zvolili kvuli psovi v byte. Ma vetsi saci vykon a zasobnik. Vysava suprove a když si zmapuje teren, tak potom i velmi rychle. Spousta možností nastaveni, funguje na wifine pres aplikaci, bez problémů prejede mensi prahy ci prechodove listy.
Jinou znacku nez origo Roombu jsem nechtěla…
Roboty v kombinaci s vytiranim? Znami maji a je to k ničemu, robot neumi poradne ani jedno.
Roomba lze kombinovat s vytiracim robotem (myslim Brava?), jdou pak ovladat skrz jednu aplikaci, nastavit aby na sebe navazali.. ale i tak, spis nez vytiraci jsou to spis šudliči.
Za me jen pořádný vysavaci. Vytrene je hned.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
319
9.9.19 20:32

Ahoj s dovolenim se pridam, taky premyslim o robotovi, nejspis bych brala primo Roombu, ale nebranim se ani jinym vyrobcum, mel by stat max. 10tis., bez mopovani, radsi at poradne vysaje. Mame doma plovoucku a koberce, mame prahy. Byt je skoro 100m velky. Byla bych rada, kdyby si umel zmapovat teren a neomlatil mi nabytek… poradi mi nekdo prosim? Uz jsem se divala na netu, ale je toho fakt hodne, proto budu rada, kdyz nekdo neco doporuci :think:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
1145
9.10.19 12:53

@Jogo-Bela já jsem se nakonec na doporučení svého bratra a jeho kamaráda, který opravdu zkoumá všechny detaily a parametry, než něco koupi, rozhodla pro Xiaomi. Cena cca 8000, zvládá vysat velkou plochu, pamatuje si, kde mu došla šťáva, ovládá se i pomocí aplikace.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
4521
9.10.19 15:04

@Jafija konkrétně? Xiaomi, to je jako bys napsala koupila jsem Škodovku

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu