Reklama

Robotický vysavač - pár otázek pro ty, co ho máte

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu

alicezulice
Kecalka 404 příspěvků 09.05.11 11:22
Robotický vysavač-pár otázek pro ty, co ho máte.

Ahoj děvčata.
Bydlíme v bytě, 3+1, cca 80 m2.

Zajímá mě jak tento robot.vysavač vlastně funguje

1.vysaje komplet celý byt nebo vždy jen jednu místnost a musím ho přenést do další?

2.pokud vysaje komplet celý byt bez přenášení - jak dlouho mu to tak trvá než těch cca 80 m2 povysává?

3.je jedno, že někdě máme kachličky a v jiné místnosti koberec - sám se tomu povrchu přizpůsobí?

Vy, co ho máte, jste spokojené? Jak často ho používáte? Zapínáte vždy, když odcházíte někam pryč nebo když jste doma?

Díky. :kytka:

Stránka:  1 2 Další »

Reklama

Reakce:

Ewule0712
Závislačka 3617 příspěvků 09.05.11 11:33

tak já ho mám, máme všude plovoučku a vysává dobře, ale občas se někde zasekne, brzo se vybije, nesmí být plný prachu, pak se vybije ještě dřív a musím ho přenášet, on by si dojel kamkoliv, ale vysával by třeba pořád stejný místo a jinam by se nedostal. Asi záleží na značce, já mám Carneo a pořád hlasí nějakou chybu, stál myslím 7TIS. DRAŽŠÍ JSOU ASI LEPŠÍ.

Saraher79 
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 09.05.11 11:43

Ahoj, my máme i-robot Roomba a jsem neuvěřitelně spokojená. Jenže u nás je to o něčem jiném, máme barák, plocha obrovská a do toho 2 kocouři. Když jsem vysávala ručně trvalo to přes hodinu, robota vždy pustím, když odcházím, sice není tak hlučný jako vysavač, ale stejně. Mě jezdí i přes prahy, povrchy zvládá všechny, jen nesmí být vysoký koberec. Je fakt, že občas se zadrhne třeba na stojacím sušáku na prádlo. Vyplatí se ti, pokud máš velkou plochu, jestli máš děti, tak ty hračky musíš uklidit a tak než ho vypustíš. Jinak vysaje ten náš prostor na jeden zátah, ale musím ho několikrát vyluxovat (moc chlupů po zvířatech). Jak dlouho vysává, nedokážu odhadnout, nejsem u toho. Ale zapínám ho tak obden.

jizvíková
Extra třída :D 12612 příspěvků 09.05.11 11:52

mám 3kk, pouzivame denne, kdyz jsme doma, je to super zabava pro deti :). zalezi jak mas velke prahy, u nas je prejede, ale ja radsi mistnost zavru a necham uklizet. musis mu ukllidit cestu, zadne kabely apod, proste neco, do ceho by se zamotal, jede pres dlazbu plovoucku i koberec s vysokym vlasem bez problemu

mame roombu

Wiolla
Echt Kelišová 8912 příspěvků 09.05.11 11:55
1.vysaje komplet celý byt nebo vždy jen jednu místnost a musím ho přenést do další?

Vysaje komplet celý byt. Ale nemáme prahy, jen přechodky.

2.pokud vysaje komplet celý byt bez přenášení - jak dlouho mu to tak trvá než těch cca 80 m2 povysává?

Máme cca 84m2, takže tak přibližně stejně. Jak dlouho mu to trvá nevím, protože ho pouštím když jdu pryč (přece jen je to hlučné a taky se mu tu nechci plést). Odhadem 1,5 hodiny? :think:

3.je jedno, že někdě máme kachličky a v jiné místnosti koberec - sám se tomu povrchu přizpůsobí?

Ano, to mu je jedno.

Vy, co ho máte, jste spokojené? Jak často ho používáte? Zapínáte vždy, když odcházíte někam pryč nebo když jste doma?

Ano, jsem spokojená. Zapínám, když vidím na zemi prach (máme skoro všude plovoučku, tam je to vidět hodně, kousek dlažby, 1 malý koberec) a když jdu s malým ven, na nákup apod. (proto nevím, jak dlouho mu to trvá, když tu nejsem… :jazyk: ). Když jsem doma zapínám jen výjimečně, resp. tehdy, když chci vysát třeba jen 1 místnost a ne celý byt (např. v sobotu jsem převlíkala v ložnici postele a z toho je prachu vždy hodně (mám péřové peřiny) - tak jsem pak zapla vysavač, zavřela dveře do ložnice a nechala ho to uklidit jen tam).

P.S. Jo a mám Roombu.

pikola
Neúnavná pisatelka 19058 příspěvků 09.05.11 11:58

Mám Irobota- Roombu PET, 3kk, asi 70m

Robotem vysávám tak, že buď jsem doma a dávám ho po mísnostech - ale musím ho na tu poslední největší dobít, nebo ho nechám samotného, ale jen obývák a předsíň, což je asi 35m. Přijde mi, že když přejíždí do místností, trochu to odflákne. Řešením by bylo koupení majáků, které ho pustí dál až kompletně vysaje jednu místnost, ale u nás doma by celý byt na jeden zátah nedal a nemá tu vlastnost, že by se šel „cestou dobít“.
Každá místnost mu podle velikosti trvá různě, ale 20m tipuju na půl hodiny určitě. Máme lino, dlažbu, kobece i kusové kuberce a smetí sbírá moc dobře. Prahy zvládá bych řekla i 2 cm.
Jinak doporučuju, sice je to pomalý, ale nemusím to dělat já, s dvouma kočkama jede skoro denně :mrgreen:

I když mě napadá, celý byt by vysál, sám si zpočítá, za jak dlouho se má vrátit, ale jak říkám, přijde mi to míň uklizený.

MisaN
Extra třída :D 10766 příspěvků 09.05.11 12:20

Máme Irobota Roombu Pet a spokojenost maximální. Pouštíme v noci, když spíme. Je nastavený 3× týdně ve 3 v noci. Máme barák, spodní část, cca 45m2, mu trvá přesně hodinu. Vysaje dobře podle mě, ještě jsem po něm uklízet nemusela. Jediný problém je sklo okolo krbu, tam to občas odflákne, občas uklidí perfektně.
Když potřebuju, odnesu nahoru, zavřu místnost a vysaje.
Máme zabezpečovačku, takže nemůžeme pouštět když jsme v práci, proto noční provoz. Čistíme po každém vysátí, ale to je otázka 2 minut.
Prahy přejede, ale máme nízké.

ixule
Vesmírná mluvilka 34962 příspěvků 09.05.11 12:47

Ahojky, my máme roombu se třemi majáky, s dálkovým ovladačem a nabíjecí stanicí .. jinak máme baráček a tři psiska

1.vysaje komplet celý byt nebo vždy jen jednu místnost a musím ho přenést do další?
.. dole mám majáky, jak už tu někdo psal, dokud neuklidí jednu místnost nejde dál a pak se zase vrátí do nabíjecího stanoviště, někdy ho nechávám uklidit jen kuchyň, tak ho tam dálkáčem dovedu, pustím a on se pak sám vrátí .. do patra ho nosím ručně a buď ho zapínám pomístnostech nebo ho prostě nahoře nechám lítat, ze schodů fakt nesletí :) (já tomu moc nevěřila :))

.. netuším, je nastavený na dobu, když jsme pryč, psům to neva, ale přízemí myslím tak hodinu, ale nevím, jestli nekecám

přejíždí z lina na dlažbu a na koberec a vůbec mu to nevadí, píšou tuším, že zvládne do 1,5 cm, u nás je to tak max. 1 cm
Vy, co ho máte, jste spokojené? Jak často ho používáte? Zapínáte vždy, když odcházíte někam pryč nebo když jste doma?
.. jsem moc spokojená, akorát na koberci se někdy zasekne, namotávají se chlupy na hřídelky kartáčků (ti co ho mají, jistě ví o čem mluvím), ale odstranění tohoto trvá chvilinku … nedala bych ho ani za nic :)

ka-tka
Generální žvanilka 22308 příspěvků 09.05.11 12:52

taky mam ten co ixule-

Je to super pomocnik, nekdy se teda zasekne na susaku, prahy zvlada, uklizi moooc dobre.

Jo a nekdy se mi sekne pod skrini- ale to jsme uz zvedli a je to OK

Ja teda ty virtualky- majacky jeste nepouzila, a an ovladac........ jsem byla lina, ale asi to vyzkousim

ixule
Vesmírná mluvilka 34962 příspěvků 09.05.11 13:30
ka-tka píše:
taky mam ten co ixule-

Je to super pomocnik, nekdy se teda zasekne na susaku, prahy zvlada, uklizi moooc dobre.

Jo a nekdy se mi sekne pod skrini- ale to jsme uz zvedli a je to OK

Ja teda ty virtualky- majacky jeste nepouzila, a an ovladac........ jsem byla lina, ale asi to vyzkousim

ovladač je super .. já si vždykcy přála autíčko na dálkové ovládánía ježíšek mi ho nikdy nepřines :cry: … až teď, ale holt to uzpůsobil věku :mrgreen: ........ ale vážně, hodí se to, když třeba vařím a něco vysypu, tak nemusím na „rumbíka“ sahat a špinit se :-)

kozisek
Hvězda diskuse 35545 příspěvků 09.05.11 13:41

Též vlastním i-robot Roomba, vysaje v pohodě, máme menší byt, trvá mu to cca padesát minut, ale jak psaly holky, je lepší si dát majáky a dávat postupně, alespoň mamka to tak dělá, má pejsky, takže je to pak tip top, přehazuje každý den a nedělá jí to problém. Má tedy přes sto metrů čtverečních, takže by to ani jinak nešlo:) Máme taky kombinace a zvládá v pohodě. Do jiné značky než i-robot bych nešla :wink:

Jizvíková a to necháš děti, ať si pohrají? mě z toho mírně řečeno hrabe, momentálně zkouší nasedat a pořád vypíná, tak začínám mít obavy, aby ho nerozšteloval :think: :lol:

Příspěvek upraven 09.05.11 v 13:43

Martina123
Závislačka 2684 příspěvků 09.05.11 13:41

mam roombo, se 3 majakama, 80m2 byt a poustim ho, kdyz odejdu. A ten pocit, ze prijdu a je uklizeno je k nezaplaceni.
1+2. pokud pouzijes majaky je to rychlejsi -
Vysava to cca 50 min - vzhledem k situacnimu reseni bytu ho pustim jen do 3 mistnosti a chodby. Jinak se zamota a nevi, kam ma jet :mrgreen:
Kdyz majaky nepouzjes a nechavas ho uklidit vzdycky jednu mistnost a presunes ho, je to fakt na dlouho.
Zapinam ho doma jen na tu jednu mistnost, ktera mi nevyzbyde - vetsinou na loznici, protoze tu ma nejrychlei :-)

3. nevadi mu to

Nedala bycho ho ani za nic :-)

Mišuna 
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 09.05.11 13:46

Ahoj,

1. pokud přejede prahy a nepostaví se mu do cesty nějaká překážka tak celý byt vysaje…já ho pouštím nadvakrát a do cesty mu stavím majáky

2. to ti přesně neřeknu, máme přes 100m a pouštím ho když jdeme ven, tipuju 1,5 hodiny a pak se vrátí do dokovací stanice

3.máme plovoučku, dlažbu i koberec, povrchy mu nevadí

spokojeni jsme maximálně

alicezulice
Kecalka 404 příspěvků 09.05.11 16:29

Tak vidím, že vesměs spokojenost. Děkuju moc všem za reakce. Už vím, co budu chtít k narozeninám. 8-) :kytka:

tetma
Kelišová 5164 příspěvků 09.05.11 17:14

Holky taky o něm začínám přemášlet :think:
Ale mě spíš zajímá páč jsem v tom panic :mrgreen: to jako naprogramujete ty místosti rozměry a tak,nebo jezdí tak že se odráží ode zdí a nábytku :think:

Stránka:  1 2 Další »

Reklama

Váš příspěvek
Reklama

Reklama

Poslední články

České porodnice nedodržují standardy pro podporu kojení, ukázal průzkum

Jak před pár dny informoval portál iDNES.cz, porodnice by podle UNICEF a... číst dále >

Rakovina prsu může postihnout každou ženu. Včasné odhalení je klíčové

Říjen je celosvětově označován jako měsíc boje proti rakovině prsu. Cílem... číst dále >

Články z Expres.cz

S přítelem předvádějí svaly a filtry na Instagramu. Andreu omlouvá, že je zamilovaná

Andrea Pomeje (30) patří k nejkrásnějším ženám našeho showbyznysu, má velké... číst dále >

Dejte pokutu všem, nebo si na vás došlápneme! Kristelová s Řepkou vyhrožují úřadu.

Rádi prohlašují, že jim jsou výpady vůči jejich vztahu lhostejné. Ve... číst dále >

Články z Ona Dnes

Příběh Jaroslava: Svatba, nebo rozchod. Nedokážu se rozhodnout

V životě by mě nenapadlo, že se dostanu do situace, kdy si nebudu vědět rady... číst dále >

KVÍZ: Vyznáte se ve zdravém stravování?

Češi stále tloustnou, a to i přesto, že je v obchodech dostatek zdravých... číst dále >