Robovysavač ano či ne, aneb jen drahá sranda?

648
28.4.16 18:47

Robovysavač ano či ne, aneb jen drahá sranda?

Ahoj všichni,
moc by mě zajímalo jestli má nějaká zdejší pisatelka zkušenosti s robovysavači. Nejlépe někdo, kdo má doma psa a mimi a proto robovysavač koupil. Jak moc se tento produkt osvědčil a jakého výrobce byste doporučili. Já zvažuji před porodem pořídit a přijde mi to dost drahé, navíc mám doma psa, proto je potřeba vysávat skoro pořád. Funguje to dobře na parketách a dlažbě? Moc děkuji, všech příspěvků k tomutu tématu si budu vážit. :kytka:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
1886
28.4.16 18:51

Mám robotický vysavač a považuji ho za druhý NEJ vynález po myčce :mrgreen: Mám dražší Hom bot LG62601 a jsem nadmíru spokojená. Vysává tak 2-3× týdně všude máme plovoučky a nedám na něj dopustit. :pankac: :palec:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
22048
28.4.16 18:53

Nemám psa, ale mám dvě děti a robovysavač považuji za skvělého pomocníka. šetří čas, sebere i jemný prach, parkety i dlažba jsou jeho doménou.

první přístroj jsem kupovala na zkoušku, Sencor za pár šupů - vydržel dlouho, jen s baterkou byly potíže. Za rok odešla, nová stála kolem tisícovky (repasovaná cca 800) a vydržela tak 3 měsíce. Po třetí výměně šel Sencor z domu a byl vyměněn za kvalitnějšího kolegu značky Roomba. Zatím fachá bez potíží.

porozmýšlej, co chceš vysávat, jakou plochu, jestli máš schody nebo zvýšené prahy.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
20126
28.4.16 18:53

Uz si bez robota uklid neumim predstavit, doporucuji irobot.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
648
28.4.16 18:58

Já koukala v Alze a na iroboty na vysavače, teď nevím přesně výrobce, ale díky hlavně za @neumisa názor. Je dobré vědět, že u Sencoru se vybíjí baterie tak brzo. :) Koukala jsem i na kombinace, které umí nejen vysávat, ale i vytírat. Mě jde o to jestli to totiž zvládá nejen prach, ale i ty psí chlupy. :D Schody žádné nemám, mám parkety a dlažby. Prahy vysoké jsou, ale s tím, že bych robota přendavala mezi místnostmi počítám. :D

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
1698
28.4.16 19:01

Mam doma kocku a triletou dcerku a tenhle vysavac mi uz nesmi do bytu :zed: mame plovoucky a dkazdice v chodbe (na ty se ani nedostalo). Je teda fakt, ze mame pomerne clenenej byt, s malyma plochama na tenhle vysavac. Musim mu zvednout zidle, odendat kytky, proste kam chci, aby jel, tak to uvolnit. Nejdriv se mi obouchal o steny, pak se pet minut tocil kolem nohy u stolu, pak najel na podestu kociciho skrabadla, odkud jsem ho musela zachranit poprvé, nacez zajel pod gauc a ven musel opet s mou pomoci a ihned na to se zasekl na koberci (behoun-dlouhy chlup) a na vic jsem nemela nervy :-D predstava, ze dvacet minut stravim tim, ze mu uklidim prostor, aby vubec mohl neco delat, on pak teda jako hodinu bude vysavat, JENOM, abych pak dalsich dvacet minut po nem zas uklizela veci zpatky a pak jeste dodelavala rohy a mista, kam se nedostal…to fakt ne. Kort kdyz za 40 minut mam vytrenej komplet celej byt. Hracka za 8 tis.jela pekne zpatky :cert: :mavam:

Příspěvek upraven 28.04.16 v 19:02

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
22048
28.4.16 19:02

@Dorriana

pozor, ty vytírací se nedostanou přes jakoukoliv vyvýšeninu - i lišta mezi plovoučkou a dlažbou bývá nepřekonatelná překážka. Roomba zvládá 3cm prahy v poklidu, vyšší nevím.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
6324
28.4.16 19:04

Ty lepší vysavače jsou chytřejší, to by asi takový problém, nebyl. Ale židle, kdytky, dlouhé záclony- přispůsobovat byt vysavači mě osobně příjde mimo. Ale zase mám známého, který kvůli tomu nechal dělat skříně, které se komplet montují na zeď a dole nechával odpovídající prostor…

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
180
28.4.16 19:06

Máme doma už babičku mezi roboty, máme irobot roombu přímo na psí chlupy. A máme doma psa a dítě, které se teď plazí a denně pouštím robota do obýváku na koberec. Je to spíš zametac, ale koberec mám vyčistí líp než já s vysavačem klasickým. Je fakt že nás malý obývak vysává přes 20 min. Jo a nejlíp funguje jako uspavac, když malý nemůže zabrat hodim mu do pokoje roombu a do 10 minut spí. Spojíme příjemné s užitečným. Nemuzu si to vynachválit, když jdu ven na procházku zapnu ho a většinou když přijdu tak je uklizeno. Jo a donutí té to trochu poklidit před tím, poházené věci na téma např. V koupelně nebo hracky a pak to děláš automaticky. :) Jednou za týden vyčistim kartáče. A jednou za rok až rok a pul kupují nové kartace stojí do 1000kc. Teď vlastně po 8 letech byla poprvé na servisu a zase je jako nová. A po 4 letech jsem koupila novou baterii. Jinak pokud nemáte úplně lesklou dlažbu takto vezme v pohode, pozor na sklo a černou podlahu. Vyhne se vodě, pár kapek to nevidí ale když je tam louže tak ji objede a schodů nespadne, přejede menší prach, ty vysoké nepřenese. kdybychom měli doma vyšší gauč tak mám zaměřeno i pod ním :think:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
22048
28.4.16 19:06

Ano, do dlouhých chlupů se zamotává, ale koupelnové koberečky vysává dobře.

nábytek neuklízím, jen odšoupnu židle od stolu. do zdi mi vysavač nemlátí. Pravda, do kuchyně ho nepouštím, protože pod linku to umí bravurně, ven už ne. Ale já mám kuchyň malinkou, takže tam to klidně obětuju. Zbytek bytu mu nečiní potíže, nemám otlučený ani vysavač, ani zdi.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
1495
28.4.16 19:07

Nasi meli irobot a nezvladal psi chlupy (dlouhe a slusne mnozstvi), nejak se ucpaval ale uz je to vic let, treba to vyrobce mezitim vychytal:)

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
20126
28.4.16 19:07

@Lonna je pravda, ze se teren musi pripravit, takze zidle nahoru, veci stojici na podlaze jako treba lampicky davame pryc. Ale pak je to vyluxovane poradne a s temito vecmi se hybe i pri rucnim luxovani, priprava pokoje zabere tak minutu.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
648
28.4.16 19:08

@Lonna :lol: Tak to mě fakt dostalo. No koberce nikde naštěstí nemám. Gauč i postel (dokonce i vybranou postýlku) máme na nohách, takže v místnosti by se asi nikde nezasekl. No tu dlažbu právě nevím. Ta naše černá obludka (fenka) právě má krátké chlupy, ale to aby člověk byl jen doma a jezdil za ní vysavačem a na to asi nemám. :D Snad tedy najdu vhodný typ. :mavam:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
648
28.4.16 19:15

Holky moc Vám děkuji. Takže vidím, že u Vás na všech frontách vede teda irobot roomba, že? Já po zemi nic neválím ani kytky ani koberečky. Takže se mi to vlastně opravdu hodí. Záclony taky nemáme, tady to není potřeba, takže taky klid. Uff jen posbírat prádlo v koupelně a může jezdit. :pankac: :dance:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
2158
28.4.16 19:46

My máme irobota roomba 880 a nemůžu si ho vynachválit. Máme doma retrívra a uklízet bych mohla každý den. Nemá klasické kartáče, ale takový válec a chlupy se do toho nezamotávaj. Cca co 14 dní vše vyčistím a je to. Kolikrát si říkám, že bych lépe nevysála. A na zemi mám kytky a vše ok. I koberce zvláda na 1. Já už bych si bez tohoto pomocníka nedovedla představit fungovat :D. Máme ho už určitě víc než rok…Dokoupili jsme si pár stanic a spokojenost. :palec:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Mohlo by vás zajímat

Mohlo by vás zajímat