Roční dcera a 40°C horečky

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu
NelcaZ
Kecalka 108 příspěvků 11.08.19 08:44
Roční dcera a 40°C horečky

Dobré ráno,
Chci se Vás poptat na zkušenosti, nebo se tu třeba vyjádří i někdo kvalifikovaný :).
Od úterní noci má dcera horečky (40°C), takže do ní cpu nurofen a panadol na střídačku. Pak má většinou několik hodin klid, jako by jí vůbec nic nebylo. Rostou jí zoubky, takže jsem si říkala, že to je od toho. Jenže v pátek navečer mi to už přišlo moc dlouho, tak jsem jela na pohotovost. Tam ji poslechla, udělala výtěr a CRP- to má dost vysoké 47, výtěr negativní. Bylo mi řečeno, ať pokračuji v dávání léků na horečku a druhý den dovezu vzorek moči. Tak jsem učinila, ale v moči jí nic nenašli. A bylo mi řečeno, že mám dál pokračovat s léky na horečku a když se stav nejhorší, a bude mít pořád horečky, tak v pondělí k pediatře. Což mi přišlo hrozné, ale budiž. Včera byla celý den v pohodě, ale pak po 15 hodině najednou zase 39,8°C. Dala jsem jí cipek a za chvíli byla zase v pořádku až do večera, kdy šla spát. Vzbudila se ale ve 2 ráno a tase 40° rovných. :( Teď ještě spí a nezdá se mi, že by měla horečku. Ale řeknete mi, co mám dělat? Jeli byste znovu na pohotovost? Nebo počkali až do zítřka? Mně už to přijde hrozně dlouho, nehledě na to, že už jsem 5 nocí nespala a melu z posledního. :( Nevíte co by s ní mohlo byt? Má někdo podobnou zkušenost? Omlouvám se za délku a děkuji všem, co dočetli až sem :)

Stránka:  1 2 3 Další »
Reakce:
Kaci89
Zasloužilá kecalka 822 příspěvků 11.08.19 08:47

Ja jsem cetla, ze od zubu je normalni teplota do 38,zkusila bych ji pomerit ted a asi bych jela. zvidis co napisi ostatni. synovi taky rostou 4 horni zuby najednou a mel max 37,5.je mu taky rok

35ja
Zasloužilá kecalka 691 příspěvků 11.08.19 08:51

Já bych taky asi jela znova na pohotovost, lepší víckrát zbytečně, hlavně se tam směny střídají tak tam může být už jiný lékař ktery dcerce pomůže. trva to už dlouho a sirup jak vidíte pomohl jen na chvilku, musi už i ona být s toho chudinka vyčerpaná.

NelcaZ
Kecalka 108 příspěvků 11.08.19 08:52

@Kaci89 no mě to právě přijde taky hrozně moc, navíc mela to vysoké CRP. Jenže jim to asi prijder v pohodě, jinak si nedovedu představit, proč nás poslali domů a dál ji nevyšetřili. :( Když má evidentně v těle nějaký zánět.

NelcaZ
Kecalka 108 příspěvků 11.08.19 08:55

@35ja to je na ní na chudince právě vidět. Dnes je to poprvé, co tak hezky spí až doteď. Tak doufám, že si odpočine. Až se vzbudí, tak tam asi zkusím zavolat a uvidím co mi řeknou. Ať ji tam zase netáhnu zbytečně. Máme to tak půl hodiny cesty.

Katcha
Ukecaná baba ;) 2279 příspěvků 11.08.19 08:58

Nemohla by to byt sesta nemoc?

jannina1
Závislačka 4823 příspěvků 11.08.19 08:58

Ma v tele zanet, ukazuje to CRP.Proc nenasadili ATB? Jela bych znovu a nechala premerit CRP. Pokud by bylo stejne, okamzite ATB.

NelcaZ
Kecalka 108 příspěvků 11.08.19 09:02

@Katcha to jsem se taky ptala a že prý kdyby to byla, tak už by musela být celá slitá

NelcaZ
Kecalka 108 příspěvků 11.08.19 09:03

@jannina1 to bylo první co mě napadlo. Proč jí nedají ATB a ať má pokoj. Ale pak jsem se doma dívala, že se ATB dávají prý až od 50-60CRP…Ale co je na tom pravdy to nevim

NelcaZ
Kecalka 108 příspěvků 11.08.19 09:06

A ještě jen doplním, že má hrozně ucpaný nos, takže se jí špatně dýchá, ale rýmu nemá. A asi před 10 dny byla očkováná. Nemohlo by to být tím?

35ja
Zasloužilá kecalka 691 příspěvků 11.08.19 09:06

@NelcaZ nejhorší že člověk jako laik spoléhá na pomoc a nedostane ji, tohle mě štve kor u dětí. :roll:…jak říkají holky taky bych to nenechala, vemte i manžela a nenechte poslat domů, bude to zase další noc navíc než malou prohlídce její dětská. Dejte nám pak vědět jak to dopadlo, držím palce ať je holčičce brzo lépe.

NelcaZ
Kecalka 108 příspěvků 11.08.19 09:10

@35ja to je přesně to co mě opravdu vytáčí. Člověk na ně spoléhá a oni nepomohou. :( jak se malá vzbudí, změřím teplotu, zavolám tam a kdyžtak vyrazím.

Micaella22
Ukecaná baba ;) 1713 příspěvků 11.08.19 09:11

Co vlazny sprchy, mokrej rucnik na ruce/nohy? Nesrazilo by to pak horecku na delsi dobu? Je to moc 5dni na tak maly dite. Ja mela teplotu 39 1 den pri angine a nevedela jsem ktera bije. 5 dni proto dite to musi bejt sileny :(

Alkata
Zasloužilá kecalka 818 příspěvků 11.08.19 09:21
@NelcaZ píše:
A ještě jen doplním, že má hrozně ucpaný nos, takže se jí špatně dýchá, ale rýmu nemá. A asi před 10 dny byla očkováná. Nemohlo by to být tím?

Hmm. Na ORL jste byli? Tohle mi silné připomíná, když dcera měla infekci v uchu. Ani to ucho nemusí bolet, být červené. Ale za bubinkem se hromadí tekutina. Z toho jsou hlavně po spaní vysoké teploty. Po píchnutí ucha dochází l okamžité úlevě. Je to z rýmy a právě i z takové, která nemusí moc téct

Maritina
Kecalka 182 příspěvků 11.08.19 09:24

Ze by pfapa syndrom-periodicke horecky, muj syn ho mel od 1,5-3 let. Zabira jen Prednison.Crp u toho lita nahoru a dolu, vysoke horecky bez jinych priznaku-ryma, kasel apod. Objevi se z uplneho zdravi, trvaji do max 7 dni, leky na teplotu moc nezabiraji.Muze se objevit v jakemkoliv veku a vyskytuje se malo, takze spousta doktoru ani nevi, o co se jedna.

Stránka:  1 2 3 Další »
Váš příspěvek
Reklama