Roční dcera se nezajímá o knížky

Anonymní
4.10.19 20:53

Rocni dcera se nezajima o knizky

Holky, prosim anonym, svagrova je tu jak doma..

Mam rocni hokcicku. Je to me treti dite. Jeji dve sesty byly od narozeni doslova jako houby. Porad ukazovaly, chtely si cist, povidat rikanky.. Ale mala ne.. :,(

Ulazovat umi. Obcas (ne moc casto) na neco ukaze. Anekdy i v knizce. Ale vypada to spis takto - otevru knizku, reknu „podivej tady je pejsek haf haf a kocicka mnau mnau..“ a mala se nepodiva, vyrve mi knizku, zahosi ji, ocuca, sedne si na ni.. :nevim:

Uz jsem zoufala..

Taky je dost agresivni.. Treba me z niceho nic da celo (jako barany duc) a strasne se tomu smeje. Nebo me kousne.. Odnaucuju ji yo tak, ze reknu razne ne a polozim ji na zem. Kousat zpet nebo ji davat pres prsty (kdyz skrabe) je mi prosti srsti.. Verim, ze casem to pochopi. No zayim se u toho dobre bavi a ja nsem sama modrina a kousanec..

Taky neni moc mazliva.. Nosit to chce, ale ne objimat jako jeji sestry.. :,(

Jinak paci paci, papa umi. Pozornost sdili krasne. Nejradsi nejam vleze a chce hrat „na schovku“.

Umi i par slov- mama, tata, baba, dej, na, baf..

• Nahlásit
  • Citovat
Napsat příspěvek

Reakce:

4215
4.10.19 20:57

Nezlob se, ale je to roční mimino. Navíc je každý originál a nejhorší je cpat někoho do tabulek a škatulek. Že nemá kousat apod, to vysvětluje, to přejde. Ale jinak klid…

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
13101
4.10.19 20:59

A co chceš po ročním dítěti? Základ je nesrovnávat, protože každé má jiné tempo. Můj v tomhle věku taky nechtěl číst, vždycky mi všechno vyrval z ruky, kouknul a zahodil, mluvit nemluvil vůbec krom nějakých zvuků, zato brzo chodil, skládal stavebnice, kopal si s míčem apod…

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
10274
4.10.19 21:00

Tak vypadá to, že po dvou exemplářích typu „dokonalé ideální dítě“ se ti třetí narodilo běžné, obyčejné
mou dceru moc knížky neberou ani teď, na tříleté prohlídce byla vyhodnocena jako šikovná zdravá holčička, která zná vše, co ve třech letech znát má

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Anonymní
4.10.19 21:01

V klidu, mojí skoro tříletou knížky nezajímají do teď. Když se jí dostane knížka do rukou, tak většinou vyrve nějakou stránku. Nemá zájem ani o čtení večer. Už jsem to vzdala :lol: vždy po měsíci knížku vytáhnu jestli se to náhodou nezměnilo, vydrží u toho půl minuty a pak to roztrhne. Vysvětlovat můžu jak chci, prostě jí to nezajímá. První dcera byla taky hodně na knížky, druhá je zase spíš na stavebnice :D

• Nahlásit
  • Citovat
81445
4.10.19 21:09

Z čeho jsi zoufalá? Že tvoje třetí holčička je jiná, než ty předchozí dvě? Tak je no. Co na tom, hlavně že je zdravá.
Mám děti dvě, stejný otec, výchova, prostředí… atd atd. A každé je úplně jiné, nebe a dudy. A oba mám ráda, ať jsou jaké jsou.
Ono se časem ukáže, co tvoji třetí holčičku bude bavit. Holt to bude něco jiného než knížky.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
10274
4.10.19 21:09

Mě teda ten nadpis rozesmál „roční dcera se nezajímá o knížky“ pardon, dotaz by byl vhodný třeba „osmiletá dcera se nezajímá o knížky“, i když :D vzpomínám si, jak jsem na 1. stupni chodila do knihovny, protože tam chodily spolužačky, vypůjčila si tu nejtěžší knihu a za 3 týdny jsem ji nesla zpět - ale mezitím nic, mamka se smála, že používám knížky k posilování - měla jsem dyslexii a čtení mi teda vůůůbec nešlo

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
5378
4.10.19 21:13

Moje roční knížky zajímají, stylem vyrvat stránky a jíst je :lol:…ovšem nenapadlo by mě, že to vlastně není normální :D :D :D

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
57344
4.10.19 21:14

Chybi mi v tom textu ta otazka :nevim:

Odpoved k nadpisu - dceru zacaly knihy zajimat az ve 3,5 letech, teochu. Vice az ve 4. Do te doby absolutni nezajem.

A kazde dite je jine, divna mi neprijde

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
1526
4.10.19 21:14

10 letý syn leží v knihách od malinká, 7 letý syn občas a 4 letá dcera nemá o knihy zájem ani teď :P každé dítko je jiné :kytka:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
4.10.19 21:17
@Anonymní píše:
Holky, prosim anonym, svagrova je tu jak doma..

Mam rocni hokcicku. Je to me treti dite. Jeji dve sesty byly od narozeni doslova jako houby. Porad ukazovaly, chtely si cist, povidat rikanky.. Ale mala ne.. :,(

Ulazovat umi. Obcas (ne moc casto) na neco ukaze. Anekdy i v knizce. Ale vypada to spis takto - otevru knizku, reknu „podivej tady je pejsek haf haf a kocicka mnau mnau..“ a mala se nepodiva, vyrve mi knizku, zahosi ji, ocuca, sedne si na ni.. :nevim:

Uz jsem zoufala..

Taky je dost agresivni.. Treba me z niceho nic da celo (jako barany duc) a strasne se tomu smeje. Nebo me kousne.. Odnaucuju ji yo tak, ze reknu razne ne a polozim ji na zem. Kousat zpet nebo ji davat pres prsty (kdyz skrabe) je mi prosti srsti.. Verim, ze casem to pochopi. No zayim se u toho dobre bavi a ja nsem sama modrina a kousanec..

Taky neni moc mazliva.. Nosit to chce, ale ne objimat jako jeji sestry.. :,(

Jinak paci paci, papa umi. Pozornost sdili krasne. Nejradsi nejam vleze a chce hrat „na schovku“.

Umi i par slov- mama, tata, baba, dej, na, baf..

Mojí je 13 mesicu, mama tedy jeste nerika, knizky se ji libi tak max trhat, taky u nich nevydrzi, casto me skrabe, nebo pleskne, kazdou chvili zatahá za vlasy…ake teda fakt me nenapadlo resit, jetstli je to divny nebo ne…presne tak, je ji rok, je malá

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
2674
4.10.19 21:26
@stinga píše:
Mě teda ten nadpis rozesmál „roční dcera se nezajímá o knížky“ pardon, dotaz by byl vhodný třeba „osmiletá dcera se nezajímá o knížky“, i když :D vzpomínám si, jak jsem na 1. stupni chodila do knihovny, protože tam chodily spolužačky, vypůjčila si tu nejtěžší knihu a za 3 týdny jsem ji nesla zpět - ale mezitím nic, mamka se smála, že používám knížky k posilování - měla jsem dyslexii a čtení mi teda vůůůbec nešlo

Taky me to rozesmalo :D syn v roce knizky maximalne okusoval

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
1700
4.10.19 21:35

Vzdyt je to jeste mimino, nechapu co tu resis. Vyprdni se na knizky, zkus to tak za rok.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Anonymní
4.10.19 21:36

Tasy zakladatelka.. Pardon, asi jsem fakt divna a chci toho po ni moc..

Ale abyste si nemyslely, miluju je vsechny tri.

Jen je to skutecne tak, ze po dvou detech, ktere byly jako z knihy o dokonalem diteti (v 10mesicich ukazovaly, v roce prvni slova, v 1,5 roce spojovaly dve slova a v necelych dvou nekolikaslokove basne..) semi narodiladite bezne (nemyslim to nijakzle, malou miluju a dala buych za ni zivot srejne jako zajeji sestry :srdce: ).

Jinak mala je sikovna na hodne veci. Umi vylezt na gauc a slezt z nej, hazi kostky s ruznymi tcary do velke kostky a opravdu pozna tcar (to treba jeji sestry nedelaly), docela ji jdou vkladacky ze dreva a umi i slozit 2 kosticky dupla do sebe :palec:

• Nahlásit
  • Citovat
32072
4.10.19 21:47

Teda jestli tohle neni zas trolli provokace, tak ja mam dost! :cert:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie