Roční dcerka jí jenom rohlíky a suché těstoviny

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu
Amlugiel
Ukecaná baba ;) 1656 příspěvků 22.02.18 13:08
Roční dcerka jí jenom rohlíky a suché těstoviny

Ahoj holky, mám dotaz.
Moje jinak naprosto úžasná dcerka má poslední dobou takový malý nešvar :) Nedostanu do ní poslední dobou nic kromě mlíka, rohlíku, suchých těstovin a banánu. Už si fakt nevím rady. Vyvařuju jako blázen, zkouším mixovat, nemixovat, Zkouším jí krmit, zkouším, ať se krmí sama, peču jí placičky, aby si to mohla uždibovat… Ale vše je marné. Vždycky jí nabídnu oběd, tak si dá tak čtyři lžičky a pak už nechce. Tak jsem jí začala dávat vařené těstoviny do mističky, aby si uždibovala sama, protože to jí evidentně bavilo a mezitím se mi vždycky podařilo do ní nějakou u lžičku bez povšimnutí propašovat, ale dneska už to vyloženě bylo poznat, že bojkotuje všechno, co jí dám. Udělala jsem boloňské těstoviny, to většinou u nás vždycky zabere, malé to chutnalo, odtud miluje těstoviny. Ale jen viděla lžičku, pusa na deset západů, max si blahosklonně nechala dát dvě sousta a pak už nic, tak jsem zkusila fikaně ty těstoviny pomazat omáčkou, ale jakmile dala jednu do pusy a zjistila, že není „suchá“ šup s ní na zem, kam postupně putovaly skoro všechny. :roll: Přitom jí nenutím nic, trpělivě nabízím, když nechce to, dám něco jiného, můžu se roztrhat, ale ona nejraději suchý rohlík, suché těstoviny, trochu banán, jablko jíst nebude, max povařené se skořicí z kapsičky, lžičkou ani náhodou, když jí nakrájím jablko, aby si ho sama vzala a kousala, tak ho v puse vycucne a rozkousaný šrot pak sklízím po celém bytě… :zed: Přitom vařím fakt pestře, řekla bych dokonce že jsem nikdy tak bohatý kulinářský repertoár, jako mám teď s dítětem, neměla… :palec: Máte někdo podobné zkušenosti s nejedlíkem a jak jste to řešily? Přece to takhle nemůže jít donekonečna, vždyť z tohohle nemůže být živa :nevim:

Přečtěte si článek: Jak by měl vypadat jídelníček ročního dítěte

Stránka:  1 2 Další »
Reakce:
unuděná
Kelišová 5601 příspěvků 1 inzerát 22.02.18 13:12

No já myslím, že to na tebe zkouší a teď je hrozně důležité, jak se k tomu postavíš. Já byla drsná, když nechtěli děti jíst to, co jsem uvařila, nedostali nic. Jídlo jsem nechala na stole a další dala až za obvyklé 3 hodinky. Tam jsem pak třeba trošku slevila a dala něco oblíbenějšího, aby se najedli, ale opravdu až v čase dalšího jídla. Musím říct, že na mé děti to fungovalo skvěle, oba byli takhle dobrovolně o hladu maximálně 2×, pak už si vždy rozmysleli. A dodnes jsou to velcí jedlíci, syna milují všechny kuchařky ve školce :mrgreen: :mrgreen:

HandulkaK
Ukecaná baba ;) 1616 příspěvků 7 inzerátů 22.02.18 13:15

@Amlugiel moje mala má občas také dny, kdy nechce nic. Jak píšeš, jen rohlík a cajik, džus.
Mě teď začala bojkotovat vsechno, nebude jist svoje, musí jist naše. Takže vařím pro nás a neochucene a to si dá. Ale vždy jen z mého talíře, ze svého ne.
Trápí nás :mrgreen:

BaMaK
Závislačka 2830 příspěvků 35 inzerátů 22.02.18 13:17

@Amlugiel zkousi, co si muze dovolit-znam to :-). Uvarit, nechat ji at sni co sni a uklidit. Dalsi jidlo az za 2-3 hodiny. Neboj hlady neumre ;)

Amlugiel
Ukecaná baba ;) 1656 příspěvků 22.02.18 13:19

@unuděná No jo, přes den by to ještě asi šlo co se týče svačin a tak, ale po obědě mi chodí lehnout a po večeři taky, a tam mi záleží na tom, aby šla spát najezená a během dne a noci se nebudila brzo kvůli hladu :think:
@HandulkaK Jo to takhle mám taky, prakticky jím co jí ona, aby to chtěla ode mě z talíře, ale taky takhle dá dvě tři lžičky, dokud nezjistí, že to co jím za to nestojí a pak už zase nechce :lol: Jsou to uličníci :mrgreen:

Lenka_Hal
Kelišová 5730 příspěvků 22.02.18 13:20

Ja se takhle trapila s prvnim synem…bydleli jsme tehdy v Holandsku a doktorka mi na to rekla: v tehle zemi zadne dite na hlad jeste neumrelo. Proste az bude mit opravdu hlad, sni testoviny s cimkoliv :D Zalezi na tobe. Bud pockas az ten hlad dostane nebo budes krmit rohlikama a suchyma testovinama… :nevim: Popravde, nasi je uz 14mesicu a nevi jak chutnaji testoviny, suchy rohlik ani banan. Ale zase musime vsechno mixovat, pokud to neni primo do ruky, ale to je zase jiny problem :(

Pajka89
Ukecaná baba ;) 2042 příspěvků 2 inzeráty 22.02.18 13:22

Mam taky rocni holcicku. U nas teda neni extra problem s jidlem, ale kdyz nahodou nechce jist a vzteka se nebo to haze po zemi, tak jde od stolu a nedostane nic. A muze si klidne rvat. Nejdyl za dve hodiny vetsinou dostane opravdu hlad a sni to vsechno a bez kravalu. Zadne jine varianty nechystam. Ja jsem s jidlem drsna no :nevim: K smrti nesnasim rozcapenost a vybiravost :nevim:

Evulina
Neúnavná pisatelka 15353 příspěvků 22.02.18 13:28

U naší 23 měsíční je to už dlouho tak, že ráno sní velkou plnou misku kaše (uvařím předem namočenou obilovinu ve vodě, přidám trošku másla, ovoce, jogurt, někdy i trochu UM a mírně pomixuju). Ale - způsob jaký jíme asi taky není úplně košer, nicméně funguje. Musí u toho sledovat pohádku, jinak se prostě nenají a nevezme ani lžičku. Když jí u toho běží oblíbená pohádka (Frozen, Locika, Tajný život mazlíčků atd.- máme to nahrané na flešce), tak sní celou misku. Oběd většinou sní i sama, malou vidličkou či lžičkou z talíře, ale je fakt, že jí na etapy - sní trochu, vstane, strhne ze sebe bryndák, proběhne se po bytě a pak se asi ještě půl hodiny postupně dojídá, až to nakonec v ní zmizí celé. Večeře se pak podobá stylu jídla při obědě..
:roll:
Jako není to ideální, ale je fakt, že tímhle způsobem toho nakonec za den sní poměrně dost..A je taky pravda, že mě uklidňuje, když toho dost sní, protože je stejně, jako bývala starší dcera v jejím věku, hodně drobná, skoro ve 2 letech váží jen 11,3 kg a některé oblečení je jí i na 12-18 měsíců. Nicméně když vidím, že některé jiné děti jejího věku, ač jsou mnohem větší a tlustší, toho sní mnohem míň než ona, tak si nakonec říkám, že můžu být v klidu.

lucynka25
Echt Kelišová 7927 příspěvků 1 inzerát 22.02.18 13:38

@Amlugiel tímhle si projde snad kazdé díte, chce to být důsledný a nepovolit. Já jsem na jídlo taky pes, mám 3,5 letou a toto období bylo několikrát, když nechce jíst, tak prostě nejí, nic jiného nedostane a když má hlad potom, jak ráda to sní..to jen babicka jí vzdycky cpe pod nos vsechno mozny, ale u me má smulu. :cert:
Taky mela období, ze jedla jen pri koukání na pohádku, to otvírala pusinku a snedla uplne vse :lol: ale teda to bylo jeden cas z nouze, kdyz nic jineho nefungovalo, ted bych ji hnala s tabletem u jidla :mrgreen:
já nechám proste vyhladovet a zadne dobrutky nic nedostane dokud se poradne nenaji, pak treba dostane 1 gumovej medvidek nebo ctverecek cokolady, takže pokud to chce tak musi jist..

Lenka_Hal
Kelišová 5730 příspěvků 22.02.18 13:39

@Evulina Jezis, tady to odbihani od jidla ma tendenci prostredni, ja z toho silim :mrgreen: :zed:. Vi ze nesmi, uz je velkej kluk, a stejne nekdy odbiha…to je proste takovy typ lidi, neustale v pohybu. Taky je hrozny hubenour…

Evulina
Neúnavná pisatelka 15353 příspěvků 22.02.18 13:48
@Lenka_Hal píše:
@Evulina Jezis, tady to odbihani od jidla ma tendenci prostredni, ja z toho silim :mrgreen: :zed:. Vi ze nesmi, uz je velkej kluk, a stejne nekdy odbiha…to je proste takovy typ lidi, neustale v pohybu. Taky je hrozny hubenour…

Jo, oni to asi prostě vyběhaj. Starší dělala to samé a já z toho šílela, ale teď jsem trochu víc v klidu, protože vím, že starší pak z toho záhy vyrostla a už to nedělala. Ale samozřejmě ideální stav to není :roll:

rena621
Ukecaná baba ;) 1277 příspěvků 22.02.18 13:52
@Amlugiel píše:
Ahoj holky, mám dotaz.
Moje jinak naprosto úžasná dcerka má poslední dobou takový malý nešvar :) Nedostanu do ní poslední dobou nic kromě mlíka, rohlíku, suchých těstovin a banánu. Už si fakt nevím rady. Vyvařuju jako blázen, zkouším mixovat, nemixovat, Zkouším jí krmit, zkouším, ať se krmí sama, peču jí placičky, aby si to mohla uždibovat… Ale vše je marné. Vždycky jí nabídnu oběd, tak si dá tak čtyři lžičky a pak už nechce. Tak jsem jí začala dávat vařené těstoviny do mističky, aby si uždibovala sama, protože to jí evidentně bavilo a mezitím se mi vždycky podařilo do ní nějakou u lžičku bez povšimnutí propašovat, ale dneska už to vyloženě bylo poznat, že bojkotuje všechno, co jí dám. Udělala jsem boloňské těstoviny, to většinou u nás vždycky zabere, malé to chutnalo, odtud miluje těstoviny. Ale jen viděla lžičku, pusa na deset západů, max si blahosklonně nechala dát dvě sousta a pak už nic, tak jsem zkusila fikaně ty těstoviny pomazat omáčkou, ale jakmile dala jednu do pusy a zjistila, že není „suchá“ šup s ní na zem, kam postupně putovaly skoro všechny. :roll: Přitom jí nenutím nic, trpělivě nabízím, když nechce to, dám něco jiného, můžu se roztrhat, ale ona nejraději suchý rohlík, suché těstoviny, trochu banán, jablko jíst nebude, max povařené se skořicí z kapsičky, lžičkou ani náhodou, když jí nakrájím jablko, aby si ho sama vzala a kousala, tak ho v puse vycucne a rozkousaný šrot pak sklízím po celém bytě… :zed: Přitom vařím fakt pestře, řekla bych dokonce že jsem nikdy tak bohatý kulinářský repertoár, jako mám teď s dítětem, neměla… :palec: Máte někdo podobné zkušenosti s nejedlíkem a jak jste to řešily? Přece to takhle nemůže jít donekonečna, vždyť z tohohle nemůže být živa :nevim:

To ted mate take obdobi. I my to meli. Nakonec jsem ji dala do misky obed a cekala. Behem dne se cely obed snedl hlad je nejlepsi kuchar. Nam to pomohlo a ji vsechno.

iwa83
Kelišová 6740 příspěvků 22.02.18 14:00

@Evulina jsem ráda, že existuje i jiný drobek. Naše dnes 22 měsíců, 11,5 kg, velikostně taky tesco 12-18, tepláčky s Lidlu už teda 86/92 ale leginky 74/80 má už ke kotníkům. Jinak je hrozně šikovná motoricky, pohybově, mluví… jen je to drobeček.

Za nás teda taky jsem byla matka-tyran s jídlem a žádne pohádky. televize vypnutá. Jen teda jogurt vĚtšinou kolem 5té má u pohádky. Ale ráno vyblafne flašku s mlíkem (normál plnotučným) a pak „snídá“ tak kolem 9-10. Pak má obvykle smrtelný hlad v poledne. odpoledne nějaká svačina, pak jogurt a většinou (pokud není něco co vysloveně chce) tak už nejí. Nechce. V noci se hlady nebudí. Lítá tady jak letadlo, leze, skáče, hopsá… nevím kde bere tú energiu.
Ve chvíli kdy zkoušela bojkot a začít si vybírat, tak pokud se nenajedla, nic jiného nedostala. s odstupem času jen to samé jídlo. Nakonec se to poddalo. Miluje brambory, maso. Ale snažím se i bezmasové jídla. takže si už nevybírá. Jen napr. vajíčko mi nepozře, suchý rohlík jen v krámu když nakupujeme. Jinak doma občas vezme na milost chleba s máslem. šunku si mám nechat, sýr jí jenom jeden druh. Ale občas 2 jogurty denně.

morgana1
Ukecaná baba ;) 1336 příspěvků 22.02.18 14:23
@Amlugiel píše:
Ahoj holky, mám dotaz.
Moje jinak naprosto úžasná dcerka má poslední dobou takový malý nešvar :) Nedostanu do ní poslední dobou nic kromě mlíka, rohlíku, suchých těstovin a banánu. Už si fakt nevím rady. Vyvařuju jako blázen, zkouším mixovat, nemixovat, Zkouším jí krmit, zkouším, ať se krmí sama, peču jí placičky, aby si to mohla uždibovat… Ale vše je marné. Vždycky jí nabídnu oběd, tak si dá tak čtyři lžičky a pak už nechce. Tak jsem jí začala dávat vařené těstoviny do mističky, aby si uždibovala sama, protože to jí evidentně bavilo a mezitím se mi vždycky podařilo do ní nějakou u lžičku bez povšimnutí propašovat, ale dneska už to vyloženě bylo poznat, že bojkotuje všechno, co jí dám. Udělala jsem boloňské těstoviny, to většinou u nás vždycky zabere, malé to chutnalo, odtud miluje těstoviny. Ale jen viděla lžičku, pusa na deset západů, max si blahosklonně nechala dát dvě sousta a pak už nic, tak jsem zkusila fikaně ty těstoviny pomazat omáčkou, ale jakmile dala jednu do pusy a zjistila, že není „suchá“ šup s ní na zem, kam postupně putovaly skoro všechny. :roll: Přitom jí nenutím nic, trpělivě nabízím, když nechce to, dám něco jiného, můžu se roztrhat, ale ona nejraději suchý rohlík, suché těstoviny, trochu banán, jablko jíst nebude, max povařené se skořicí z kapsičky, lžičkou ani náhodou, když jí nakrájím jablko, aby si ho sama vzala a kousala, tak ho v puse vycucne a rozkousaný šrot pak sklízím po celém bytě… :zed: Přitom vařím fakt pestře, řekla bych dokonce že jsem nikdy tak bohatý kulinářský repertoár, jako mám teď s dítětem, neměla… :palec: Máte někdo podobné zkušenosti s nejedlíkem a jak jste to řešily? Přece to takhle nemůže jít donekonečna, vždyť z tohohle nemůže být živa :nevim:

Obyčejnej truc. A zkoušení hranic, kam až může zajít. Nechala bych ji prostě vyhladovět. Tady je jídlo. Nechceš? No tak nic jinýho nedostaneš. Neboj, ona hlady neumře a velice rychle jí to dojde.

Úkolem rodiče je především dobře připravit potomka pro život. A to ustupování ve všem, na co si mládě vzpomene, fakt není.

kontramatka
Závislačka 3767 příspěvků 22.02.18 14:29

Je ještě dost malá a prostě si možná nerada zvyká na nové chutě. Ovšem rohlíky ani těstoviny jí nic moc nutričně nedají teda. Já radu nemám, na každé dítě platí něco jiného. U nás se jedlo to, co se uvařilo. Když bylo něco neoblíbeného, dala jsem málo. Myslím si, že jsi holčičce přistoupila na její hru a ona teď režíruje. Udělala bych asi jídlo, jaké je nutričně vyvážené, zeleninové piré, kuřecí maso nebo ryba, a během dne nabízela, aby si na tu chuť zvykla. Pokud má ráda těstoviny, dala bych jí na svačinku do mističky jen tak suché, ať si zobe podle chuti. V době oběda bych je oddělala a až sní oběd, zase nabídla zpět misku s těstovinama. Nebo možná pro začátek, jednou těstovinu do pusy a jednou oběd. Pokud bude plivat oběd, razantně řeknu NE NE a odnesu těstoviny. :nevim:

Stránka:  1 2 Další »
Váš příspěvek
Reklama

Poslední články

Diskuze s tatínkem Janem: O hraní i péči o nemocné dítě

Pojďte si popovídat do diskuze na eMiminu s tatínkem, který po narození... číst dále >

Vánoční úklid: Hlavně zůstat v klidu

Vánoce a úklid. Každý rok je to pořád dokola. Víte, že to musíte udělat, ale... číst dále >

Články z Expres.cz

Dobrý den, prsa ven: Vnadná Štěpánová ukázala víc, než chtěla

Herečka Bára Štěpánová (59) sice filmy, v nichž hrají prim její vnady, nemá... číst dále >

Hůlka se zapojil do kauzy ze StarDance: Asi se přihlásím do SuperStar!

Je fér, aby Jiří Dvořák (51) soutěžil v zábavné show StarDance? Jak Expres... číst dále >

Články z Ona Dnes

Proměna Gábiny, která je opět single. Změnila účes i šatník

Před nedávnem se rozešla s přítelem, přesto Gábina nechce truchlit. Do nového... číst dále >

Na plastiku jsem šla kvůli šikaně, říká kdysi obézní žena

Annie McManisová (25) z Nového Zélandu od mala zažívala kvůli obezitě šikanu.... číst dále >