Roční dítě - co zvládne?

• Fotoalbum (0)
  • Sledovat e-mailem
  • Přidat k oblíbeným
  • Zapnout podpisy
  • Hledání v tématu
24
29.11.21 08:08

Roční dítě co zvládne

Ahoj holky,

Chtěla jsem se zeptat co vše umí vaše roční dítka a co s nimi eventuálně děláte přes den doma jak moc se jim věnujete?

Mala umí paci, paci, jak je veliká, papa, vařila myšička.. Žvatla si po svém a umí táta, nene a jakože mňam :D leze, začíná obcházet nábytek, po schodech leze jak fretka.. Když jí řeknu, kd eje pejsek, tak ho hledá a nebo se na něj rovnou podívá.. Umí mi dát hračku, když řeknu dej, postavit kostky na sebe, vkladacka spíš používá, že tam vše tak různě hází..
Vyhraje si vcelku sama, tak ji nechávám, smejdi ve skrinich nebo se mnou vaří, povídáme si spolu, teda spíš já, zpíváme a nebo po mě furt leze, začíná mít zaae máma období..

Nějak nevím jestli to není třeba málo, co jí mám učit a nebo jí nechat volný prostor..

Děkuji za názory :srdce:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
8730
29.11.21 08:19

Uplne v poradku :srdce:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
4389
29.11.21 08:20

To je tak normalni, teda moje deti v roce uz davno behaly ale neni kam spěchat pak uz se nezastavis :mrgreen:
Ja si s detmi moc nehraju, spise si hrajou samy

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
8570
29.11.21 08:26

Dítě se naučí samo. Kromě toho že obě moje holky od 11 měsíců chodily, tak na tom byly stejně. Máš normalni dítě.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
24
29.11.21 08:32

@Kaileee to že nechodí mi nevadí :) chodíme na rhb, měla zablokovany obratel, všichni mysleli že se na roce teprve rozleze :)

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
56519
29.11.21 08:34

Je šikovná. Nejvíc se toho stejně děti nenaučí cílenou „výukou“, ale okoukáváním a napodobováním.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
24
29.11.21 08:35

@ugluk dekuji :kytka: nerada bych něco zanedbala

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
67432
29.11.21 08:50

@Vera62 normální zdravé dítko.. je šikovná

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
24
29.11.21 09:00
  • Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
24
29.11.21 09:00

@martina.se děkuji

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
1993
29.11.21 09:25

Mohe skoro rocni (za 14 dni) umi totez. Jen teda uz zkousi chodit ;)

Jsou sikovne obe dve :srdce:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
3418
29.11.21 09:55

Oni se učí, i když je neučíme. Snažím se na ni mluvit, dělám, co potřebuju a malá se p*delí okolo mě. Asi netlačit na pilu a být na blizku. Ještě to potřebují.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
572
29.11.21 10:40

Není to málo, máš šikovnou roční holčičku :kytka:. Dělej hlavně co vás baví. Mám taky skoro roční, která miluje knížky, říkanky a různé hříčky, tak hlavně čtu a spolu ukazujeme a pojmenováváme obrázky. Když má náladu, tak doplňuje slova do říkanek (v mluvení je hodně napřed). Občas zkusím nějakou jinou činnost, někdy u toho chvilku vydrží a jindy ne.
Pokud jsi z většího města, tak určitě můžeš chodit plavat, na cvičení, do hudebky apod. Pokud jsi z malého města nebo z vesnice, jako já, tak těch možností moc není, ale zase to máte blízko do přírody.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
4177
29.11.21 12:21

Já byla tou dobou už v práci a manžel rozhodně malou nic nevyučoval, ani já předtím ne. Pohyb stejně nenaučíš, to musí dítě samo, ale to víš :) Opičky typu paci paci neuměla snad nikdy, nevím, vždycky jsme spolu trávily čas nějak „užitečně“ - odmalička se mnou vaří a peče, v tom roce začínala být jakž takž schopná něco někam nasypat, zamíchat, vykrajovat cukroví… Házela mi prádlo do pračky, pak ho zas vytahovala, při úklidu šudlala svým hadříkem co se jí chtělo. A cvičily jsme spolu jógu, začala napodobovat tak v roce a čtvrt, do tý doby po mně lezla :mrgreen:
Malou máš šikovnou, buď v klidu, nezanedbáš nic - naše dítě ochuzené o paci paci a říkanky v pěti letech umí počítat, psát (číst ještě ne, nechápu, písmenka zná všechny ale není schopná je spojit do slov :mrgreen: ), je fyzicky zdatná, leze s náma na stěně a umí asi tak milion písniček a básniček :) Pokud s dítětem přirozeně trávíš čas, mluvíš s ním a dáváš najevo lásku, tak si na všechno ostatní přijde samo :)

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
24
29.11.21 13:56

@Lily Evans takže vaše už chodila, když vám tak pomáhala s prádlem a uklízela? To ta moje na mě kouká, když třídním prádlo, občas mi něco ukradn, ale to je vše 😁 ty jo a s tím cukroví jste mě dostala, nicméně to letos zkusíme, ale někam něco sypat, nevím nevím :lol:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Mohlo by vás zajímat

Mohlo by vás zajímat