Reklama

Roční dítě-hlídání v dětském koutku?

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu

Knizska
Závislačka 2977 příspěvků 29.11.10 11:46
roční dítě-hlídání v dětském koutku?

Milé Emimiňačky! Žádné kamarádky možnost cvičení s hlídáním dětí nevyužívají, tak se ptám Vás :-)
začala jsem chodit konečně zase cvičit a protože nemám žádnou možnost hlídání (kromě muže, který hlídá po práci bez problémů, ale zase pak času tráveného dohromady moc nezbývá), proto jsem využila služeb hlídacího dětského koutku - konkrétně Family fitness na Zličíně. Dceři je 10 měsíců.
Byla tam hodinu a prakticky sama, moc píjemná a ochotná hlídací paní tam měla jen asi jedno nebo dvě větší děti.
Pesto to tam dcera prý víceméně profňukala, chováním a dudlíkem se jí ale podařilo uklidnit. Odcházela jsem samozejmě se smíšenými pocity, zda je vhodné tam dítě nechávat, když z toho není nadšená, ale na druhou stranu si říkám, že nesmím být takový cíťa, že si taky musím nějak vyčistit hlavu… Fakt nevím.
Těším se na Vaše zkušenosti, postřehy, názory.

Stránka:  1 2 3 Další »

Reklama

Reakce:

janac
Závislačka 3138 příspěvků 29.11.10 11:49

Ahoj hlídám děti během cvičení maminek a musím říct, že z mé zkušenosti to líp zvládají děti okolo roku než děti dvouleté.
Mimina brečí zpravidla jen když mamka odejde a pak když má přicházet (poznají to, uklízíme společně hračky apod.) aje jinak jsou v pohodě.
Starší klidne prořvou celý dopo :roll:

J.

Katrinka
Závislačka 3011 příspěvků 29.11.10 11:51

Je mi jasné, že zřejmě nemáš přes den jinou možnost hlídání, aby sis mohla udělat chvilku i sama pro sebe, ale přesto já bych dítko v dětském koutku nenechala :nevim:

Knizska
Závislačka 2977 příspěvků 29.11.10 11:54

Díky za postřehy, ve mně se bije pocit, že „ježiš marjá, byla tam nespokojená, tak to už tam nepůjde“ a na druhou stranu si íkám, že když teba hlídá chvilku babička, nebo někdo z rodiny, tak s stává, že dítě taky chvíli fňuká a není nadšený, že maminka na chvíli odešla a není s ní.
Těším se na další zkušenosti, třeba maminek, které takhle taky cvičí a podobně staré dítko dává hlídat.

Příspěvek upraven 29.11.10 v 11:57

Ywett
Závislačka 4120 příspěvků 29.11.10 11:55

Mě taky přijde v 10 měsících brzy dát dítě do dětského koutku. Ale myslím, že pokud to vychytáš a hlídací paní bude stále stejná, malá si zvykne, bude spokojená a ty načerpáš energii :palec:

Ywett
Závislačka 4120 příspěvků 29.11.10 11:58

V 10ti měsících je podle mě těžký určit, jestli je dítě spokojený nebo ne. Podle mě je to ještě doba, kdy chce být hlavně s maminkou. Ale zase chápu, že potřebuješ pauzu. Myslím, že si malá zvykne, bude vědět, že je na chvilku u hodný tety a maminka se jí odpočatá brzy vrátí.

Knizska
Závislačka 2977 příspěvků 29.11.10 12:04

Problém je, že se tam ty hlídací paní mění…

Kamča.dalmatinka
Hvězda diskuse 46980 příspěvků 29.11.10 12:05

Já si myslím že takle malé dítě má být s matkou.Cizí lidi v něm spíš vyvolaj uzkost.Raději bych přišla o chvilku s mužem než dát dítě cizímu člověku :nevim:
Malej teřba do 3 let beze mě nebyl :lol: ,ale to je asi už extrém.

Katrinka
Závislačka 3011 příspěvků 29.11.10 12:09
Kamča.dalmatinka píše:
Já si myslím že takle malé dítě má být s matkou.Cizí lidi v něm spíš vyvolaj uzkost.Raději bych přišla o chvilku s mužem než dát dítě cizímu člověku :nevim:
Malej teřba do 3 let beze mě nebyl :lol: ,ale to je asi už extrém.

Souhlas! Nechtěla jsem to napsat tak „drsněji“ jako ty :wink: , ale je to tak. Úplně si dokážu představit, jak by bylo mě, kdyby mě strčili nějaké cizí ženské na chvíli, jak jsem zmatená, nevím co se děje, kde je maminka…
Možná jsem v tom taky extrémně vyhraněná, ale dítě bych tam prostě nedala, raději oželím cvičení a zacvičím si doma :wink:

Evikk
Zasloužilá kecalka 926 příspěvků 29.11.10 12:12

Asi opět budu za špatnou matku, ale já bych se občasné hodiny s cizí paní rozhodně nebála. Naopak si myslím, že si alespoň pomalinku polehounku zvykne, že maminka není pořád a nebude z ní mamánek, který pláče pokaždé, když se maminka vzdálí do jiného pokoje.

Teruš90
Závislačka 2932 příspěvků 29.11.10 12:14

Ahoj maminky :kytka: :kytka:
Pracuju v dětském koutku, u nás teda bereme od tří let,ale je pravda že většinou máme hodně dětí tak je to i tak lepší dá se udělat vyjmka ve všední den dopoledne ale to tak jen když dítěti budou ta tři měsíce tři. Ale někdy je pravda že ty mladší děti jsou otrkanější víc a dřív než ty starší.
Jinak můj osobní názor pokuď bych měla roční dítě a chodila cvičit a věděla jsme že tam vychovatelka bude mít počet dětí kterým se zvládne věnovat tak bych ho asi na hoďku tam dala,ale pokud bych věděla že je tam více dětí tak ne.Docela bych se i bála.Protože přece jenom malému dítěti je potřeba se věnovat na plno.

Příspěvek upraven 29.11.10 v 12:16

derida
Extra třída :D 13114 příspěvků 29.11.10 12:16

A co si třeba najít chůvu která by ti 2krát do týdne malou pohlídala, takhle si malá na ni zvykne a nebyl by takový problém. Mohla by hlídat u tebe doma, kde to malá zná. V dětských koutkách se ty holky střídají, takže malá bude skoro pořád s někým jiným.

IMI
Závislačka 2766 příspěvků 29.11.10 12:17

Myslim, ze je to o diteti. Muj starsi, co si pamatuju, po me ani nevzdech. Od miminka miloval navstevy, tety, strejcky, i ty co videl poprve, a zustalo mu to. Mladsi je taky v pohode, ale na me je fixovanej vic. A je pravda, ze kdyz hlida babi, tak proste taky obcas skuci, ale to je podle nalady.Kazdej to ma jinak, me nedela problem, ani mi to nepride jako trapeni, kdyz kluky hlida nekdo jinej nez ja nebo chlap, pokud proste neco potrebuju vyridit, i kdyby to bylo jenom blby cviceni, ktery ale pro nekoho je dulezity. Taky budu chodit se starsim plavat a mladsiho proste nekdo bude muset hlidat. Zalezi na rodicich i na detech - kazdej to ma jinak.

Příspěvek upraven 29.11.10 v 12:19

Lama Lama
Hvězda diskuse 48368 příspěvků 29.11.10 12:18

Sama bych dala hlídat, pokud by bylo dítě spokojené. Kluk je bohužel cizími (rozuměj všemi kromě rodičů a mých rodičů) nehlídatelný - řve, fňuká. Mě to za to nestojí, stejně bych se neodreagovala, pokud vím, že dítě vedle je nespokojené. Přitom dětské koutky má rád, v Mc si hraje sám, já si dám kafe, pokecám s ostatními, kluk si mě nevšimne, ale kontroluje, že máma JE.

Kamča.dalmatinka
Hvězda diskuse 46980 příspěvků 29.11.10 12:27
Evikk píše:
Asi opět budu za špatnou matku, ale já bych se občasné hodiny s cizí paní rozhodně nebála. Naopak si myslím, že si alespoň pomalinku polehounku zvykne, že maminka není pořád a nebude z ní mamánek, který pláče pokaždé, když se maminka vzdálí do jiného pokoje.

Mě každej říkal počkej chudák dítě bude tě chtít už pořád,do školky nepujde atd..
Já si myslim že každé dítě do toho musí prostě vyrust.Nějaké je mamánek do 2 nějaké do 3 ale násilně bych to nelámala.Malej bez nás nikdy nebyl a doslova měsíc před školkou sem ho sundala s kozy :lol: a pak mazal do školky.Ani jednou neplakal a vždy chodí rád.Takže určitě z něho není mamánek i když byl se mnou nonstop.Myslim si že to že sem mu jako maličkému byla vždy nablízku mělo pro něj dobrej vliv :lol: ,nebo doufám.
Jinak si myslim že hodinka určitě dítěti neublíží .Pokud ale pláče tak bych ho tam nenechala :mavam:

Příspěvek upraven 29.11.10 v 12:36

Stránka:  1 2 3 Další »

Reklama

Váš příspěvek
Reklama

Reklama

Poslední články

České porodnice nedodržují standardy pro podporu kojení, ukázal průzkum

Jak před pár dny informoval portál iDNES.cz, porodnice by podle UNICEF a... číst dále >

Rakovina prsu může postihnout každou ženu. Včasné odhalení je klíčové

Říjen je celosvětově označován jako měsíc boje proti rakovině prsu. Cílem... číst dále >

Články z Expres.cz

Rytmus a jeho nové hnízdečko: Luxusní bungalov objevil úplnou náhodou

„Miluju život a jeho plány,“ vyznal se Patrik Vrbovský (41) alias Rytmus.... číst dále >

David Kraus o Strýcové: Čekal jsem od Báry, že řekne alespoň promiň

Druhá polovina léta ve společenských rubrikách patřila Davidu Krausovi (38),... číst dále >

Články z Ona Dnes

Sedm hříchů, které škodí pleti. Pozor na mačkání pupínků i dietu

Péče o pleť je pro většinu z nás každodenní součástí života. Často se však... číst dále >

Máš doma tyrana, vypadni od něj, radila vyměněná manželka

V jedné domácnosti z Výměny manželek si tentokrát zkusili spolu deset dnů žít... číst dále >