Roční dítě - horké čelo, teplota není?!

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu
kittystar
Povídálka 36 příspěvků 26.08.18 08:14
Roční dítě - horké čelo, teplota není?!

Ahojte. Mám takovou otázku. Dcerka 1 rok - v noci začala hicovat. Z ničeho nic horká hlava ( čelo), pak trošku ruce a nohy, ale to bylo spíš teplem a že jsem ji přikryla, což ona ráda nemá. Měřila jsem teplotu na čele, měla 37,9°C, v zadečku ale normálně 36,9°C. Takhle to bylo celou noc. Byla taková neklidná, ale spinkala, neplakala. Teď ráno pořád… Horké čelo, v zadečku 37,1°C. Čím to může být? 8o Něco se rozjíždí? Nebo je to normální? Díky všem, hezkou neděli. :mavam:

Přečtěte si článek: Dětské nemoci a vše o nich

Reakce:
hapolda
Ukecaná baba ;) 1107 příspěvků 26.08.18 08:22

Tezko soudit no, parkrat se u nas taky tak stalo, rozjelo se to jen jednou v poradny nekolikadenni horecky. Jinak to vetsinou preslo behem nasledujiciho dne, takova obrana organismu, mozna zmenou pocasi? :think:

pe-terka
Neúnavná pisatelka 16802 příspěvků 26.08.18 08:25

To je zváštní, že má v zadečku ve stejném čase nižší tepotu než na čele - nemáš špatný (nespolehlivý) teploměr? Zřejmě na malou něco leze, seduj ji - k večeru má tepota tendenci stoupat. Oblékej ji přiměřeně, nebud s ní dlouho veknu (ochladilo se, někde i fouká) a dávej jí hodně pít - vodu, čaj.

blumen
Hvězda diskuse 42908 příspěvků 26.08.18 08:37

@kittystar nejpresnejsi je mereni v zadecku, pro me by byla zdrava :nevim: celem jsem se nikdy neridila a ani na neho nesaham.

kittystar
Povídálka 36 příspěvků 26.08.18 08:42

@blumen Já právě také měřím jen v zadečku, ale tohle mi přišlo zvláštní,že má tak horkou hlavu. :think: tak jsem to jen změřila bezdotykovým…

kittystar
Povídálka 36 příspěvků 26.08.18 08:45

@pe-terka teploměr mám kvalitní, doteď fungoval přesně a spolehlivě. Měřím jako obvykle. Případně ale zkusím koupit nový a přeměřit, ale až zítra, dnes už nikde neseženu. A budu pozorovat. Je taková „zvečeralá“, ale jinak normálně zlobí i papá. Na zoubky to taky nevypadá, ale kdo ví. :nevim:

lampicka11
Závislačka 3443 příspěvků 5 inzerátů 26.08.18 08:45

Měřím celnakem ale když se mi teplota nezdá tak klasickým . Řídím se podle klasického . Hlavně když mám dávat léky na snížení horečky.

kittystar
Povídálka 36 příspěvků 26.08.18 08:47

@hapolda taky mě napadlo počasí, na mě to má teda vliv velký,tak třeba i na ní…

kittystar
Povídálka 36 příspěvků 26.08.18 08:50

@novakova.t ano. V noci když nechci budit,tak je bezdotykový super, ale právě,že se mi to nezdálo,tak jsem ji stejně musela pozlobit klasickým. A ten ukázal normál teplotu… Čelo ale fakticky vařící. :pocitac:

lampicka11
Závislačka 3443 příspěvků 5 inzerátů 26.08.18 08:54
@kittystar píše:
@novakova.t ano. V noci když nechci budit,tak je bezdotykový super, ale právě,že se mi to nezdálo,tak jsem ji stejně musela pozlobit klasickým. A ten ukázal normál teplotu… Čelo ale fakticky vařící. :pocitac:

Může se o ní něco pokoušet. Vyčkala bych

12tuna
Závislačka 2852 příspěvků 26.08.18 09:09

@kittystar znám to u svých děti, na cele i 40 klasicky mírně zvýšena = zanet středního ucha.
Dokonce při pobytu v nemocnici na to koukali.
Muže být trochu prehrata a bolí hlavička.

Váš příspěvek
Reklama

Poslední články

Budou obědy ve školkách a školách zdarma?

Obědy pro všechny děti zdarma? S tímto návrhem přišla bývalá ministryně... číst dále >

Atopický ekzém: Jde to i bez škrábání?

Atopický ekzém trápí 30 % světové populace. Z toho je téměř 20 % kojenců a... číst dále >

Články z Expres.cz

Nejhorší věc na pákistánské base? „Vadí mi turecké záchody,“ vzkázala Tereza

Pašeračka Tereza v pondělí opět stanula před pákistánským soudem, po pár... číst dále >

Pařmenka měsíce: V jakém stavu opouštěla Schneiderová večírek StarDance?

Jitka Schneiderová nepatří jen k nejkrásnějším českým herečkám, ale bezesporu... číst dále >

Články z Ona Dnes

Sexting provozuje každé desáté dítě, varuje odborník

Lidská sexualita není věcí veřejnou. To říká docent Kamil Kopecký z Centra... číst dále >

Odbornice: Neslaďte, omezte bílou mouku. Cukry mohou za většinu nemocí

Sacharidů jíme v nejrůznější podobě moc, tvrdí Margit Slimáková. „Není třeba... číst dále >