Roční dítě jí jen při čten knihy

25.4.20 16:14

Rocni dite ji jen pri cteni knizky

Potrebovala bych maminky vase zkusenosti - nas maly, v kvetnu mu bude rok, ji od pul roku prikrmy. Tak 4 mesice to bylo uplne v pohode, dopo mel ovocnou presnidavku, obed zelenina a pak masozelenina pozdeji, odpo jogurt od urcite chvile a vecer kase. Dost blbe tehdy spal a ja se utesovala, ze aspon nam tak pekne ji. Na 8mesicni kontrole nam dr rekla, ze je ale celkem hubeny, ale ze to muze byt tim, ze je hodne vytahly, ale hlavne at hlidam, at poradne basti. No a aniz bych cokoli delala jinak, tak ted posledni mesic proste hysterak jen kdyz vidi zidlicku :zed: pred prvni lzickou uz strasne krici, po chvili si da a asi prvotne je to dobre, tak si da pak treba 7-8 lzicek a pak zacne odstrkovat lzici a brecet. Neverim, ze uz nema hlad, sice mu ted rostly zoubky, ale kdyz mu rostly v 8 mesisich prvni, tak papal uplne normalne :nevim:, takze to podle me tim neni. Navic jednou vecer, kdyz uz jsme nevedeli s manzelem co po celem dni, kdy kazde jidlo bylo takovahle scena a za cely den dohromady nesnedl skoro nic, ze manzel vzal knizku s vyklapecimi okenky a najednou bylo ticho a maly v klidu snedl vsechnu kasi. Vim, ze to neni dobre, pred rokem bych rekla, ze nikdy nic takoveho neudelam, ale realita je jina a je to opravdu narocne s kazdym soustem tak bojovat, aby neco snedl, takze ted tam tu knizku ma a prohlizi si ji pri jidle a sni vcelku vsechno a bez breku. Neni to vychovne, to vim, ale spis nez kritika me zajima, zda byste se to snazily odbourat (ale jak???), anebo byste to nechaly, ze je to nejaka faze a prejde to. Zkousela jsem ho nechat, aby se krmil sam, ze treba to bude lepsi, ale vsechno nahazel na zem, takze to moc nefunguje, co mu nedam do pusy ja, skonci na zemi. Tu knizku teda taky zahazuje a pak breci, ze ji nema, je to na palici, ale je moc maly na to, abych mu nedala najist, ze at si teda hladovi a ze mu to dojde, protoze i kdyz jsme treba nechali u toho, ze neobedval a tak jsme ho dali dolu a at si jde, tak u svaciny, i kdyz musel mit hlad jak hrom, zase nedal vic jak 7-8 lzicek a strasny brek. Mel jste nekdo podobne zkusenosti? Moc diky :nevim:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Napsat příspěvek

Reakce:

167
25.4.20 16:30

Malemu je 17 měsíci a někdy to má doteď. Hlavně když mu rostou právě ty zuby. Tak prostě nechce a člověk ho musí něčím zabavit. Ať už nějakou hračkou nebo něčím, čím by si kousal. Jakmile vyndá něco z pusy, strčím lžičku. Když se zuby proříznou vesele jí dál jako normálně. Taky jsme měli vždy ten problem, že malý je hubený, ale je také dlouho, jak týden před výplatou. Proto tvé obavy naprosto chápu.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
228
25.4.20 16:48

Dětem jsem u jídla zpívala nebo jim dala hračku, zabavovala jsem je i třeba nějakou elektronickou hračkou. S věkem to přešlo. Nevidím v tom žádný problém. A obavy okolí, že je rozmazluji, se nepotvrdily. Jedí slušně a vybíraví nejsou. Ani teď, když už jsou celkem velcí, tak když si s sebou chtějí vzít ke stolu hračku, tak to nezakážu. Kdybych zakázala, nebudou odmlouvat a brát si ji tam nebudou.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
3194
25.4.20 16:54

Já jsem měla u jídla bednu hraček abych do malé něco dostala. Vždycky si to prohlídla a hodila na zem. Měla si vidět jak to u nás po krmení vždycky vypadalo :zed: ale najedla se. Nekdy i telka což jsem nikdy nechtela. Taky byla na hraně s váhou. Až byla větší tak ji to přešlo.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
13391
25.4.20 17:01

Jo, dokud nemáš děti, tak se to teoretizuje…realita je pak naprosto jiná :mrgreen: klidně bych mu dala knížku nebo něco vyprávěla nebo cokoliv jiného…jediné, co jsem nikdy nedělala a nedovolila bych jim to, aby neseděly u jídla u stolu…nesnáším honění dětí po bytě s talířem v ruce…to bych ho opravdu nechala o hladu…

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
3396
25.4.20 17:02

Myslim si, že knížka je „menší zlo“ než když se u jídla pouští pohádky na tabletu/telefonu.
Já bych mu tu knížku nechala - pokud u toho jinak neděla blbosti.
Dala do ruky lžíci/vidličku, ať dlabe sám. S tím, že v prvních chílích bude vše na zemi. Časem pochopí, že když se nenají, krmit ho nebudeš. Ale nejprve bych mu tu knížku nechala a postupně bych odbírala - stejně bude mít dost práce se soustředit na pohyb ruky a trefit se do pusu :-) že pak na knížku ani nepomyslí.
Sednout si tam k němu, klidně mu něco vyprávět - číst pohádku, ať poslouchá/kouká na obrázky a dlabe u toho.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
3582
25.4.20 17:31

Myslím že u knihy je to v pohodě. Nechala bych to tak. A jen ohledně toho špatného spaní, zkuste dát kaši radějí ráno, dopoledne. Může to hůře trávit, je to těžké na noc. Jsou to sacharidy, cukry. Já dávala husté zeleninové polévky na večeři.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Anonymní
25.4.20 20:43

@Brevnovanka88 asi právě tohle nebudeš chtít slyšet, ale takové zlozvyky jsou jen bič na rodiče. Pokud ti to nevadí, tak ok, ale pokud to chceš odbourat, udělej to hned a nekompromisně. Mám kolegyni, které se šestiletá dcera nenaji bez telefonu, jen proto, že jí to odmala naučili a tolerovali, takže i kdyby jedli na výletě v lese, musí hrát mobil :roll: Jo a tyhle řeči "ono se to teoretizuje " :think: pokud mám ujasněné, co prostě nechci dítě učit, tak to dělat nebudu i kdyby se stavělo na hlavu.
Zkusila bych ho u jídla bavit, vyprávět mu, jak jsi vařila a co bude jíst. Když mu teď tu berličku sebereš, tak bude logicky protestovat, záleží jen na tobě, jak se obrníš a nepovolíš, za chvíli bude po protestech

• Nahlásit
  • Citovat
13391
25.4.20 20:46
@Anonymní píše:
@Brevnovanka88 asi právě tohle nebudeš chtít slyšet, ale takové zlozvyky jsou jen bič na rodiče. Pokud ti to nevadí, tak ok, ale pokud to chceš odbourat, udělej to hned a nekompromisně. Mám kolegyni, které se šestiletá dcera nenaji bez telefonu, jen proto, že jí to odmala naučili a tolerovali, takže i kdyby jedli na výletě v lese, musí hrát mobil :roll: Jo a tyhle řeči "ono se to teoretizuje " :think: pokud mám ujasněné, co prostě nechci dítě učit, tak to dělat nebudu i kdyby se stavělo na hlavu.
Zkusila bych ho u jídla bavit, vyprávět mu, jak jsi vařila a co bude jíst. Když mu teď tu berličku sebereš, tak bude logicky protestovat, záleží jen na tobě, jak se obrníš a nepovolíš, za chvíli bude po protestech

no tak ročnímu dítěti klidně můžeš vyprávět co si jak vařila…asi mu to bude jedno…a je fakt, že existují nejedlíci, kteří prostě jíst nepotřebují, takže pak jsou rodiče rádi za každé snědené sousto…vidím teda rozdíl mezi roční a šestiletým dítětem…

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
25.4.20 21:36

Moc vsem dekuju za nazory :kytka: rozumim i tomu, ze je to zlozvyk, ale je jeste tak malinkej, ze nejake vysvetlovani asi nepomuze a i kdyz si pusu muzu vymluvit, tak proste krici a breci a nevezme do pusy, dokud nekouka na knizku :nevim: tablet ani mobil u jidla nikdy nemame, to jsme videli u znamych uz od malinka u jejich dcery a nechteli jsme to, ale ted uz to ani neodsuzuju, protoze kdyz to dite neji a nechce, tak jak budu detske vysvetlovat, ze jsem sice vychovna az na pudu, ale malej zase spadl o nejaky percentil dolu. Dekuju moc za nazory, vsech si vazim, vim, ze si mozna na sebe pleteme bic a dlouho jsme odolavali, nez jsme povolili, ale s malym navic i cvicime pro morne opozdeny psychomotoricky vyvoj a tam taky vzdy rikaji, ze jak je dlouhy a hubeny, ze mu vse trva dyl, a tak se ho proste snazim trochu vykrmit :lol:, ale asi na to nejdu uplne spravne, ale rada ctu, ze i jinde se potykate s nejedliky a resite tak, jako my :kytka: moc diky :srdce:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
25.4.20 21:40

@Monchichik ano, tak to mam stejne, maly sice jeste nechodi, ale zadne krmeni za pochodu neprovozujeme a nebudeme. Paradoxne minule maly nahazel kousky chleba, co mel namazane lucinou na zem, takze to uz jsem ho dala dolu, ze takhle ne, a nez jsem to stihla sebrat, tak to jak pejsek vyluxoval :mrgreen:, takze nakonec by to na nej mozna fungovalo nejlepe, ale toho se nedocka :mrgreen:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
13392
25.4.20 21:46

Já jen… Když i třeba to šestileté kouká na pohádku v mobilu, tak o co vlastně jde? Blbe pohledy, opovržení… Nic než jen závody matek, kdo víc, kdo lépe, kdo dříve :roll: knížkou bych se absolutně netrápila ;)

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
13391
26.4.20 08:38

@Brevnovanka88 no vidíš, tak nakonec bude vykrmený aspoň pes :mrgreen:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu