Roční dítě má zase kašel - co pomůže?

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu
Terez001
Zasloužilá kecalka 918 příspěvků 23.01.17 08:31
Roční dítě má zase kašel - co pomůže?

Zdravím maminky,

můj roční synek má po týdnu zase kašel :(
Kašle tak divně, prostě je to hrozný zvuk, je to ani ne vlhký, ani suchý, spíš jak kuřák - dráždivý, kašle i v noci.
Dostala jsem doporučení na kapky Kaloba, ale po 2 dnech je to snad ještě horší :(
Při prvním kašli měl Mucosolvan (při vlhkém) a zabral téměř ihned a po kašli ani památky.
Mám ho nasadit zpět? nebo co je podle vás neosvědčenější? :think:

Reakce:
xammy
Zasloužilá kecalka 685 příspěvků 23.01.17 08:35

Ja davala 15 mesicnimu cibulovy sirup, chutnal mu :-), v noci kdyz mel zachvat kasle dostal sinecod kapky, jsou tusim uz od 2 mesicu veku. Ty dva dny co to bylo nejhorsi jsem mu dala na noc i fenistil. Mel suchy, drazdivy kasel.

Terez001
Zasloužilá kecalka 918 příspěvků 23.01.17 08:39

@xammy

Na fenistil jsem četla taky dobré ohlasy a není to na alergie? Jak dlouho se to může brát?

xammy
Zasloužilá kecalka 685 příspěvků 23.01.17 08:43

Je to na alergie, ale pri drazdivem kasli fakt pomaha. Jak dlouho se muze brat nevim, ale deti s alergii ho asi berou dlouhodobe. Navic se muze dat 3 davky denne, ja davala pouze na noc. Starsi syn dostal na tenhle kasel od dr dithiaden, ten je taky na alergie, ale je navic i tlumici, dite po nem lip spi, kasel ho nebudi.

Terez001
Zasloužilá kecalka 918 příspěvků 23.01.17 08:48

@xammy

To zní skvěle, moc děkuji.

Natálka26
Kelišová 5687 příspěvků 23.01.17 08:51

Homeopatika, fenistil na noc, sinecod, drosetux, tussin, ditustat… je toho hromada a musíš zkusit co zrovna vám pomůže.

Terez001
Zasloužilá kecalka 918 příspěvků 23.01.17 08:53

@Natálka26

No zkouším, poprvé na suchý měl Stoptussin, to taky dobrý, na vlhký Mucosolvan, ted Kalobu. Ono to chce u jednoho chvilku vydržet, malý má kašel podruhé teď týden po sobě. Má ho od soboty, tak to nechci tak divoce střídat. Ten Fenistil dám teda na noc :)

Terez001
Zasloužilá kecalka 918 příspěvků 23.01.17 08:54

@Natálka26

Jinak dávám preventivně Oscillo :think:

kopejka
Echt Kelišová 9716 příspěvků 23.01.17 08:59

@Terez001 homeopatika, stop kašel, cibulový sirup, olejový nebo maslový zábal na průdušky.

anivbl
Ukecaná baba ;) 1087 příspěvků 23.01.17 09:01

Nam doma pomaha stopkasel, muze se od jednoho roku

martina.se
Hvězda diskuse 56918 příspěvků 23.01.17 09:10

@Terez001 u nás doma je záchranou cibulový sirup… jako bere ho defakto od října téměř v kuse, ale díky bohu za to. Nic z lékárny nepomáhalo, cibule je zlatá :srdce: kluk chodí do školky, za celou dobu odpadl jen 2×.. kdyby nebyla cibule, je víc doma jak ve školce ( dvouleťák)..

Natálka26
Kelišová 5687 příspěvků 23.01.17 09:36

@Terez001

Osccilo tomu nějak nevěřím, homeo se dělá na míru a osccilo je nějaký asi univerzální homeo. Myslím, že je lepší zajít si do lékárny a nechat si říct co je nejlepší pro dané dítě. A především než léky bych řešila příčinu, ne i normalni že někdo pořád kašle

Uživatel je onlineAries6
Generální žvanilka 22135 příspěvků 3 inzeráty 23.01.17 10:33

@Terez001 Já nedám dopustit na obyčejný tymián. Ale jde o typ kašle. U vlhkého, ke kterému je rýma a dítě kašle víc v noci, bych dávala něco do nosu a pít heřmánel. U suchého ten tymián. Hodně tekutin a hodně větrat.
A cibule s cukrem je taky super.

Terez001
Zasloužilá kecalka 918 příspěvků 23.01.17 15:09

Holky děkuji za tipy, tu cibuli zkusím taky. Ještě dotaz k tomu fenistilu - kolik mám na tu noc dávkovat? Píšou 2 kapky na kg hmotnosti a rozdělit do 3 dávek. Kolik mám tedy dát kapek na noc? :/ malý má cca něco málo přes 10 kg. Nebo dáváte i přes den?

xammy
Zasloužilá kecalka 685 příspěvků 23.01.17 15:16

@Terez001 cibuli zkus, je fakt super a muzes podavat casto. Fenistilu jsem davala 7 kapek (jen na noc), malej ma taky 10 kg.

Váš příspěvek
Reklama

Poslední články

Vyšší rodičovská se bude týkat jen dětí narozených od roku 2020

Výše rodičovského příspěvku od příštího roku vzroste. Na více peněz si... číst dále >

Trendy světa podlah pro rok 2019? Známe je

Odborníci rok od roku představují nejnovější módní trendy. Ne jinak je tomu i... číst dále >

Články z Expres.cz

Šándor o pákistánském vězení: Tereze pomůže, když konvertuje k islámu

Češka Tereza Hlůšková (22) si vyleschla rozsudek, za pašování devíti... číst dále >

Blonďatá raketa večer namol: Příběh Marly Růžičkové (†28), neznámé dcery Česka

Energii by mohla rozdávat a pro rodiny nevinných obětí válek na Blízkém... číst dále >