Reklama

Roční dítě má zase kašel - co pomůže?

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu

Terez001
Zasloužilá kecalka 861 příspěvků 23.01.17 08:31
Roční dítě má zase kašel - co pomůže?

Zdravím maminky,

můj roční synek má po týdnu zase kašel :(
Kašle tak divně, prostě je to hrozný zvuk, je to ani ne vlhký, ani suchý, spíš jak kuřák - dráždivý, kašle i v noci.
Dostala jsem doporučení na kapky Kaloba, ale po 2 dnech je to snad ještě horší :(
Při prvním kašli měl Mucosolvan (při vlhkém) a zabral téměř ihned a po kašli ani památky.
Mám ho nasadit zpět? nebo co je podle vás neosvědčenější? :think:

Reklama

Reakce:

xammy
Kecalka 445 příspěvků 23.01.17 08:35

Ja davala 15 mesicnimu cibulovy sirup, chutnal mu :-), v noci kdyz mel zachvat kasle dostal sinecod kapky, jsou tusim uz od 2 mesicu veku. Ty dva dny co to bylo nejhorsi jsem mu dala na noc i fenistil. Mel suchy, drazdivy kasel.

Terez001
Zasloužilá kecalka 861 příspěvků 23.01.17 08:39

@xammy

Na fenistil jsem četla taky dobré ohlasy a není to na alergie? Jak dlouho se to může brát?

xammy
Kecalka 445 příspěvků 23.01.17 08:43

Je to na alergie, ale pri drazdivem kasli fakt pomaha. Jak dlouho se muze brat nevim, ale deti s alergii ho asi berou dlouhodobe. Navic se muze dat 3 davky denne, ja davala pouze na noc. Starsi syn dostal na tenhle kasel od dr dithiaden, ten je taky na alergie, ale je navic i tlumici, dite po nem lip spi, kasel ho nebudi.

Terez001
Zasloužilá kecalka 861 příspěvků 23.01.17 08:48

@xammy

To zní skvěle, moc děkuji.

Natálka26
Kelišová 5386 příspěvků 23.01.17 08:51

Homeopatika, fenistil na noc, sinecod, drosetux, tussin, ditustat… je toho hromada a musíš zkusit co zrovna vám pomůže.

Terez001
Zasloužilá kecalka 861 příspěvků 23.01.17 08:53

@Natálka26

No zkouším, poprvé na suchý měl Stoptussin, to taky dobrý, na vlhký Mucosolvan, ted Kalobu. Ono to chce u jednoho chvilku vydržet, malý má kašel podruhé teď týden po sobě. Má ho od soboty, tak to nechci tak divoce střídat. Ten Fenistil dám teda na noc :)

Terez001
Zasloužilá kecalka 861 příspěvků 23.01.17 08:54

@Natálka26

Jinak dávám preventivně Oscillo :think:

kopejka
Echt Kelišová 9706 příspěvků 23.01.17 08:59

@Terez001 homeopatika, stop kašel, cibulový sirup, olejový nebo maslový zábal na průdušky.

anivbl
Ukecaná baba ;) 1085 příspěvků 23.01.17 09:01

Nam doma pomaha stopkasel, muze se od jednoho roku

martina.se
Hvězda diskuse 56922 příspěvků 23.01.17 09:10

@Terez001 u nás doma je záchranou cibulový sirup… jako bere ho defakto od října téměř v kuse, ale díky bohu za to. Nic z lékárny nepomáhalo, cibule je zlatá :srdce: kluk chodí do školky, za celou dobu odpadl jen 2×.. kdyby nebyla cibule, je víc doma jak ve školce ( dvouleťák)..

Natálka26
Kelišová 5386 příspěvků 23.01.17 09:36

@Terez001

Osccilo tomu nějak nevěřím, homeo se dělá na míru a osccilo je nějaký asi univerzální homeo. Myslím, že je lepší zajít si do lékárny a nechat si říct co je nejlepší pro dané dítě. A především než léky bych řešila příčinu, ne i normalni že někdo pořád kašle

Aries6
Generální žvanilka 21915 příspěvků 2 inzeráty 23.01.17 10:33

@Terez001 Já nedám dopustit na obyčejný tymián. Ale jde o typ kašle. U vlhkého, ke kterému je rýma a dítě kašle víc v noci, bych dávala něco do nosu a pít heřmánel. U suchého ten tymián. Hodně tekutin a hodně větrat.
A cibule s cukrem je taky super.

Terez001
Zasloužilá kecalka 861 příspěvků 23.01.17 15:09

Holky děkuji za tipy, tu cibuli zkusím taky. Ještě dotaz k tomu fenistilu - kolik mám na tu noc dávkovat? Píšou 2 kapky na kg hmotnosti a rozdělit do 3 dávek. Kolik mám tedy dát kapek na noc? :/ malý má cca něco málo přes 10 kg. Nebo dáváte i přes den?

xammy
Kecalka 445 příspěvků 23.01.17 15:16

@Terez001 cibuli zkus, je fakt super a muzes podavat casto. Fenistilu jsem davala 7 kapek (jen na noc), malej ma taky 10 kg.

Reklama

Váš příspěvek

Reklama

Poslední články

Kdy začít děti učit zacházet s penězi? Začněte pomocí her v předškolním věku

Jedním z nejčastějších sociálních problému, se kterými se dnes potkávají... číst dále >

Váháte, zda a kdy nechat děti očkovat? Udělejte si vlastní názor

Neublížím svému miminku očkováním brzy po narození? Otázku, kdy začít s... číst dále >

Články z Expres.cz

Syn Dády Patrasové se pustil do Gelemové: Jsi ubohá a trapná!

Syn Dády Patrasové Felix se pohádal s milenkou svého otce Lucií Gelemovou. Ta... číst dále >

V Německu huj, v Česku fuj: EU se loudá s nápravou dvojí kvality (nejen) potravin

Češi zase dělají nálety na německé supermarkety a diskonty. Situace, která... číst dále >

Články z Ona Dnes

V Praze nám můžou závidět, říká Šumavan Marek Ztracený

S partnerkou a synem žije v Železné Rudě. To je místo, kde Marek Ztracený... číst dále >

Dvojčata z Atlanty se narodila jako holčičky, dnes jsou z nich bratři

Angel a Fabian Griffinovi už od deseti let vědí, že jim příroda nadělila... číst dále >

Reklama