Roční dítě nedokáže být chvilku samotné

127
6.1.21 22:09

Roční dítě nedokáže být chvilku samotné

Mam roční holčičku a bohužel nedokáže si samo hrát a to nemluvím, když jen odbehnu.. Tak hysterak. Musím s ní být a hrát si sní, neudělám doma vůbec nic, vařím jen když spí a to chodí už spát po o, snažím se teď pomalu dopolední spaní odbourávat, v noci se budí, tak snad když už bude spát jen po o, tak se to spaní i zlepší. Ale jde mi o to, že je na mě hodně závislá. Jsem s ní celé dny sama. Když se sní hraje starší ségra, a já hned odbehnu, abych nebyla na očích, tak je hodnoucka, ale jak mě uslyší či uvidí, je konec, hned začne kňourat a leze za mnou. Sápe se leze po mě, knoura.. Dokud ji nevezmu do náruče nebo si sní nehraju já. Pořád doufám, že to přejde a bude si aspoň hrát sama nebo aspoň nějakou chvilku, abych mohla taky něco udělat, hlavně Teda uvařit oběd. Cca před dvěma třemi měsíci si krásne hrála sama, sice udělala pěkný nepořádek, ale to mi vůbec nevadilo. Ale teď.. I když si sní hraju a jen se postavím a jdu do kuchyně se napít, nebo kousek dál a vidí na mě, tak hned jde zamnou.. Máte nebo měli jste to také? Doufám každým dnem, že se to změní, aspoň trošku.. Je hrozně zvědavá, všude musí být.. Už jsem i objednala učící věž, abych aspoň mohla zadelat na těsto 😂 🤦‍♀️. Mockrát vám děkuji za nějaké rady 🍀

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
1345
6.1.21 22:23

Neporadim, muj rocni syn je totez. Pres den navic spi jen za chuze v kocare, takze vse delam po vecerech, obcas prijede vozit deda nebo babicka na hodinku. Tak to se taky snazim neco stihnout. Stale se sape, v podstate po komkoliv. Jen me si hlida nejvic. Sam se zabavi tak na 5minut. Kdyz je to 10minut, musi to byt neco extra zajimavyho… :lol: nezbyva nez vydrzet :srdce:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
25408
6.1.21 22:32

Můj roční je se mnou v kuchyni a vytahuje mi věci z linky. Je se mnou nonstop :nevim:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
3881
6.1.21 22:33

Mé dceři jsou dva. Sourozence zatím nemá. Jsme převážně spolu což je dáno její povahou „hlídacího psa“ :lol:
Cca od roku a půl už si sama vyhraje, takže naděje je… Jinak byla úplně stejná. První půl rok jsem ji měla vlastně jen na sobě. Pak se to začalo o něco zlepšovat. Nicméně i teď ve dvou letech má zrovna něco extra důležitého když vařím, není to však denně. Na záchodě jsem se bez její asistence nevy…tento od porodu :lol: Hlídání neexistuje, jen od manžela a max hodinu. Babičky miluje, ale jakýkoliv pokus končí hysterákem s modráním jak je bez dechu.
Takže chápu, soucítím a přeji ať to brzy přejde.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
11916
6.1.21 22:37

Já myslím, že je to klasická separačka, ne? Vydrž, přejde to, ale teď je to důležitá fáze.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
1959
6.1.21 22:39

@LuciiLucie to je uplne normalni, prirozeny. Casem prejde. Je jeste malicka. Chce to trpelivost, nemej ji to za zly…
Ber si ji s sebou do kuchyne, nakou plastovou misku a nacini a bude ti pomahat :).

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
18358
6.1.21 22:43

@LuciiLucie no já už mám dítě 4leté, a naštěstí se jí líbí ve školce, jelikož se tam neustále něco děje, ovšem doma nevydrží samotná víc než 3 minuty, je to hrozně únavné

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
127
6.1.21 22:43

@Martha03 děkuji za uklidnění 😂. Doufsm v tom, že se to u ní změní a bude chvílemi samostatnejsi. Na moji mámu je hodně zvykla, jezdí sem často, takže jak přijede, využívám situace 😂. Na tátu-dědu moc zvykla není, ptz většinu času, co jsou u nás, pomáhá přítelovi kolem baráku.. A na rodiče od přítele?.. Ani nebudu mluvit, na oba jen kouká a jak je vidí, řev a hned ke mě.. Vidí je cca tak každých 14dni.. Jsou i dost hlučné, má ráda ten svůj klid.. Vidím na ni, jak je z nich taková.. Nejistá, jak odjedou, je úplně jiná, začne si sama i hrát a směje se.. Jak malou uvidí, jdou hned k ní a tutununu.. To je konec.. Tak si ji vezmu (teď říkám přítelovi, ať si ji bere sám, ať malá ví, že tady nejsem jen já) tak to tak nějak jde.. Chtějí se s ní hrát.. Musí mít chvilku na rozkoukani.. Po chvíli to je o něco lepší, ale stejně na ni vidím, jak není úplně v pohodě. Ale jak ji mám u sebe, tak hned nj mamanek.. Jak bych byla ráda, kdyby byla jiná.. Jako že by je hned uvítala jinak, než s pláčem..

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
127
6.1.21 22:46

@marcellia dávám ji pokaždé na zem náčiní, vydrží to někdy max. 5 minut a už ji mám u nohou 😂. Je hrozně zvědavá a ráda sleduje, co se tam nahoře děje.. Stačí kdsz vysavam, je jak pejsek 🙈 😂 :smiling_face_with3_hearts:. Je to někdy náročné, ale co můžeme dělat, jsou to naše zlatíčka :orange_heart:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
284
6.1.21 22:47

Myslím, že to bude opožděná separační úzkost. Malý si nikdy neuměl hrát sám, okolo 11 měsíce se to ještě zhoršilo, ale navíc bylo najednou problém jídlo, spaní, všechno, začala jsem si říkat, jestli jsem někde neudělala chybu :? Trvalo to tak měsíc a pak, jsem začala pozorovat, že si hraje 5 minut sám, 10 minut sám, všechno se začalo zlepšovat a teď, až na dny, kdy lezou zoubky, je nejhodnější a přes den, večer si pěkně pohraje sám i těch 20, 30 minutek. Možná pro někoho normální, pro mě zázrak. Nicméně s ním stíhám základní domácí práce, takový nad (třeba pečeni, a ne nutný věci) dělám, jen když vím, že mám opravdu čas, že jde třeba s babičkou. At je lépe :kytka:

Edit: jo a nám strašně pomohla ta učící věž. Když vařím, tak je v ní a kouká co dělám a má na lince misečku a do ní dávám nějaké dobrůtky, co vařím, tak chroustá a je spokojený

Příspěvek upraven 06.01.21 v 22:52

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
127
6.1.21 22:48

@stinga ona si občas vyhraje se starší ségrou či když přijede sestrenka 2,5r. Ale to nesmím být na dohled.. Jinak je konec.. 😏 😄 🤦‍♀️

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
127
6.1.21 22:53

@Polnik pamatuji si, že když ji byly.. Pět měsíců?.. Tak to bylo to samé.. Nemohla jsem jít ani na záchod.. Jak jsem byla od ní metr, tak rvala.. Pak to přešlo a vystacila si sama.. Jak už začala sedět a viděla trošku ten svět jinak.. A teď je to zpět.. A ještě horší 🙈. Někdy si říkám, jestli to s tou výchovou neprehanim, jertli ji moc nerozmazluju nebo tak.. Ale jak píšete, snsd to brzo přejde :orange_heart:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
18358
6.1.21 23:05
@LuciiLucie píše:
@stinga ona si občas vyhraje se starší ségrou či když přijede sestrenka 2,5r. Ale to nesmím být na dohled.. Jinak je konec.. 😏 😄 🤦‍♀️

já ji také můžu nechat hlídat babičce, ale prostě pořád a pořád se jí musí někdo věnovat a být s ní v místnosti, mluvit na ni, hrát si s ní - jediné, kdy může být sama, je při sledování tv - ale to zas nejde pořád, není to zdravé

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
3274
6.1.21 23:06

Syn byl to samé, teď má 6 let a má jiné zájmy, to uteče neboj :hug:. Dceru mám taky roční, a momentálně je taky furt jen na mě, nejraději si hraje se mnou. Když jdu na záchod tak je taky se mnou. A víš kde spí v noci? První hodinu u sebe v postýlce, takže zvládám se jít sama vycurat a sama vykoupat, pak nejčastěji vyžaduje moji přítomnost v posteli. Ae já to takto měla i se synem, takže neresim. Věř mi že chápu to že jsi unavená, je to nápor na psychiku jak blázen, ae to tak uteče, tento ošklivý pocit vymizí a bude ti smutno. Vidím to u syna a to mu je teprve 6, ještě pořád je malej, ae už nejsem pro něj ta nej.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
66195
6.1.21 23:22

Ja zjistila, ze je lepsi nekdy ho nechat byt a on se se mnou zacne v te kuchyni po chvili nudit a odkraci si to za segrou nebo tatinkem do toho obyvaku sam :mrgreen: kdyz jsem se ho snazila nechat u nich a odejit, bylo to horsi. Takto ho vezmu s sebou a on po case zmizi za nimi

Příspěvek upraven 06.01.21 v 23:23

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Mohlo by vás zajímat

Mohlo by vás zajímat