Roční dítě nemá kontakt s jinými dětmi

Anonymní
25.4.20 20:38

Roční dítě nemá kontakt s jinými dětmi

Ahoj. Mám 13 měsíční dceru, která bohužel víceméně nezná jiné děti a docela mě trápí, jak se to bude vyvíjet dál a jestli bude schopná si najít nějaké kamarády. Jde o to, že ač já mám kamarádek dost, tak žádná nemá stejně staré děti - buď jsou starší o dost (6+) nebo děti nemají vůbec. Bydlíme v zapadákově, kde takhle malé děti prostě nejsou, není tu třeba ani dětské hřiště nebo tak něco. Dcera má doma krásnou herničku, na zahradě taky, ale je mi smutno z toho, že si tam hraje sama :( říkám si, že takových dětí musí být více, jak tohle prosím řešíte? Děkuju

• Citovat
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
2030
25.4.20 20:40

A nemáte v blízkosti nějaké město? Občas ji tam vem a tam bude v kolekticu. Nebo hernicky ve městě. Nebo doporucuju plavani pro děti, to je hrozně fajn :kytka:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
7605
25.4.20 20:45

Až otevřou školky, můžeš si tam sní přijít hrát. Aspoň u nás to tak funguje. Zkus pozjistovat, jinak hrníčky, hřiště.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
2824
25.4.20 20:46

Zkus si dát inzerát, nebo se podívat, zda třeba nejsou nějaké skupiny na Fb, kde se sdružují matky na RD ve vašem okolí..

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
13963
25.4.20 20:48

Však to nemusí být stejně malé děti, fajn budou i ty větší děti kamarádek. ;) Jinak bych vyjela někam kde hřiště je a nebo zkusit požádat na obci, aby vám hřiště vybudovali. Třeba by to ve vsi uvítalo víc rodin. No já mám podobně staré dítě. No vzhledem k situaci s koronavirem taky nikam nechodíme a štve mě to, pač my hřiště, děti máme. Teď v týdnu jsme potkali jednu holčičku a chtěla si hrát a malej se jí bál. Takže jak se bude moct jít na hřiště tak začneme chodit a věřím, že si zvykne ;) ještě je malý, to dožene ;)

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
6221
25.4.20 20:51

Měli jsme to stejně a všechno se srovnalo ve školce, nebo krátce před nástupem do školky. Malá začala sama oslovovat děti v supermarketu a našla si tak pár kamarádů. Ve školce přišla do kolektivu většinou větších dětí a za dva měsíce už měla pár kamarádek i kamaráda, staršího chlapečka, který se tam o ní i pěkně staral. A to asi rok před nástupem do školky měla období, kdy se bála a styděla všech kolem.
Ale zkuste v létě nějaké dětské hřiště, tam se vždycky nějaká mamina najde, nebo u nás v městečku mají v jednom fitku cvičení s dětmi, tam se dá taky seznámit.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
815
25.4.20 20:53

Tak pokud má kolem sebe děti 6+ tak se to taky počítá. Moje dcera měla o šest let starší kamarádku, moc si rozuměly a dost se toho od ní naučila. Stejně staré kámošky si pak našla až ve školce, jinak taky kolem sebe neměla moc vrstevníků. Nebála bych se, že jí to nějak poznamená. Jinak je samozřejmě možnost až to půjde navštěvovat dětská centra, zábavní parky, nebo jen nějaká hřiště v okolí, kde chodí jiné děti a uvidíš, jestli o jejich společnost vůbec stojí. V jejím věku je stejně asi nejlepším společníkem ještě maminka.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
1266
25.4.20 20:54

Jejda roční mimi fakt nepotřebuje kontakt kolektivu. :roll: Do dvou let jí to bude úplně jedno a pak už bude mít za chvíli školku. Přeci semtam někoho z rodiny nebo na výletě, na hřišti potkáte. Můžete jezdit na výlet typu vedlejší vesnice s hřištěm, třeba na kole nebo busem, dítě má zážitek, nic to nestojí a je na den vystaráno. ;) Nemusí být v nějakém pravidelném kontaktu s vrstevníky, stejně se v tomto věku tak maximálně tahají o lopatky na písku. Až z toho dostane trochu rozum, bude mít školku. Nebo semtam nějaké ty herny, dětské kavárny, koupaliště..určitě máte v blízkosti nějaké město. Pak ještě otázka jak to bude s těmi opatřeními, aby to vůbec letos otvírali. :nevim:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
34673
25.4.20 20:58
@Anonymní píše:
Ahoj. Mám 13 měsíční dceru, která bohužel víceméně nezná jiné děti a docela mě trápí, jak se to bude vyvíjet dál a jestli bude schopná si najít nějaké kamarády. Jde o to, že ač já mám kamarádek dost, tak žádná nemá stejně staré děti - buď jsou starší o dost (6+) nebo děti nemají vůbec. Bydlíme v zapadákově, kde takhle malé děti prostě nejsou, není tu třeba ani dětské hřiště nebo tak něco. Dcera má doma krásnou herničku, na zahradě taky, ale je mi smutno z toho, že si tam hraje sama :( říkám si, že takových dětí musí být více, jak tohle prosím řešíte? Děkuju

Roční dítě netrpí, když není v kolektivu. Až kolem třech let dokážou spolu děti kooperovat. Času máte dost. Teď je jí nejlíp s tebou. Nebo s rodinou.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
2049
25.4.20 21:06

Bydlíme v Praze na sídlišti, na hřišti každej den, a naše ctyrapulleta (druhý rok ve školce) se o cizí děti ještě pořád nezačala zajímat. Ale já věřím, že jednou to přijde! :lol:

K dotazu: roční má ještě čas na nějaké hraní společně, ale koukat na děti se může, naše miminka (kromě té první :cert:) se na děti koukaly rády… Dojela bych do nejbližšího města, v létě na hřiště, v zimě do hernicky. Vždyť i pro těžbě to bude fajn výlet, ne?

Nějaké organizované kroužky, cvičení nebo plavání ten účel podle mě nesplní, protože jak je to řízené, tak tam ty děti právě spolu neinteragují.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymní
25.4.20 21:34

Děkuju všem za rady a připomínky. Já se asi špatně vyjádřila.. nejde o to, že bychom nemohli do města, do dětského centra apod (to chodíme, tam dcera jiné děti vidí). Jde mi spíš o to navázání kamarádství, kdy se děti vzájemně navštěvují doma a tak.

• Citovat
  • Nahlásit
25649
25.4.20 21:51
@Anonymní píše:
Děkuju všem za rady a připomínky. Já se asi špatně vyjádřila.. nejde o to, že bychom nemohli do města, do dětského centra apod (to chodíme, tam dcera jiné děti vidí). Jde mi spíš o to navázání kamarádství, kdy se děti vzájemně navštěvují doma a tak.

ty jo, tak na to má opravdu ještě moře času, mám 3,5 letou a doma se fakt s nikým nenavštěvujeme, to v tak malém věku nefunguje, to až tak ve škole

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
6221
26.4.20 00:04
@Anonymní píše:
Děkuju všem za rady a připomínky. Já se asi špatně vyjádřila.. nejde o to, že bychom nemohli do města, do dětského centra apod (to chodíme, tam dcera jiné děti vidí). Jde mi spíš o to navázání kamarádství, kdy se děti vzájemně navštěvují doma a tak.

To přijde ve školce samo od sebe. My bydlíme na malém městě a jelikož jsem tu nevyrostla moc lidí tu neznám, ale s nástupem dcery do školky (loni v září) mám najednou spoustu „známých“ a z některých se časem může vyklubat víc. Děti se tu třeba zvou vzájemně na oslavy svých narozenin.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
6607
26.4.20 07:25
@Anonymní píše:

Zkus třeba nějaké cvičení pro maminky a děti, třeba se seznamis s jinou maminku a budete se navštěvovat nebo chodit společně ven… Jinak ročnímu dítěti je to opravdu jedno, vždyť děti do 3let si hrají spíš vedle sebe než spolu.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
2903
26.4.20 11:02

Roční ditko fakt nepotřebuje kolektiv. To až tak od tři let, pokud je to dítě společenské :mrgreen:

Já se necítím dobre ve skupině lidi (4 a více) dodnes, a to jsem chodila do jesli od dvou :lol: mne ty kolektivy nějak nic nepřinesly :mrgreen:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Mohlo by vás zajímat

Mohlo by vás zajímat