Roční dítě neumí usnout bez prsa

4.4.16 11:17

Rocni dite neumi usnout bez prsa

Mam rocni holcicku neumi usnout jinak nez bez prsa.Tim padem se budi v noci a vyzaduje prso. Nekdy je to 3× za noc ale nekdy i 8×. Pres den uz nekojim jenom dopol.na uspani.Odpol.usne v kocarku. Najde se tu maminka ktera to mela taky tak? Jestli ano vyrostlo vam ditko z toho nebo jste museli pouzit vyrvavaci metodu? Nechci ji pouzit ale taky bych se uz rada vyspala.Vim ze si za to muzu sama mela jsem ji naucit usinat jinak ale ted uz je pozde. :,(

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Napsat příspěvek

Reakce:

71529
4.4.16 11:25

@Bezchlebka Neměla jsem to tak, protože jsem to děti odnaučovala dost brzo… ale můžeš to zkusit použít i na roční, postupně jsem dítko nenechávala u prsa usnout a přesouvala ho do postýlky stále více a více vzbuzené - zpočátku už dostatečně vláčne a pak postupně čilejší a čilejší a naučily se obě usínat sami stylem, nakojit, pustit, samostatně chrnět. Sice se taky budily v noci na kojení, ale nemusela jsem uspávat, jen se během 5 minut nakojily a usnuly sami.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
5536
4.4.16 11:26

Ano, kolem roka se budila v noci třeba 10× a večer jedině u prsa. Pomohlo úplné odstavení, kojila jsem jen na noc, tak jsem prostě jednoho dne přestala, ale měla jsem jiný důvod (kousání do bradavky), nicméně po odstavení usínala pěkně bez prsa a v noci se nebudila. Max. 1-2×, dala jsem napít z flašky nebo jen přitulila. Velmi brzy začla spát celou noc. Vyřvávací metodu jsem nepoužila, malá to nějak celkem pochopila sama. Udělala jsem to tak, že jsem ji uspala nejdřív za kojení, a v noci jsem už nedala, ona stejně nepila, jen dudlala ze zvyku, dala jsem jí napít z lahve vody (UM nechtěla a já jsem ani nechtěla, aby ho pila, dle mě zbytečné). Další den jsem zkusila večer uspat bez kojení, tulení, mazlení, zpívání, vyšlo to. V noci se budila už míň a nedala jsem, ale asi jsem měla štěstí, protože ani neplakala, jen se přitulila a spala dál. No a další noc už to bylo OK úplně. Jsem za to ráda, odstavila jsem ve 13 měsících. Ale já jsem vždy spala a doteď (2,5r) spím s dcerkou v posteli, je zvyklá se hodně tulit, tak možná, že i když neměla to prso, tak prostě cítila mě a tím to lépe snesla…

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
792
4.4.16 11:32

No a? vzdyt je jeste malinka… :* je to naprosto normální a odnaučí se to sama az nastane správný čas..mam syna 21 měsíců, v noci se taky jeste budí..kdyz je se mnou, preferuje uspani u prsa, ale dokáže usnout i jinak..pokud je s tátou nebo babičkou nema problem usnout, i kdyz prso neni…v roce by jeste plakal..vyrvat bych nenechala nikdy!
http://www.mamila.sk/…ne-dojcenie/

A ja to považuji za velice pohodlne… :kytka:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
4.4.16 11:37

Moc dekuji neco z toho zkusim pouzit a uvidime.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
58857
4.4.16 11:38
@Bezchlebka píše:
Mam rocni holcicku neumi usnout jinak nez bez prsa.Tim padem se budi v noci a vyzaduje prso. Nekdy je to 3× za noc ale nekdy i 8×. Pres den uz nekojim jenom dopol.na uspani.Odpol.usne v kocarku. Najde se tu maminka ktera to mela taky tak? Jestli ano vyrostlo vam ditko z toho nebo jste museli pouzit vyrvavaci metodu? Nechci ji pouzit ale taky bych se uz rada vyspala.Vim ze si za to muzu sama mela jsem ji naucit usinat jinak ale ted uz je pozde. :,(

u prvního pomohlo až utnout kojení. U druhého už jsem byla moudřejší, žádné prso na uklidnění.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
237
4.4.16 11:55

Ať uspává nějakou dobu tatínek. U nás to zafungovalo. Nešlo to hned, ale našli si svůj vlastní způsob, takže se před spaním chechtají jak šílení a hrajou polštářovou bitvu a prcek zapomene, že prso není.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
4940
4.4.16 13:40

@Bezchlebka Starší dcera usínala u kojení až do odstavení, přes dva roky, ale v noci se po 1.roce už nebudila. Malinké je 19měsíců, do nedávna usínala jedině u prsa, kolem roku si hodně oblíbila plyšového pejska, tak jsme ho začaly brát na spaní do postele a nějak plynule ani nevím jak začala usínat jen s tím plyšákem. Před spaním se nakojí, poamazlíme se, pak se přitulí k pejskovi a za chvíli spí, v noci se přestala budit kolem 15m, teď se budí až k ránu, pocucne mlíka a spí dál… Vyřvávací metodu bych nikdy nepoužila, to se mi úplně příčí.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
71529
4.4.16 13:42
@Alušáček píše:
Vyřvávací metodu bych nikdy nepoužila, to se mi úplně příčí.

No, neříkala bych nikdy… na vztekajícího se tříleťáka klidně :mrgreen:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
4940
4.4.16 13:49
@j.a.n.i1 píše:
No, neříkala bych nikdy… na vztekajícího se tříleťáka klidně :mrgreen:

máš pravdu :mrgreen: ale ne kvůli spaní :)

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
71529
4.4.16 13:52
@Alušáček píše:
máš pravdu :mrgreen: ale ne kvůli spaní :)

Myslíš, že se nemůže vztekat, že spát nepůjde :lol:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
4940
4.4.16 13:57
@j.a.n.i1 píše:
Myslíš, že se nemůže vztekat, že spát nepůjde :lol:

to víš, že může :D ale, já sama jsem celý život takový nespavec a sova, že jsem v tomto směru ke svým dětem tolerantní ;)

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
71529
4.4.16 13:58

@Alušáček No, s blížící se půlnocí moje tolerance rapidně klesá :lol:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
4940
4.4.16 14:01

@j.a.n.i1 Koukám,že máš asi hodně čiperné dítko :lol:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
3416
4.4.16 14:03

@Bezchlebka Dvouletacka usina nekdy u prsa, jindy ji staci lezet vedle mne. Dokaze usnout i beze mne. Casem urcite prso odbourame uplne :).

Take nejsem zastancem vyrvavani a za dalsi prso je ve vyssim veku hlavne uklidnovadlo. Tak proc to ditku nedoprat :)

PS: uspavani u prsa si odbourava sama, dite k tomu potrebuje dospet :)

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Reklama