Roční dítě odmítá pít UM, na kterém je už 10 měsíců

2463
9.6.08 12:13

Roční dítě odmítá pít UM, na kterém je už 10 měsíců

Maminky, napište mi prosím Vaši zkušenost, co mám dělat?

Malý je zhruba od dvou měsíců na UM Beba. Postupně jsme přešli z 1 a 2 na 3. Odmalička miloval svou lahev a mlíčko v ní. Vždy když nechtěl jíst např. masozeleninový příkrm, tak to mlíko zachránilo. Sápal se pokaždé po lahvičce a naprosto bez problémů všechno vypil. Dáváme mlíčko ráno a večer, protože po něm spí celou noc a kaši tudíž nepotřeboval.

Ze dne na den se rozhodl a jakmile se k němu přiblížím s lahví mléka, tak se začne vztekat a prostě pít nebude. Vyzkoušela jsem už možné i nemožné - změna krmící osoby, změna hrníčku, času, prostředí a prostě NIC. Už to trvá tři dny.

Místo ranního mléka dávám jogurt s rohlíkem a večer asi budu muset zkusit dát kaši. Může být dítě od roku bez mléka???

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Napsat příspěvek

Reakce:

22315
9.6.08 12:23

U nas bylo to same..........

od cca roku mliko nepi vubec, na noc mel kasi, a pres den 1-2 jogurty, zato pil strasne moc tekutin, takze jsem to neresila.

doted mliko nepozre, jogurt natlacim do nej 1 denne, alespon to, kase bojkotoval od roku a pul

jeste muzes zkusit kysany napoj ovocny, treba mu zachutna

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Anonymni
9.6.08 13:28

Ahoj, nas maly mleko nemuze, ma alergii a zije v pohode bez nej. Jestli maly muze mlecne vyrobky, zkus jogurt, zakysany napoj, kefir… Jinak kdyz nepije mleko, zvysit pocet lustenin, brokoliceQ a masa v jeho jidle. Treba to je jenom docasne a libi se mu, kdyz se za nim s pitim beha a on je tak zajimavy. Co treba tu flasku nekam postavit a nevsimat si ho? M.

• Nahlásit
  • Citovat
2558
9.6.08 14:25

Milý anonyme.

Tak se připojím ke Katce. U nás kolem 1 roku taky přestal náš Šimonek pít mléko. Dávala jsem mu Sunar. Půl roku nechtěl ani jogurt - vlastně žádné mléčné výrobky, začala jsme mu to nahrazovat jinou stravou, ale pořád jsem zkoušela jogurty atd. No a najednou kolem druhého roku začal strašně pít mléko. Samozřejmě už kravské, protože jiné nechtěl. Jogurty teď miluje, dá si 3 denně a nejlepší pro něho je, když si dělám s manželem kávu, tak on musí mít svou kávičku - granko a mléko teplé.

Myslím si, že děti prostě někdy tohle udělají.

Zkus mu dělat třeba dětskou krupičku na noc a dávat mu jogurt s piškoty.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
412
9.6.08 18:27

ja jsem od roku zacala postupne pridavat do UM normalni mliko(musi se pomalu jinak pak maji prujem), a uplne sme to pak utly a ted pijou oba uz jenom mliko kupovany nebo navecer krupicovou kasi. Me to suseny mliko taky nechutnalo, tak se jim ani nedivim ze kdyz sou starsi tak odmitnou to co jim nechutna. Tak zkus kdyz nechce nic z flasky, tak uvarit na noc ridsi krupicovou kasi do talire … my teda pijem z flasky, ale kdyz ji nechce tak z talire treba s trochou granka nepohrdne.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
412
9.6.08 18:30

nebo jsem jim casto delala pul presnidavky, pul bio bilyho jogurtu a k tomu dve lžice ovesnych vloček, piškotu atd. to jim moc moc chutnalo a stale chutna.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
10.6.08 12:13

My jsme měli taky stejný problém kolem toho roku, ale za krátký čas ho to zase přešlo, bojkotoval UM tak 14 dní, už jsem myslela, že je fakt konec, ale pak si to zase rozmyslel, tak zkuste vydržet. Teď máme 14 měsíců a pijeme UM pořád.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
72
10.6.08 21:37

mě začal Matýsek dělat to samé. Trvá to už týden a jsem z toho docela vyjukaná. Jen co viděl láhev s mlíkem, začal se celej klepat, natahovat ručičky a vyžunkl jí skoro naráz. A ted? Odstrkuje lahev a když se mi něco podaří mu vnutit tak stejně nechá..

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
2463
11.6.08 10:52

Holky díky za tipy a za uklidnění, že v tom nejsem sama.

K snídani dávám jogurt a kousíček rohlíku a večer mi naštěstí vzal nemléčnou kaši, do které jsem rozdělala Bebu 3.

Zkusím mu flašku nabídnout tak za 14 dní za měsíc a uvidíme, jestli se chytne nebo jsme s UM z flašky úplně skončili.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
11.7.14 10:53

Ahoj,
moje mala je na UM od svych 2.mesicu. Mleko pila rada, hodne. Pred mesicem ( je ji ted rok) byla nemocna a od te doby do ni nemuzu dostat nic z mlecnych vyr. Ani mleko, ani jogurt, ani syr, proste nic. Vadi to? Mam ji nutit? Nebude ji chybet vapnik na rust kosti? Doktorka rikala, ze ji nemam nutit, ale ani mi nedala nejake vitaminy, tak nevim… :nevim:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Reklama