Roční dítě odmítá pít z lahve

206
31.5.17 22:11

Roční díte odmítá pít z lahve

Mile maminky, dcera mela pred par dny rok a ja stale kojim. Kojim vecer pred spanim, pak cca 2× za noc a rano. Uz nekdy od prosince zkousim davat pred spanim UM z lahve, ale stale bez uspechu :( Ne ze bysme zkouseli uplne kazdy den, ale casto (nedokazu si predstavit, ze kazdy vecer vylevam celou davku do drezu). Vyzkouseli jsme uz ruzne savicky, zkousel to vzit i tatinek do vlastnich rukou a proste nic :( Dnes mi prisla flaska se savickou ve tvaru jejiho dudliku, tak jsem doufala, ze z toho pit bude, ale zase ne. Vezmu si ji k sobe jako pri kojeni a davam ji to do pusy, ale ona mi to rukama odtahuje a breci a i kdyz zkousim menit polohy a cokoliv, tak proste nechce :( Z pusy to vytlacuje pryc. Mate taky nektera takovou zkusenost? Ze treba Vase dite nikdy flasku na milost nevzalo? V srpnu nas ceka svatba a ja doufala, ze uz bude pit hezky z lahve pred spanim a ja budu moci pit alkohol a nebudu muset kojit, ale vidim to blede :( Kojeni mi nevadi, mam to rada, ale rada bych, aby tu flasku na milost vzala, abych mohla obcas i vecer nekam vypadnout nebo aby mohly babicky i pres noc pohlidat. Nemate nejake rady prosim? P. S.: s chuti UM problem nema, ze lzicky si to vezme.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Napsat příspěvek

Reakce:

12225
31.5.17 22:16

@aneta_ka nevím, možná když už má rok, co takhle zkusit přímo ty učící hrnečky?

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
7319
31.5.17 22:18

Já když chtěla dceru naučit na UM (kojila jsem teda do 2 let), tak jsem jí ho zkoušela fakt téměř každý večer a jen 30ml (proč celou láhev?). Když to vypije, druhý den přidáš atd.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
3154
31.5.17 22:22

Tak ji nauč pít z hrnku. :nevim: Já od mé mamky vím, že jsem nikdy žádnou flašku neměla, nejdřív kojení a od půl roku učení z obyčejného hrnku.
Dala bych ji nějaký ředěný džus, vodu, čaj, k večeři bych hlidacum připravila ne o, co víš, že ji. Kaši, masozel, jogurt… Nikde není psáno, že musí jíst mlíko, ne?

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
1898
31.5.17 22:22

Mě roční syn už pije ze skleničky. Můžete vyzkoušet podávat tak :)

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
14396
31.5.17 22:25

No a kdyz odejdes vecer z domu a byl by s ni jenom chlap (takze zadne prso ke kojeni) tak by si nevzala? A jine tekutiny z lahve vypije nebo je jenom na mleku?

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
31.5.17 22:32

Promin, ze to napisu, ale kvuli tomu, abys mohla na svatbě pít nutit dítěti UM.. to fakt nechapu. :nevim:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
206
31.5.17 22:43

@martina.hanus86 Jezis ja ji k nicemu nenutim. Psala jsem jasne, ze to zkousime uz od prosince a to jeste zadna svatba v planu ani nebyla..Jen ji to zkousim nabizet, protoze bych samozrejme byla rada, kdyby nebyla zavisla jen na mem prsu.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
206
31.5.17 22:44

@Pomka Samozrejme ji nedavam celou lahev..davam ji 60 ml, protoze kdyz ma min, tak to musim hodne klopit a ona u toho nechce uplne lezet ani za nic.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
206
31.5.17 22:46
@stinga píše:
@aneta_ka nevím, možná když už má rok, co takhle zkusit přímo ty učící hrnečky?

Z uciciho hrnecku od MAM normalne pije behem dne vodu, ale vecer mliko z toho nechce. Se parkrat napije jako pres den te vody a da to pryc.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
206
31.5.17 22:48
@Kriss Tina píše:
No a kdyz odejdes vecer z domu a byl by s ni jenom chlap (takze zadne prso ke kojeni) tak by si nevzala? A jine tekutiny z lahve vypije nebo je jenom na mleku?

To jsem zatim nezkousela. Jen kdyz jsem. v obyvaku a pritel ji to zkousi davat v loznici, kdyz jde spinkat. Ale nechce to. Ale za 14 dni mam jet na muzikal a prijedu domu az nekdy kolem 22 hod., tak ze to budou muset nejak zvladnout a ja mam z toho hruzu :roll: Jinak pres den pije vodu z uciciho hrnecku (bez te nevytekaci pojistky, neumela s ni pit :D ) Mne prijde, ze vubec nechape, ze ma sat z neceho jineho nez z prsu :/

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
14396
31.5.17 23:13

@aneta_ka tak at si da mleko z toho hrnecku, hlavne ze ho vypije. A ono po roce uz to mleko k zivotu ani nepotrebuje, syn to ma jako ritual od nejakych 4 mesicu, vypit lahev um tesne pred spanim, jinak neusne, ale kdyby ji nemel tak se nic nedeje, tekutin ma dost a mlecne vyrobky ji bezne takze to je taky pokryte :)

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
28884
1.6.17 06:09

Žádné z mých čtyř dětí nepilo z lahve, po přidání dalších tekutin - kolem třičtvrti roku až roku, podle ročního období, rovnou z hrnečku. Doma jsme používali klasický „z komínkem“,jako byl za nás, jde ale už těžko sehnat, ven netekoucí MAM(také bez pojistky),mladší děti poměrně brzy přešly na Zdravou láhev(za starších to nebylo).

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
831
1.6.17 06:30

Neni to kvuli um? Syn ho nikdy nevzal na milost..lahev jsem zkoušela od pul roku a různé savicky, i od medely co napodobuje prs a nikdy nechtel pokud v tom bylo um…jiné tekutiny vypil. Pak pil z lahve od kubika. Nebo od aventu s brckem. Ale um nikdy. Kdyz jsem v jeho 20m musela do porodnice tak to zvládl usnout bez prsa a mlika…tim chci rict ze je možná zbytečný učit v roce na um..

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
28884
1.6.17 06:33

Taky jsem zastáncem toho, že nacvičování dopředu nemá smysl. Až tato situace přijde, dítě se s ní musí vyrovnat a ve většině případů vyrovná bez větší újmy :nevim: Prostě vycítí, že je to jinak, že máma a mléko tam není.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Reklama