Roční dítě odmítá UM, jiných tekutin málo

pkz
4471
19.7.15 21:29

Roční dítě odmítá UM, jiných tekutin málo

Maminky, roční syn začal odmítat UM, na kterém je od 9m. Jak vidí láhev, tak začne brečet, vztekat se. Mléčnou dávku ani tak neřeším, dá se nahradit přidáním druhého jogurtu, ale množství tekutin. Jiných tekutin vypije za den tak 250ml z učícího hrníčku Nuk, mléka vypil tak 400ml, takže to celkem šlo. Teď jak mléko nechce, je to velmi málo, co tedy vypije za celý den. Už jsem byla tak zoufalá, že jsem ho i zkusila budit v noci a dávat v polospánku, ale to bohužel nejde, pláče, nechce, takže jsem si to u něho asi ještě více zhoršila tímto nucením :( :( :( Prosím poraďte, co dělat.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Napsat příspěvek

Reakce:

149
19.7.15 21:34

Měli jsme to podobně, zkuste ho „přelstít“ :) Mamka pije ze skleničky, tak mu zkuste dát taky, starší jsme lili čajík do panáků, u mladší nám zabrali lehvičky od Jupíků s tím nevylévacím pítkem, předtím také moc nepila. Hlavně v těhle vedrech je to pomalu o tom, kdo z koho.
Držím pěsti, ať to zvládnete

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
381
19.7.15 21:36

Do vany, žínku do ruky a uvidíš, co se bude dít 8) každopádně není možné, že mu UM nechutná? zkusit jiné?

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
pkz
4471
19.7.15 21:38

@Andenne už brečí, jak vidí flašku, tak ani neví, co tam je :(

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
38880
19.7.15 21:39

Tak dávej hodně meloun, okurku, vodnate polívky, omáčky.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
8269
19.7.15 21:39

Přesně tak, u nás vždy zabralo nabízet to v zajímavých nádobách - nějaký nový zajímavý hrneček, flaška s pítkem, které nezná a tak :palec:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
381
19.7.15 21:41

@pkz
Tak zkusit hrneček jedině…přeju hodně štěstí…a tu žínku taky vyzkuš! na mojeho malýho, co zas moc nechce čaj, to funguje senzačně!

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
3529
19.7.15 22:55

Jsem taky pro klasický hrnek nebo sklenku, popřípadě pití s pítkem (jupík, kubík, apod.) náš malý to na přechod miloval a teď už jedině ze skleničky, taky brčko bylo dobrý, mohl kravnout, dělat bubliny, napít se a tak. Hodně střídat, co mu dáváš pít, aby měl rozmanité chutě a klidně dát nejprv ochutnat pár lžiček, aby věděl, že to je dobré.

Zkus ho nějak namotivovat, ať vidí tebe jak piješ z nádoby do které mu dáváš pití, dělejte glo glo glo, nebo nějakou oblíbenou hračku-kelímek, alespo%n na ten přechod.

Našeho malýho bavilo i hrozně pít z kasické petky, sice se vždy polil, ale teď ve dvou letech se napije sám a bez nehod, líp jak starší :mrgreen:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
3529
19.7.15 22:55

JO a v těch vedrech starší miloval kostky ledu. :palec:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu