Roční dítě se budí každou hodinu

29.3.17 07:41

Rocni dite se budi kazdou hodinu

Ahoj holky,

ja vim, ze techto temat je tu dvanact do tuctu, hodne z nich jsem procetla, ale nejak se z toho neumim vymotat.

Mam rocniho syna, stale kojeny, ktery posledni tak tri mesice v noci spi uplne tragicky. Nikdy nebyl sedmispac po mne (jaka skoda!), ale posledni dobou se budi klidne kazdou hodinu, breci, malokdy (treba 1 z 10 pripadu) lze utisit nejak jinak nez kojenim (houpat, zpivat, atd).

Nedavno (tri tydny zpatky), jsme mu presunuli postylku do jeho pokojicku, ale kdyz v noci desne beci, tak nakonec stejne spi u me v posteli. Manzel uz davno spi na gauci, aby se vyspal.

Ale ani spani se mnou to neresi, syn porad chce kojit, navic se s nim v noci poradne nevyspim, protoze maly cestuje po posteli, okopava me a tak.

Jinak pres den v pokojicku spinka pekne, basti prikrmy zdatne, kojim jen pred spanim a v noci. Dudlik ma jen na spani.

Uz jsem z toho na prasky, nevyspana, protivna na manzela a dite, takhle to proste dal nejde. Mate nekdo podobnou zkusenost? Co jste zkousely? Co zabralo? Nebo to proste prejde?

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Napsat příspěvek

Reakce:

1482
29.3.17 07:50

@trvala_amnesie Ahoj, mě se budil chlapeček každých 40-50 minut do dvou let, pak se to zlepšilo, teď mu bude dva a půl a budí se jen dvakrát až třikrát za noc. Nevymyslíš nic. Moje rada zní, nezkoušet s tím nic dělat, jen si zvyknout a vydržet. Nechci, aby to znělo nějak depresivně, prostě jsem tu dobu prožívala tak nějak víc zasněná :mrgreen: :lol:. Přizpůsobila jsem svůj životní rytmus. Většinou jsme byli venku, on na písku a já visela na lavičce, jídlo ze skleničky, já chleba, a tak:).

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
29.3.17 07:53

Neporadím, jen napíšu, že máme dvouleťačku, která se stále budí co 1-2 hod, při nemoci, zubech atd. i častěji. Nepomohlo ani utnutí nočního kojení - spíš se to krátkodobě ještě zhoršilo (prořvala celé noci v kuse). Nezlepšil to ani spánek se mnou ani nová postel (nechtěla postýlku, tak jsme cca v roce a čtvrt koupili velkou postel se zábranami). Dudlíka mi nechce už víc jak rok vůbec. Svůj pokoj nemá, takže spíme pořád všichni v ložnici. Část noci spí sama ve své posteli, část u mě, část já u ní :D Já už jsem si tak nějak zvykla…No ale prý vypadám hrozně, furt jak po flámu, takže doufám, že se to brzy zlepší. Tobě přeju taky brzké vyspání, třeba ti někdo poradí (taky si ráda přečtu rady).

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
3927
29.3.17 07:54

Ahoj,

Dozvis se jen to, co uz jsi cetla, nicmene pridam svou zkusenost. U nas to bylo totez, obcas se byl syn schopny v 11m probudit i 15× za noc. Procetla jsem spoustu diskusi a cetla, jak si maminky pochvaluji, ze nakonec uz z toho dite pomalu vyrostlo = ve trech letech se budi „uz jen“ 3× za noc. To mi dodalo odhodlani. Prso jsem nekolik dni nedala v noci vubec. Prvni den se vztekal pres hodinu, mozna dve, ale pak uz spal s jednim kratsim probuzenim az do rana. Druhou noc se vzbudil asi 6×, ale jen knoural a po nejake dobe usnul. Pak nam jeste asi 2 mesice trvalo dostat se do nejakeho stabilniho rezimu. Obcas uz spal celou noc. Jindy se ale probudil (ale uz vetsinou jen 1× za noc). Rekla jsem si, ze jednou za noc mi kojit nevadi a dala jsem mu kolem pate napit, zacal se budit driv, tak kolem ctvrte,… Nakonec se zacal budit kolem jedne a pak zase po hodine. Rekla jsem si dost a pred patou jsem prso proste nedala.
Cca po mesici dvou se to stabilizovalo a budil se jak hodinky presne v 5, dala jsem cucnout a spal. Dnes treba spal celou noc az do 7, tak dostal az rano :pankac: (je mu 14m)

Shrnuti, co zafungovalo: syna jsem presunula do postylky, rovnou jsem ho oddudlikovala, kdyz breci, tak cas od casu polozit v postylce, ale NEVYNDAVAT z ni ven (Kdyz jsem ho vyndala, dalsi noc to bylo jen horsi). Urcit si cas, kdy nejdrive ho nakojis, a ten dodrzovat.

Edit: tech par probrecenych noci za to stalo, ted si vecerni uspavani opravdu uzivame oba, chytim ho za rucicku a do 5 min. spi, je nam spolu krasne a ja se v noci vyspim :-)

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
28884
29.3.17 08:07

Já jsem toto nikdy nedovolila, aby mě batole budilo v noci na kojení. Při prvních náznacích jsem šla spát jinam. Pochopili to všichni. Tak do tří let spalo každé dítě se mnou v ložnici, bez probouzení a otravování.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
60075
29.3.17 08:10

@trvala_amnesie jak je ockovany? Nema poruchu spanku po ocku?

Poradila bych prestat kojit a zacala bych se zrusenim kojeni pred spanim, kdyz se dcera nenakojila pred spanim, spala lepe. Na co ma dudlik, kdyz nonstop kojis? Nabizela bych ten nebo vodu, nedavala hned prso. A zkusila ho presunout do postylky vedle postele a podavala ruku, zda to nepomuze.

Nezmenilo se neco v loznici behem poslednich 3 mesicu?

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
1619
29.3.17 08:12

Není to navždy :mrgreen: Za pár let se vyspíš. Měla jsem to samé. Teď je dceři 5 já už 2 roky zpátky v práci na plný úvazek a už tak od 4 let konečně spí celou noc. Nepomohlo nic, jen počkat si.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
3927
29.3.17 08:17
@blumen píše:
@trvala_amnesie jak je ockovany? Nema poruchu spanku po ocku?

Poradila bych prestat kojit a zacala bych se zrusenim kojeni pred spanim, kdyz se dcera nenakojila pred spanim, spala lepe. Na co ma dudlik, kdyz nonstop kojis? Nabizela bych ten nebo vodu, nedavala hned prso. A zkusila ho presunout do postylky vedle postele a podavala ruku, zda to nepomuze.

Nezmenilo se neco v loznici behem poslednich 3 mesicu?

Syn nebyl ockovany do 7m vubec, ale spal spatne uz pred ockovanim, u nas to treba ockovanim urcite nebylo.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
60075
29.3.17 08:39
@Limi123 píše:
Syn nebyl ockovany do 7m vubec, ale spal spatne uz pred ockovanim, u nas to treba ockovanim urcite nebylo.

Nerikam, ze musi, ale poruchy spanku jsou v pribalaku a u nas to jasnou souvislost melo, nastesti to preslo po par dnech.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
29.3.17 08:43

@blumen: s ockovanim nikdy problem nebyl, je standardne ockovany + rotaviry a pneumokoky.
V loznici zadna zmena behem 3 mesicu nenastala :D

Dudlik ma od asi 2 mesicu, protoze rval jak tur (koliky) a to ho uklidnilo a on spal pak lip. Coz platilo asi do toho novyho roku a taky slo priblizne do teto doby ho „ukecat“ dudlikem, ze kojit nechce. Ano, otazka „pro ma dudlik, kdyz skoro furt kojim“ me uz taky napadla.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
29.3.17 08:48

@Limi123 tos me povzbudila, jeste mi prosim rekni, jak jste to meli se separackou, protoze u nas to asi mozna zacina tedka.

A vsem diskutujicim, co obraci obrazne oci v sloup, ze jsem to nechala zajit tak daleko… tyhle episodky jsme meli i driv (vic kojit, casto budit, atd) ale vzdy to preslo tak do 2-3 tydnu a typicky to skoncilo s novym zubem. Ja na sebe taky obracim oci v sloup, ale proste to tedka tak je.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
1241
29.3.17 09:04

Nase prvorozena se zacla vice budit od cca 8.mesice. V roce uz to byl extrem, kdy jsem k ni vstavala kazdych 20 min. Taky chtela porad kojit. Byla jsem rano tak vyrizena, ze jsem se s manzelem domluvila, ze se na par dni odstehuju z loznice a on malou obstara. Jakmile se v noci vzbudila, tak ji manzel utesoval, ze mama neni. Vydrzela jsem 10 dni, mala se prestala uplne budit. Jakmile jsem se vratila, hned prvni noc byla vzhuru a dozadovala se kojeni. Vydrzela jsem a nedala ji. Jen ji utisila, at udela haji. Mala to pochopila. Od te doby se mi vzbudila max.1× za noc, od 2 let spi bez vzbuzeni. Denni kojeni pokracovalo do 20 mesicu. Takze naucit se to urcite da, jen to chce pevne nervy a kdyz uz do toho clovek jde, tak nepolevit…preji hodne sil…

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
27589
29.3.17 09:09

@trvala_amnesie moje dítě bylo v jednom roce na UM a stejně se budilo 10× za noc, mléko nechtěla…do roka spala normálně (1-3×) vzhůru, v roce se na najednou strašně zhoršilo, byla jsem jak oživlá mrtvola, v noci jsem skoro nespala. Trvalo to rok, vyzkoušela jsem kde co - vlastní postýlku, jiný pokoj, v posteli se mnou, jinou postel, uspávat, neuspávat, nepomohlo nic. Zlepšilo se to kolem 2.roku, ted má 2,5 a někdy spí celou noc a někdy je třeba 5× vzhůru. Já si myslím, že to je povahou, některé děti jsou víc „empatické a vzrušivé“,takže pak v noci prožívají celodenní zážitky a hůř spí. Pro porovnání mám ještě starší dceru, ta od 8m spala jako špalek celou noc a má to tak pořád.
Takže podle mě lze jen přežít a vydžet, spát třeba ve dne s ním, nebo chodit brzy večer, dospat se o víkendu když hlídá muž…

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
3927
29.3.17 09:16
@trvala_amnesie píše:
@Limi123 tos me povzbudila, jeste mi prosim rekni, jak jste to meli se separackou, protoze u nas to asi mozna zacina tedka.A vsem diskutujicim, co obraci obrazne oci v sloup, ze jsem to nechala zajit tak daleko… tyhle episodky jsme meli i driv (vic kojit, casto budit, atd) ale vzdy to preslo tak do 2-3 tydnu a typicky to skoncilo s novym zubem. Ja na sebe taky obracim oci v sloup, ale proste to tedka tak je.

No, ja si take porad hledala nejake duvody, proc to odlozit. Nejdriv ze je moc maly, pak ze za 14 dni nekam jedeme, pak separacka… Ale prave procteni asi tak 100 diskusi (a jedna anonymni zalozena mnou tady na emiminu) me presvedcily, ze v ramci mesicu se to samo nezlepsi a v ramci let jsem na to nechtela cekat. A separacka bude trvat take dlouho.

Na radu maminek tady jsem nakonec z pokoje neodchazela, kdyz brecel, byla jsem tam s nim (hladila atp.). Takze separacka nevadi. Kdyz usnul, sla jsem spat jinam, aby necitil mlicko. Kdyz uz brecel opravdu dlouho, prostridali jsme se s partnerem (a casto to pomohlo a syn s nim usnul do par minut).

Take jsem zjistila, ze kdyz stoji a drzi se postylky, breci dele, nez kdyz ho postavim doprostred postylky, sehnu se k nemu, obejmu ho, on se me drzi kolem krku. Asi je to pro nej fyzickx narocnejsi, takze z teto pozice se vetsinou po chvilce sam polozil. Jakmile si sam od sebe lehnul, tak uz pak po chvilce usnul.

A take jsem mu v noci nedavala vetsinou ani vodu, jen kdyz brecel dyl, aby se nenaucil budit na vodu. Na tu se treba muj pritel budi nekolikrat za noc jeste dnes :-D

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
29.3.17 09:38

Diky vsem za rady a nazory a zkusenosti.

Syn si tedka mne oci jak o zivot, ale v postylce rve jak tur a spat ne a ne. Tak jsem ho vzala a pujde spat pozdeji. Nemam uz na to silu to poslouchat. Jo a plive dudlik, takze timto rusim dudlika.

Takze dneska to provedu takto (i behem denniho spani): bezpodminecne spat u sebe v postylce v pokojicku (mimo dosah mlikarny :D), bez dudlika. Kdyz bude becet, budu u nej (fakt to vypada na tu separacku, to by bylo kontraproduktivni), o vikendu nastoupi castecne i manzel. Pred spanim nekojit a v noci kojit jednou.

Tak mi drzte palce, pak se ozvu, jak jsme poridili.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Reklama