Roční dítě se neustále škrábe a je neklidné při uspávání

125
18.5.18 08:55

Roční dítě se neustále škrábe a je neklidné při uspávání

Zdravím :) Máme doma 13měsíčního chlapečka a posledních pár dní mi přijde nějaký neklidný při uspávání. Někdy uspávám i 40min (třeba dneska) leží v postýlce, dám mu mlíko, potom skoro usíná, ale z ničeho nic s sebou škubne a začne kopat nohama, rukama máchat kolem sebe, mlátit do postýlky, nebo si chytne obě nohy a dělá kraviny apod. A potom se začne furt někde škrábat na těle. To že se škrábe dělá i normálně přes den a nevím čím to je, žádnou vyrážku nikde nemá, plínky stále stejné, prací prášek taky, žádná veliká změna nebyla. Dříve jsem ho položila do postýlky, dala mlíko a za 10min spinkal, ale musela jsem tam stát a občas ho třeba pohladit na bříšku apod (to ho asi vždycky uklidnilo) Ale teď je to horší a horší, ale večer usne úplně v pohodě a nemusím tam ani být. Jen přes den se to zhoršuje a ještě to škrábání do toho :nevim: Nevíte čím by taková změna mohla být? Nebo proč se škrábe a tak? Zajít s tím k dr nebo je to normální?? :nevim:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
16423
18.5.18 09:14

Může to být vysušená kůže a náběh na atopický exém. A může pomoct, když jednou za čas do vany při koupání cákneš kávovou lžičku olivového oleje (nebo i jiného oleje vhodného na mazání mrňat). U mého dítěte jsem škrábání začala řešit cca 14 dní po 3. dávce hexavakcíny (po cca 4 týdnech jsem lékařce ukazovala už do krve rozškrábané rameno). Po čtvrté dávce se rozjel naprosto šílený atop.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
125
18.5.18 09:26

Na 3.hexu jdem právě další týden :( Máme doma ještě nějaký měsíčkový olejíček od Weledy, tak mazat třeba celé tělo?? Snad to nebude ten atopický exém teda :(

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
6972
18.5.18 09:52

Atopická kůže (nemusí být váš případ) dobře reaguje na modrou indulonu.
Pořádně promazat.
Oleje nejsou moc vhodné (slova ošetřující kožní lékařky) Nevnucuji.
Ovesná koupel taky pomůže. Balíček se dá koupit ve zdravých výživách nebo uvařit doma.
Někdy může trvat než se najde vhodné „mazadlo“, ne všem sedí indulona. To je třeba případ naší mladší, bylo na palici něco najít a mít klidné, neškrábající dítě.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
16423
18.5.18 09:59
@lolaOV píše:
Na 3.hexu jdem právě další týden :( Máme doma ještě nějaký měsíčkový olejíček od Weledy, tak mazat třeba celé tělo?? Snad to nebude ten atopický exém teda :(

Mně se líp než promazávání celého těla osvědčilo cáknout trochu oleje do koupele. Celé tělo je pak rovnoměrně promaštěné jen slabou vrstvičkou. (Myslím, že při mazání těla olejem je toho oleje na kůži příliš mnoho.)

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
4208
18.5.18 10:02

Ahojky, dcera se někdy drbe, když si dá více ovoce (jahody, meruňky, apod.). Můžeš dát pár kapek Fenistilu a uvidíš. :mavam:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
273
18.5.18 11:44

Může a nemusí to být náběh na atopický ekzém. Nebo prostě jen přesušena kůže, reakce na jidlo.
Zkus řadu od Linola. Linola olejova emulze do koupele a mliko na tělo (promazat po koupeli)
My to máme na atopika, ale hodně se to používá i pro miminka co atopikem nejsou.
Fenistil kapky na noc a uvidíš.
Pozor na praci prášky, aviváž ( raději ocet) a nepoužívat parfémované kosmetiky.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
125
18.5.18 17:09

No když teď tak přemýšlím, tak jsem malému dávala cca týden zpátky poprvé čerstvé mango. A zrovna před chvílí jsem ho přebalovala a má na zádech nějaké malé pupínky. Žádná velká vyrážka nebo nějaký červený flek apod, ale spíš to vypadá jako potničky. Může i to teda svědit? Ale předtím tam nic neměl. Mastit to něčím?? :nevim:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
125
18.5.18 17:11

Jo a bereme plenky z alberta ty se sovičkou. Vždy nám seděly, ale teď jsem koupila a mají nový vzhled, mám je už pár dní. To by taky mohlo ovlivnit?? :nevim:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
273
18.5.18 18:23
@lolaOV píše:
No když teď tak přemýšlím, tak jsem malému dávala cca týden zpátky poprvé čerstvé mango. A zrovna před chvílí jsem ho přebalovala a má na zádech nějaké malé pupínky. Žádná velká vyrážka nebo nějaký červený flek apod, ale spíš to vypadá jako potničky. Může i to teda svědit? Ale předtím tam nic neměl. Mastit to něčím?? :nevim:

Ahoj ano z manga to být může, nám se malej taky osypal a klidně po týdnu. Nemastila bych, může hoo to víc dráždit, spíše zinkovou mast na vysušení a uklidnění + fenistil kapky aby ho to tolik nesvědilo.
Na tyhle exotické ovoce pozor ;)

Příspěvek upraven 18.05.18 v 18:26

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
273
18.5.18 18:25
@lolaOV píše:
Jo a bereme plenky z alberta ty se sovičkou. Vždy nám seděly, ale teď jsem koupila a mají nový vzhled, mám je už pár dní. To by taky mohlo ovlivnit?? :nevim:

Z plenek může být vyrážka také, ale to by se projevilo v rozkroku atd. resp. Tam kde dojde v kontaktu s plenkou a jak se zapaří

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Reklama