Roční dítě spí se mnou v posteli, jak zpátky naučit na postýlku?

14.8.20 18:13

Roční dítě spi se mnou v posteli jak zpátky naučit na postýlku

Ahoj holky, může prosím vás někdo poradit, jak malou zpátky naučit na svoji postýlku? Před tím než ji zacly růst zoubky spala celé noci a ve své postýlce pak nastal zlom právě ty zuby a sem tam jsem si ji začala brát k sobě do postele. Já vím, že mi spousta z vás řekne, že si za to můžu sama a je to moje blbost a je to pravda ale prostě jsem měkká a vždycky malej polevim. Usínání vypadá u nás tak, že usne u prsu nechám ji ve své posteli dám tam zábranu a jdu pryč. Nechám pootevrene dveře abych slyšela když se vzbudí. Problém je, že se i často budí a podle mě právě hledá. Jak zjistí, že tam nejsem tak řev. Měl to někdo z vás podobné prosím o nějaké rady je to už celkem dost vyčerpávající ☹️podotýkám, že uspavaci metodu nechat vybrecet neuznavam. Prostě na to nemám ji v postýlce nechat klepat a řvát. ☹️

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
2768
14.8.20 18:21

No jinak to nepujde. Musíš si rozmyslet, co chceš. Buď vydržet par dni řevu a pak mit klid a nebo praktikovat kontaktní rodičovství.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymní
14.8.20 18:24

@Markéta 28 neporadím, ale třeba tě trochu uklidním. Já nemůžu vystrnadit 6letého. Spal sám ve svém do 2 let, pak přišly 2 hospitalizace a od té doby se mi nedaří, protože do toho vždycky něco vleze - školka, hospitalizace, problémy v rodině… Když se snažím na sílu, tak se v noci budí s brekem. Nedávno jsem zjistila, že když je sám, tak se probudí, brečí, ale bojí se přijít.
Já už to vzdala. Říkám si, že až bude zralý, tak půjde do své postele.
A nemyslím si, že za to můžeš sama. Některé děti to potřebují a některé ne ;)

• Citovat
  • Nahlásit
4154
14.8.20 18:25

Vydržet. Přijit, uchlacholit, a zase odejít.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
334
14.8.20 18:26

Ahoj, neporadím, ale budu sledovat diskuzi. Naší malé právě teď začaly zoubky růst. Do teď v 5m spala celou noc sama. Teď i 12× za noc vzhůru. Nemám fyzicky sílu jí vracet, tak od cca půlnoci už ji ne havam u nás. A právě jsem si říkala, aby si na to nějak nezvykla. Nechci dopadnout jak známí, kteří se žádným způsobem nemůžou zbyvit ( s nadsázkou) 3.5 lété dcery a zároveň je s nimi 1.5 létá, kterou tím pádem taky nemůžou dostat pryč. Ač by hodně chtěli.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
4154
14.8.20 18:26
@Anonymní píše:
@Markéta 28 neporadím, ale třeba tě trochu uklidním. Já nemůžu vystrnadit 6letého. Spal sám ve svém do 2 let, pak přišly 2 hospitalizace a od té doby se mi nedaří, protože do toho vždycky něco vleze - školka, hospitalizace, problémy v rodině… Když se snažím na sílu, tak se v noci budí s brekem. Nedávno jsem zjistila, že když je sám, tak se probudí, brečí, ale bojí se přijít.
Já už to vzdala. Říkám si, že až bude zralý, tak půjde do své postele.
A nemyslím si, že za to můžeš sama. Některé děti to potřebují a některé ne ;)

V 6ti letech bych se ho tedy neptala. Budeš čekat do puberty? Co manžel na to?

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymní
14.8.20 18:34
@mackA159 píše:
V 6ti letech bych se ho tedy neptala. Budeš čekat do puberty? Co manžel na to?

Manžel s tím souhlasí, ten je pro to, nechat to na něm.
Hele, já se ho neptala. Natvrdo jsem ho vyšoupla k němu do pokoje. Když jsem ho šla v jednu v noci okouknout, protože se mi nelíbily zvuky, tak se klepal a brečel. Byl úplně nepříčetný a další dny se to projevilo i na chování přes den. Vydržela jsem to přesně týden. Zhoršily se mu projevy, okousal si nehty a tak.
Můj brácha byl stejný jako syn. Taky chtěl spát s našima. Máma zamkla ložnici a brácha měl smůlu. Několik let spal na zemi před dveřmi ložnice. Máma ho přenášela do pokoje a on se vracel… :nevim:

• Citovat
  • Nahlásit
27008
14.8.20 18:35
@Markéta 28 píše:
Ahoj holky, může prosím vás někdo poradit, jak malou zpátky naučit na svoji postýlku? Před tím než ji zacly růst zoubky spala celé noci a ve své postýlce pak nastal zlom právě ty zuby a sem tam jsem si ji začala brát k sobě do postele. Já vím, že mi spousta z vás řekne, že si za to můžu sama a je to moje blbost a je to pravda ale prostě jsem měkká a vždycky malej polevim. Usínání vypadá u nás tak, že usne u prsu nechám ji ve své posteli dám tam zábranu a jdu pryč. Nechám pootevrene dveře abych slyšela když se vzbudí. Problém je, že se i často budí a podle mě právě hledá. Jak zjistí, že tam nejsem tak řev. Měl to někdo z vás podobné prosím o nějaké rady je to už celkem dost vyčerpávající ☹️podotýkám, že uspavaci metodu nechat vybrecet neuznavam. Prostě na to nemám ji v postýlce nechat klepat a řvát. ☹️

Nechat to být. Do maturity u tebe spát nebude.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
4154
14.8.20 18:50
@Anonymní píše:
Manžel s tím souhlasí, ten je pro to, nechat to na něm.
Hele, já se ho neptala. Natvrdo jsem ho vyšoupla k němu do pokoje. Když jsem ho šla v jednu v noci okouknout, protože se mi nelíbily zvuky, tak se klepal a brečel. Byl úplně nepříčetný a další dny se to projevilo i na chování přes den. Vydržela jsem to přesně týden. Zhoršily se mu projevy, okousal si nehty a tak.
Můj brácha byl stejný jako syn. Taky chtěl spát s našima. Máma zamkla ložnici a brácha měl smůlu. Několik let spal na zemi před dveřmi ložnice. Máma ho přenášela do pokoje a on se vracel… :nevim:

Tak to je mi lito.. Dětského psychologa jste zkoušeli? Tohle zřejmě nebude jen z rozmaru jít spát k mamince. :think:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
82
14.8.20 19:03

Obě děti (4 a 2) usínají u sebe, ale mívají období, že se k nám přesunou každou noc. Pak zase Období pomine. Rozhodně lepší, když klidně spí u nás než je xkrát za noc vracet do jejich postele s pláčem.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
7459
14.8.20 19:06
@Markéta 28 píše:
Ahoj holky, může prosím vás někdo poradit, jak malou zpátky naučit na svoji postýlku? Před tím než ji zacly růst zoubky spala celé noci a ve své postýlce pak nastal zlom právě ty zuby a sem tam jsem si ji začala brát k sobě do postele. Já vím, že mi spousta z vás řekne, že si za to můžu sama a je to moje blbost a je to pravda ale prostě jsem měkká a vždycky malej polevim. Usínání vypadá u nás tak, že usne u prsu nechám ji ve své posteli dám tam zábranu a jdu pryč. Nechám pootevrene dveře abych slyšela když se vzbudí. Problém je, že se i často budí a podle mě právě hledá. Jak zjistí, že tam nejsem tak řev. Měl to někdo z vás podobné prosím o nějaké rady je to už celkem dost vyčerpávající ☹️podotýkám, že uspavaci metodu nechat vybrecet neuznavam. Prostě na to nemám ji v postýlce nechat klepat a řvát. ☹️

Vadí to zásadně něčemu?
Nechala bych to být.
Ona potřebuje tvoji přítomnost. Pro děti je naprosto přirozené být natisknuté na mámu. Mrkni třeba na malé gorilky, mají to stejně. Je to NORMÁLNÍ.
Kromě potřeby jídlo/pití/teplo je zásadní potřebou miminka i pocit bezpečí. A ten má s mámou. Dítě žije přítomností, vnímá to jako „máma není-bez mámy umřu“. Jasně, že vybrečné děti „se to naučí“, ale za jakou cenu. Co když s tím třeba úzkosti a deprese v dospělosti souvisí? To nikdo neví.
Nelámala bych to přes koleno.
Jakmile se potřeba pocitu bezpečí naplní, věř, že jako větší budou tyhle děti výrazně samostatnější a sebevědomější než ty, které žijí odmala v nejistotě, jestli máma přijde.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
14.8.20 19:12

Když byl synovi rok a půl, měl období, kdy taky dokázal usnout a spát jenom v naši posteli. V necelých dvou letech jsme mu zařídili pokoj a koupili do něho novou postýlku. Pořád jsem mu opakovala, že je to krásná postýlka, je smutná, že v ní nikdo nespí… a podobné blbiny :-) Začala jsem ho tam ukládat na spaní po obědě a asi po měsíci si sám řekl, že tam chce spát i v noci. Od té doby spí v pohodě ve svém pokoji. Takže nevěš hlavu, nebude to trvat věčně… V roce asi ne, ale za čas jí nějak presvědčis taky ;-)

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymní
14.8.20 19:14

Zvykneš si :lol: malá jako kojená do roka a půl spala se mnou, „u kozy“, pak ve své vysoké posteli, pak zas od cca 3 se mnou, pak byl rozchod, u tatínka spala s ním, u mě se mnou, pak zas chvíli v pokojíčcích s teď v 5,5 letech spí se mnou. Jak potřebuje a jak to cítí, oba partneři i můj, i ex partnerka to respektují. Potřebuje se cítit v bezpečí a to jí rádi dopřejeme, za chvilku nás nebude potřebovat a pak na ty společné noci budeme vzpomínat. Taky řve, když se o půlnoci vzbudí a nejsem tam :lol: nebo spíš mi si pro mě přijde k telce :kytka:

• Citovat
  • Nahlásit
4453
14.8.20 19:42
@Markéta 28 píše:

Já jsem za kontaktní rodičovství… :srdce:

Děti, zejména ty dva nejmladší, jsme nechávali u nás dlouho, tak dlouho, až to trochu vadilo mě, že se s nima nevyspím :oops: ale děcká to milovaly. A jsem ráda, že jsme jich nechali, jsou to pohoďáci, co se rádi přijdou pomazlit. :srdce:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
21970
14.8.20 19:45

Obe deti my zacali v noci migrovat k nam ve svou a pul. Pokusy vratit zcela neuspesne, vraceli se opakovane max. po 15minutach jako bumerang. By jsme se nevyspali nikdo. Tak holt v noci prisly, lehli a do rana o nich nebylo slyset. Jejich prichod jsme kolikrat ani nezaregistrovali, mame tvrde spani. Jen bylo blbe, kdyz se to seslo a spali u nas obe deti a kocour. Pokus zdrhnout k nim do pokojicku vedl casto k tomu, ze dite prislo opet za mnou. Meli nejaky radar ci co.
Starsiho to preslo v sesti letech, mladsi asi pred patym rokem.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Reklama