Roční holčička je drobná a nejedlík

1076
5.8.20 11:54

Roční holčička je drobná a nejedlík

Ahoj, jdu se spíš vypovídat a možná i pro radu. Po dvou tabulkových dětech a dobrých jedlících, mám do třetice drobka. Teď v roce má 70 cm a 7 kg…když se narodila měla 46 cm, takže roste celkem přiměřeně, ale ta váha… :nevim: od půl roka přibírá tak 100g měsíčně, je kojená a s příkrmy je to velká bída. Jediné co jí jakž takž s chutí, jsou polívky/vývary. Dr. už teď na roční začala strašit, že nás bude posílat na odběry. Jelikož má malá teď virózu, tak jsme to nedořešily, že az bude ok. No a tak mně nasadila brouka do hlavy a řeším jestli je to teda big problém nebo ne, ta její váha. Taky netuším, jak z ní udělat tučné jelito, když prostě jíst nechce. Co vy matky nejedlíků a drobků, vykrmily jste si je? Nějaké vychytávky? Nebo se přišlo na nějaký problém? Dr. mlela něco o potravinovych alergiích, ale to se mi nezdá, malá netrpí na průjmy, vyrážky nic…Jinak psychomotoricky je ok a železa má taky dost. Díky

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
1559
5.8.20 11:59

To by mě taky zajímalo. Dcera bude mít rok, na 10 měsíční kontrole měla 69 cm a 7,8 kg. Jsem zvědavá, co v roce :think: Rozena ve 41+1 s 49 cm a 2,9 kg. Totální nejedlik, přesně jak píšeš. Jak je větší a hýbe se zajímá se, tak ani to prso ji tak netankuje :zed: Zeleninové polívky nebo vyvary sní s chuti, dělám ji je na večeři. K snídani par lzicek ryzove kaše. Teď jsem objevila jogurt, který ji chutna, tak sní ke svacine půl kelímku. To je všechno :roll: Jídlo je pro ni ztráta času :mrgreen:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
1076
5.8.20 12:05

@PepiKo 7,8 kg to je krása…to bych brala :mrgreen: co jí chutná za jogurt? Tu moji navaluje :roll:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
2663
5.8.20 12:05

Nase mela v roce 8,5 kg. Ted v roce a 4m ma 9,5kg. Kdyby mela min tak uz by nas taly doktor poslal pro svuj a nas klid na vysetreni. Neni to strašení, ale lepsi aby na nejaky testy sla, nez neco zanedbat prece. Co nejaky smetanovy, Tučný omacky treba s testovinou, nebo kremovy polivky. Tim to ted,,dohani" ta nase

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
1118
5.8.20 12:06

@Pantalaimon @PepiKo holky úplně vím o čem mluvíte… Moje malá se narodila 40+0 podobné míry jako vaše děti a je totální nejedlik už od miminka… V prosinci jí budou 3 roky a pořád s tím jídlem valčíme… :zed: je prostě drobná… Ale každý den je to utrpení pro mě u jídla… Tak vám přeji, aby vaše děti časem začaly jíst pořádně… ;) :kytka:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
15945
5.8.20 12:09

Nase mela v roce 8,2 na 73cm. Ted v 22m ma 9,8 a 81cm. Hlavne, ze rostou a nehubnou, pokud nemaji nejake pridruzene problemy, tak bych byla celkem v klidu.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
660
5.8.20 12:16

Co pribinacky? ovoce? treba ovocny pyre ve vetsim mnozstvi, bilkoviny treba z ochuceneho tvarohu… klidne treba s troskou kakaa (tady bych se asi poradila, ale za nas se kakao taky davalo dost brzo) nebo neceho sladkyho.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
2110
5.8.20 12:18

No, nevykrmila :mrgreen: V roce měla dcera 75 cm a 8 kg. Teď v 9 letech má 23,5 kg (BMI na 3. percentilu), výška kolem 40. percentilu. Dr. si udělala v kartě poznámku, že je potřeba váhu sledovat, ale jinak je to zdravé, veselé, aktivní dítě. Já měla v dětství váhu podobnou.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
898
5.8.20 12:20

Vnuček a dcer dohromady mám šest. Jen dvě z nich byly baculaté, ostatní čtyři nikde nikdy žádný faldík, ani jako mimina. Poslední v roce 7,5 kg, ve 3 letech 11 kg, čilá, pěkně mluví, prostě drobeček, tak jak byla její maminka. Jídlu nikdy nikdo u nás moc nedal. Nestresujte se, vyrostou :)

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
1559
5.8.20 12:25

@Pantalaimon nakonec ji zachutnal 5% řecký od Milko. Vyzkoušeli jsme jich fakt milion :zed: :mrgreen: ale tenhle jí ochotně už od pátku každý den, tak úspěch :mrgreen: vždycky něco ji chvíli, pak to nechce, takže zase hledat, co ji dat… snažím se ji to aspoň všechno dělat tucnejsi, přidávat máslo, oleje atd. Ale je to boj :mrgreen:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
1148
5.8.20 12:27

Mám šikovnou holčičku, je malá a drobná, v roce necelých 8kg. Jí s chutí, ale málo. Není to takové to buclaté batole, myslím, že i u tvé holčičky je to OK a časem se všechno srovná. Můj syn byl hrozný nejedlík, malý a drobný, co my se s ním nazlobili a teď ve 14 neví, co by sežral.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
1076
5.8.20 12:30

Tak jako já jsem taky malá a i teď po třech dětech nejsem žádná tlustoprdka, ale vždycky jsem jedla a to s chutí :mrgreen: ta mrňavá kačena si dá 3 lžičky příkrmu a už dělá nene. Pokud se mi nějakou lstí podaří do ní ještě něco vpravit, prostě to vyplivne a nazdar bazar, případně začne řvát jak pavián… :zed:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
1076
5.8.20 12:34
@PepiKo píše:
@Pantalaimon nakonec ji zachutnal 5% řecký od Milko. Vyzkoušeli jsme jich fakt milion :zed: :mrgreen: ale tenhle jí ochotně už od pátku každý den, tak úspěch :mrgreen: vždycky něco ji chvíli, pak to nechce, takže zase hledat, co ji dat… snažím se ji to aspoň všechno dělat tucnejsi, přidávat máslo, oleje atd. Ale je to boj :mrgreen:

Mně nejvíc bere nervy, že udělám nějakou mňamku a nic, pak to žere pes. Nebo jí jednou chutná sklenička, tak hurá a za dva dny to všechno plive… :zed:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
1559
5.8.20 12:43

@Pantalaimon :mrgreen: :mrgreen: to je presny. Už ji speciálně nevařím, dostává co máme my, jen si to u stolu víc dokorenime. Vždycky jsem ji něco uvarila a pak se jen ošívá a nevezme to do pusy :pocitac:.
Skleničky to samy. Jednu sní celou, po druhy to nechce. Těch jogurtu jsem taky nakoupila, budu to jist já nakonec :mrgreen: a kojit se chce aspoň? :mrgreen:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
432
5.8.20 12:56

Dobrý den, já mám taky drobnou holčičku. Od narození přibírala po troškách g, ale byla spokojená, veselá. Paní Dr. vždy do průkazky napsala „drobnější postava“. Koukala jsem a v roce měla 75 cm a 7 950 g. Narodila se 40+2, 49 cm, 3 040 g. :mavam:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Reklama