Roční kurz personalistiky - máte tip?

• Fotoalbum (0)
  • Sledovat e-mailem
  • Přidat k oblíbeným
  • Zapnout podpisy
  • Hledání v tématu
Anonymní
1.11.21 12:24

Roční kurz personalistiky - máte tip?

Předem děkuji za zachování anonymity, některé informace bych si ještě ráda nechala pro sebe :).

Čeká nás rok, možná dva v zahraničí. Budu se věnovat dětem, učit je/doučovat doma.
Přesto bych ráda tuto dobu využila i nějakému studiu, abych měla větší možnosti do budoucna. VŠ už mám.

Hledám roční kurz zaměřený na personalistiku obecně.
Možná spíše personální management.
Aby se dal absolvovat i na dálku, nebo maximálně kombinovaně.
Aby měl nějakou úroveň a probíhal v rámci nějaké instituce (třeba při univerzitě, ale není to podmínkou).
Něco, na co by mi stačily 2-3 hodinky denně.

Máte někdo tip? Hledám, hledám už dlouho a nenacházím :-(.

Děkuji moc :kytka:

• Citovat
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
6270
1.11.21 12:38

Jen ze zvědavosti - co se na tom jako dá studovat?
Já jen, že jsem nabírala pomalu stovky lidí na různé pozice a stačil mi na to selský rozum… Ale tak to mluvím o hiringu jako takovém, možná máš na mysli spíš péči o zaměstnance v rámci firmy, odměňování a motivaci…?

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
220
1.11.21 12:40

Andragogika 3 lete bc studium dálkově při zaměstnání. Je zaměřené na personalistiku, vzdělávání dospělých…

Když už máš VŠ příbuzný obor?, myslím, že bys našla i něco podobného v navazujícím magisterském.

Roční kurz online (placené studium) MBA. V nabídce jsou různá zaměření.

Andragogika se studuje též na normálních VŠ, nejenom na soukromých placených.

Příspěvek upraven 01.11.21 v 13:01

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
11968
1.11.21 12:54

A praxi máš jakou? Rovnou ze studia jdeš do zahraničí a po návratu chceš dělat v personalistice?
Nevím, jak je to teď, ale před lety v Praze většina schopných personalistů byla alergická na absolventy UJAK (andragogika a personální řízení), takže od toho zrazuji.
Nevím, jakou máš VŠ, ale za mě třeba super kombinace ekonomky na VŠ a nějaké psychologie. Pokud máš naopak VŠ humanitní, tak bych si udělala kurz na nějaké tvrdší dovednosti (ekonomika, účetnictví, IT). Slušné bývají různé HR akademie, kde si většinou už vyměňují poznatky lidé z praxe, není to zaměřené tak teoreticky, ale jestli to posunuli třeba k online setkáváním, to nevím.
Do interního HR tě stejně bez praxe jen tak nevezmou, a do agentur tě naopak vezmou i bez toho vystudovaného kurzu, je tam běžný posun třeba pár měsíců asistentka, pak junior HR, pak výš, a odtamtud třeba přesun do interního HR, kde už je bude zajímat praxe a ne, jakým kurzem jsi získala teoretické znalosti.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymní
1.11.21 13:27
@jejjej píše:
Andragogika 3 lete bc studium dálkově při zaměstnání. Je zaměřené na personalistiku, vzdělávání dospělých…

Když už máš VŠ příbuzný obor?, myslím, že bys našla i něco podobného v navazujícím magisterském.

Roční kurz online (placené studium) MBA. V nabídce jsou různá zaměření.

Andragogika se studuje též na normálních VŠ, nejenom na soukromých placených.

Příspěvek upraven 01.11.21 v 13:01

Tohle nedoporučuji, mám s tím oborem zkušenosti a nedostane z toho to, co potřebuje a chce, navíc pokud VŠ už má.
Taky je třeba tam chodit a tvořit projekty. Často docházka do hodiny a práce v ní je možnost, jak dostat zápočet. Nepřítomnost se dá akceptovat, ale ne pořád. To ani spolužáci nebudou takovou kolegyni akceptovat a vyčlení jí, protože se nebude podílet na skupinových projektech (ne, že by nechtěla, ale nebude moct).

Pro zakladatelku. Oslov vzdělávací agentury a možná docela narszis skrz zahraničí a tvou představu formy konkrétního vzdělávání. Protože já HR kurz absolvovala a mají i nějaký intenzivní na 3 měsíce, není to denně, ale ta prezenční forma tam byla vyžadována.

• Citovat
  • Nahlásit
Anonymní
1.11.21 13:31

Jinak roční kurz HR je utopie, to by nikdo nezaplatil. HR je poměrně živá komodita a pár měsíců se dá nějak zafixovat, ale rok je blbost, potřebuješ hlavně praxi.

• Citovat
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Mohlo by vás zajímat

Mohlo by vás zajímat