Roční musí mít vše dohladka rozmixované

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu
aduska912
Kecalka 327 příspěvků 28.12.18 18:47
roční musí mít vše dohladka rozmixované

Ahoj, dceři je rok a máme problémy s jídlem. Nechce skoro vůbec jíst a vše musí mít dohladka rozmixované, sebemenší milimetrový kousek jí nadavuje a chce se jí zvracet. Má to někdo taky tak? Jak překonat strach a dávat miminku malé kousky? Případně když jí zaskočí jak to z ní „vyklepat?“

Stránka:  1 2 Další »
Reakce:
Irinka0210
Závislačka 4624 příspěvků 28.12.18 18:52

Já synovi mixovala až do cca roka a půl, protože jakmile měl v jídle kousky okamžitě nadavoval a zvracel, takže jsem mixovala a pak se to tak nějak samo zlomilo a přešel na kousky…pro mě bylo důležité to, že byl najezený :)

Adrasteia
Závislačka 2843 příspěvků 1 inzerát 28.12.18 18:52

V roce je nesmysl tohle lámat přes koleno. Fakt jíst kousky nemusí. Teď se s tím neuvěřitelně blázní a do malých děti se cpou bezdůvodně kusy jídla, i když to odmítají a zvrací. Akorát jí zadělá na problémy. Můj syn jedl mixované do roka a půl, doktorka mi říkala, ať neblbnu, že to přijde samo. A přišlo. Jednoho dne si začal sám kousky brát, ochutnávat a do pár měsíců jedl naprosto přirozeně a všechno. Naopak kamarádka má zkušenost, že neustálým nucením kousků zadělal dceři na problémy - zvracela, postupně začala mít odpor k jídlu a teď má problém do ní něco dostat.

Marben
Ukecaná baba ;) 2033 příspěvků 28.12.18 18:52

Nevím zda ti poradím. Také mám ročního kluka a kousky jsme zkoušeli od pátého měsíce, dnes sní rohlík nebo cokoli jiného po kostickach 1×1cm.
Začínali jsme třeba rozmixovanou zeleninou “nahrubo” nebo rozmackanou vidličkou.
Má zoubky? Když ji das rohlík do ruky, ten by nejedla? Tím také natrenuje malé kousky.

Adrasteia
Závislačka 2843 příspěvků 1 inzerát 28.12.18 18:53
@Irinka0210 píše:
Já synovi mixovala až do cca roka a půl, protože jakmile měl v jídle kousky okamžitě nadavoval a zvracel, takže jsem mixovala a pak se to tak nějak samo zlomilo a přešel na kousky…pro mě bylo důležité to, že byl najezený :)

No přesně. Je nesmysl nutit ročnímu dítěti kousky a navrch řešit, co když se začne dávit.

aduska912
Kecalka 327 příspěvků 28.12.18 18:54

zatím má 4 zuby

Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 28.12.18 18:55

@aduska912 taky mám roční holčičku. Taky bojujeme s kouskama. V masozeleninovem prikrmu malinký kousky nechávám. Větší kousky jednou za čas zkouším,několikrát se mi dusila, takže tomu nechávám čas. Navíc nemáme ještě ani jeden zub :think:

Uživatel je onlineHelca83
Zasloužilá kecalka 679 příspěvků 28.12.18 18:55

@Irinka0210 @Marben Holky prosim vas, nejsem zakladtelka, ale take to ted tak mame, syn 15M a jeste nema stolicky. Je mozne ze to s tim souvisi, ze az se mu vyklube cely chrup, budou se mu kousky jist lepe? Dekujiii :mavam:

Adrasteia
Závislačka 2843 příspěvků 1 inzerát 28.12.18 18:55
@aduska912 píše:
zatím má 4 zuby

Kdybys měla čtyři zuby, taky bys nechtěla kousky.  :D

aduska912
Kecalka 327 příspěvků 28.12.18 18:57

@Adrasteia já vím,ale všichni straší,jak už musí jíst kousky,i doktor­ka,když jsem jí to říkala

Uživatel je onlineStaworowski
Zasloužilá kecalka 995 příspěvků 1 inzerát 28.12.18 18:58

Syn má 8m a do nedávná to samé. Hned ho to nadavovalo. Teď už mi občas něco sní, u kupovanych prikrmu od 8m už jsou běžně malé kousky a to sní, ale co uvařím doma, musí být úplně do hladka. Jinak to nechce. Během dne dávám rohlík do ruky a na něm se pěkně naučil kousat, respektive rozmelnit jídlo. Na tom se to asi naučil a teď už zvládne i ty skleničky s kousky. Má zatím jeden zub takže kousání asi není úplně to pravé slovo. Dáváte kousek chleba nebo rohlík? Jinak je samozřejmě potřeba mít dítě během jídla na očích a když mu zaskočí, tak rychle poklepu po zádech a pak mu dám napít. Chce to čas, každé dítě si na to přijde samo.

MartinaCV
Kelišová 7111 příspěvků 28.12.18 18:59

Taky jsme to tak měli docela dlouho. Ostatní kousali a naše měla pořád vše rozmixované. Dělala jsem to tak, dokud chtěla a pak časem postupně jen mixla méně nebo mačkala. Každé dítě je jiné, řídím se intuicí.

janablizkova
Zasloužilá kecalka 586 příspěvků 28.12.18 19:03

Já jsem dětem maso mlela a k tomu třeba bramborou kaši.Zeleninu rozmačkanou vidličkou bylo vše bez problémů,ale každé dítě je jiné.

Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 28.12.18 19:03

Taky jsem to tak se synem mela. Dodnes jsou s nim problemy s jidlem. Skoro nic neji, je mu 5 let. Mozna na to za 10 let az bude v puberte plenit lednici budu rada vzpominat

Adrasteia
Závislačka 2843 příspěvků 1 inzerát 28.12.18 19:04
@aduska912 píše:
@Adrasteia já vím,ale všichni straší,jak už musí jíst kousky,i doktor­ka,když jsem jí to říkala

Nesmysl. Moje doktorka mi říkala pravý opak. Navíc takto brzy nejsou kousky v nezralém trávicím traktu žádoucí. Dítěti maximálně vypěstuješ odpor k jídlu a psychický blok. Navíc hrozí reálné riziko dušení. Pokud dítě na kousky „dozraje“ tak nebude kuckat u každého sousta. Tohle cpaní „kousků“ potravy nesmyslně brzy nemá žádnou logiku, naopak existuje řada rizik, jak popisuje např. pan dokrot Fořt ve své publikaci „Aby dětem chutnalo“. Mně kamarádky taky strašily - a jak to dopadlo, jsem psala - syn začal cca v roce a půl sám kousky vyžadovat, ochutnávat, strašně si to užíval, nekašlal a do dvou let baštil v pohodě úplně všechno. Naproti tomu kamarádka to fakt hrotila a její čtyřletá dcera teď má regulérní odpor k jídlu. Fakt to neřeš a doktorce to odkývej.

Stránka:  1 2 Další »
Váš příspěvek
Reklama

Poslední články

Rozhovor: Jak přirozeně otěhotnět nebo připravit tělo na IVF

Na Lenku Malcher se mimo jiné obrací ženy, kterým se nedaří otěhotnět. Věnuje... číst dále >

DIY: Karnevaly se blíží. Vyrobte dětem originální masku

Každý, kdo se v posledních letech zúčastnil dětského karnevalu, ví, že se to... číst dále >

Články z Expres.cz

Rozhovor s primářkou nemocnice, kde leží Pomeje: Ročně u nás zemře 200 pacientů

Do Nemocnice Na Pleši byl před několika týdny přemístěn herec a producent... číst dále >

Přestala dýchat u snídaně! Princezna se zlatou hvězdou náhle zemřela

Zemřela Marie Kyselková (†83), která proslula coby princezna Lada v... číst dále >

Články z Ona Dnes

Pohádky jsou švindl, říká psychiatr Radkin Honzák

Pohádky a Vánoce k sobě patří jako kapr a šupiny. Radkin Honzák však říká, že... číst dále >

Dárky z vánočního kvízu jsou rozdané. Kdo bude mít dalšího Ježíška?

Jako odměnu jsme si pro naše věrné čtenářky a čtenáře již tradičně připravili... číst dále >