Roční nejedlík, nechce MM ani UM

2
24.4.21 11:28

Roční nejedlík, nechce MM ani UM

Ahoj holky, chci se zeptat, zda máte někdo zkušenost s takovým nejedlíke: Přes den toho moc nesní (ráno pár lžiček bílého jogurtu, malý kousek ovoce, masozeleninu odmítá, chytl se akorát na čerenou čočku a tu teď hodně jedeme, v poledne jako oběd, pak odpo nějaké ovoce, večer těstoviny, ) nechce žádné kaše, nic, čím bychom ho krmli, vše chce ochutnat sám a dávat si do psinky, k ochutnávání vových potravin je velmi skeptický, vlastne funguje akorát ovoce, možná nějaké pečivo…co mě ale trápí, že už (cca měsíc) nejeví moc ani zájem o kojení (do teď se kojil).- Dostat do něj UM neexistuje. zatím teda ještě kojím před spaním, ale to má spíš na uklidnění, že u toho usíná, moc ale nepije (poznám podle plíny ráno..). Tím jak nejí, je to drobek, v roce necelých 8 kg. Máte některá zkušenost, že se to změní? co pomohlo u Vás? Jak ho namotivovat aspoň na UM? :nevim:
Děkuji

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
300
24.4.21 12:28

No, u nás fungovalo přidávat lžičku másla, aby to mělo lepší chuť a sladkou zeleninu.

• Na přibrání dávat často rýži, těstoviny malé, do toho rozmačkat např. mrkev, petržel.

Vedle toho dát jiné druhy zeleniny, ale už bez mačkání.

• Nakrmit rýží a nechat zkoumat potraviny vedle samostatně, aby se tím zabavil.

*Nezapomínat dávat ty tuky do toho jídla, mimo másla i kvalitní oleje.

• Dělat jako hlavní chod i večeře.
  • Před hlavním jídlem dát polévky, různá pyré s tučným mlékem. Např. mixovaný hrášek nebo batáty, dýně, vývary s vločkami, rýží.
  • Jogurty zkuste často měnit, dětem nechutná jíst stále to samé, už můžete čokoládový termixy jednou za čas a taky pribiňaky, lipánky.

Doufám, že vám toto pomůže, nám tohle pomohlo.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
2867
24.4.21 16:49

Moje od 10-11m nechtela UM vubec. Nic kasovityho. Dala na milost ovo kapsicky, ovoce, zeleninu, vyvary, pecivo, testoviny, jogurty, hrancle z trouby. Sni malo, ale aspon neco. Ji takhle na prd furt, jsou ji 2. Jenze ja taky nechtela jist jako dite. Neudelas nic. Kdyz nechce, nenut ho. Dej mu co ma v oblibě, proc to lámat pres koleno…

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
14355
26.4.21 08:30

A u nás pomohlo u krmení zabavit, hračkou, pohádkou..to jsem do holek něco dostala, taky za pochodu..je to blbé, ale šlo to a dneska z toho žádné následky nejsou.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
2
3.5.21 10:58

Holky díky, oleje budu dávat… někdy dám taky něco za pochodu nebo při zabavení, ale ne vždy to funguje…jsem ráda, že nejsem sama, člověk dítě nedonutí…prostě jí jen když sám chce a vezme něco na milost..tak musíme vydržet ;)

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Mohlo by vás zajímat

Mohlo by vás zajímat